Розацея-тема 6

  • 11 412
  • 247
  •   1
Отговори
# 240
  • Мнения: 2 474
Аз също ползвам кремове от тази серия на Авен, единият за белези, другият за след лазери и процедури, супер са и двата.
Даже съм се насочила точно към Авен за крем за лице, но съм си харесала този, понеже е по-лек:

https://remedium.bg/aven-tolerans-hydra-10-fluid-40ml-068045/p

Става и за околоочен, но вероятно ще взема специален като този:

https://sopharmacy.bg/bg/product/000000000010020869

Само съм в чуденка с какво да си заменя anti-age серума на Estée Lauder… Разбира се, не искам ретиноли и тем подобни тъпотии, някоя от вас ползва ли нещо подходящо?

# 241
  • Мнения: 2 937
Цикалфата на Авен ми го изписа кожната и не се разделям с него. Вечер само това или на Ла Рош Позе Толериан Дермалерго флуид. Сутрин околоочен, какъвто имам и слънцезащита на ISDIN. Това е. Два - три пъти седмично мажа третиноин, защото няма друг начин за почистване на лице с розацея. Внимвам да не прекаля и мажа само правен третиноин, в който има и хидратация, без да трупам отгоре нищо, защото се изприщвам. Обичам маркова козметика, изкушават ме разни кремчета, но не посягам вече към нищо. Винаги има нещо, което не е подходящо или твърде много неща и ако кожата ми се раздразни оправянето не си заслужава риска. Слънцезащитата е абсолютно задължителна целогодишно и при всякакви условия, дори да не излизам никъде.

# 242
  • Мнения: 1 012
Тъй като съм маниак на козметика и поддържам поне 5 почистващи, но ще пиша за най-използваните и тези, които препоръчвам с две ръце - започвам със Сераве - измивното за суха кожа/лятото взимам това за смесена, защото моята реално е такава/. След лазера в първите дни, така или иначе беше немислимо да чистя с нещо друго. Други почистващи, които препоръчвам горещо са:
Purito-From Green Cleansing oil /корейско олио за почистване, което го смесвам с малко вода и измивам или избърсвам със специална кърпа за двойно почистване /особено когато съм с крем с цвят/. Винаги поддържам едно такова почистващо олио, обикновено корейско.
Clean it Zero - отново корейско, уникален балсам, който премахва всякакъв грим и е ок и за нашия тип кожи /от време на време, когато съм много гримирана или ме мързи, защото буквално сваля всичко много лесно/. Подобен е и почистващия балсам на Клиник - без миризми, дразнещи съставки и т.н.
После нанасям серум с ХК, Арника и отгоре запечатващ крем. Вечер целта ми е да засиля защитата на кожата /крем със серамиди, пептиди, възстановяващите на Авен и Ла Рош, а лятото -лек хидратиращ само, защото в тези жеги всичко друго ми запушва порите.
Сутрин, след измиване на лицето, което или е със Сераве или просто с вода - слагам веднага 50-ти фактор, независимо дали е с цвят или без. Зимата ползвам 20-30 фактор, но никога не излизам без защита, защото при мен слънцето е почти целогодишно.

# 243
  • Мнения: 2 474
MamaLina, моля те за конкретни марки на кремове и серуми. Както казах - ще сменям всичко и търся алтернативи.
Иначе + 1 за олиото на Clinique и аз съм от доволните.

# 244
  • Мнения: 1 012
Серуми с ХК и успокояващи: Torriden dive in serum, Centella Unscented serum на Purito, Madagascar Centella Ampoule, Stress Less на 101, The Ordinary Multi-Peptide + Copper Peptides 1%, серума им с Ресвератрол и Ferulic acid, Axis-Y Dark Spot Correcting serum, Peptide9 Volume White Cica Essence Pro /не съм го отворила още, за да изхабя някой от отворените / Rolling Eyes . Тези имам в момента и ги сменям.
Кремове за вечер и засилване на бариерата на кожата: Dr. Jart+ Ceramidin, Cicaplast Gel B5, Cicalfate+, Rosacure Fast, Soonjung Etude 2xbarrier intensive cream, Deep sea pure water cream, Vitamin 75 Maximizing Cream By Wishtrend.
Satisfied

# 245
  • Мнения: 25
Здравейте,
Някой пробвал ли е CBD масло и какви са впечатленията ви?

# 246
  • filibeto-maina:)
  • Мнения: 127
Здравейте, вчера ми беше прегледа в Лаге Артис при Маринова и споделям какво обсъдихме с нея.
Първо бях откровения с нея, че се самолекувам с вет. Ивермектин + вътршен ивермектин + диета.
След като видя на снимките множество демодекс, каза че не съм сбъркала в лечението, както и в диета, и със сигурност преди месец съм била с повече демодекси от колкото се видяха сега, но ще премина вече на соолантра, който няма да има този изсушаващ ефект.
Казах ѝ че заради прегледа не съм се мила и не съм слагала Центелата серум, тя каза, че при здрава бариера дори да не се намажа тази сухота няма да се вижда на кожата.
Обясни че трябва дълго време да се премахва демодекса, нещо което ми показа на други снимки, е че дори да не се вижда от вън те може да са на дълбоко в порите, затова при някои случаи борбата продължава с година.
Препоръча да сменя гела на сенсибио ДС ( тъй като и той изсушавал) със сенсебио мицеларната Н2О.
Но ДС ми влияе добре на себореята и едва ли ще го спра напълно, ако кожата понесе мицеларната мисля през ден да се мия с гела а мицеларната само вечер и през ден сутрин с нея( понеже гела го ползвам само сутрин)
Въпреки че Т зоната ми е много мазна тя не иска да се ползва често по -силни средства.
За сега иска да увеличи кожната бариера а това няма как да се случи при по агресивно премахване на себума. Доста порочен кръг според мен. Защото на снимката се вижда че именно в зоните с пори, където е най мазна кожата е пълна с демодекс. А там където е суха, акарите са в пъти по малко.
Другото което се видя, че демодекс има на местата където се вижда че е кожата е здрава без червенина, ( например на челото и на брадичката нямам червенина) но реално са там. Тя тогава попита как съм мазала ивермектина, отвърнах, че мажя цялото лице, включително от няколко седмици и ушите, защото ми пламнаха от сърбеж и сега се успокоиха. А това че си мисля че нямам пъпки а само червенина, понеже релефа е гладък всъщност са пъпки но белия връх се вижда само под микроскопа.
Иска да ме види след два месеца, да продължавам с диетата ( а така се надявах да мога да хапвам вече всичко, не съм голям фен на сладкото но велкден без козунак ще е мъка 😥. И също препоръча да взема последна доза вътрешен ивермектин и да спра, но това ще проверя с кръвен тест. Ако черния ми дроб го позволи бих си го продължила, защото благодарение на тях двете с ветеринарния ми се оправиха очите.
Ох забравих.... Даде ми тестер на слънцезащитен биотраде, който е лек и е подходящ за мазна кожа, че никак не понасям тежки кремове, още не съм го пробвала, но не притесни състава му пише че има парфюм.
Но ще пробвам да видя, че лятото наближава и въпреки широките шапки можеби ще се налага и такъв да ползвам.
Извинявам се за дългия пост.
Дано не съм ви досадила с вече до писване на подобни писания ☺️

ageorgieva3
Конопено масло имам и ползвам за себорейния дерматит, слагам в боята за да успокои скалпа и да ми понесе боята.
За розацеята не съм забелязала да ми помага, но аз там и не съм мазала.

# 247
  • Мнения: 130
Отдавна не бях влизала в тази тема,мернах,че някъде някой ме е цитирал за стреса 😀😀,ами да,има си го този стрес в съвременния ни градски начин на живот и начините да го избегнем или игнорираме са малко,но съществуват и добре,че понякога успяваме.😉

Да споделя един положителен опит в моя случай :спрях глутен и прясно краве мляко,почти година не бях вкусвала.
И лицето се оправи.Тази пролет не издържах и ядох разни вкусни с глутен и се появи едно петно за съжаление,сега пак почвам старата песен на нов глас 😀
Слънцезащита всеки ден и най-обикновен хидратиращ крем “Здраве”за без пари,в голямата опаковка.
И минимум стрес,шефа като реши да ме стресира му тегля наум една нашенска/повече са даже,не една 😂/ и си върша работата както си знам и както трябва,пък той ако иска да ме уволнява,ама не го прави,защото няма кой да работи.

Общи условия

Активация на акаунт