мечтата ми да живея в София

  • 31 324
  • 532
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 2 663
София от години става все по-кошмарно място, а напоследък имам чувството, че положението се влошава с дни.
да отидеш на работа от Младост, примерно, до центъра, отнема вече около 1 час. с кола. която няма къде да паркираш. в градския транспорт не можеш да се качиш, ако успееш - пътят отнема час и половина. в едната посока.

детето ти няма да има къде да се запише на детска градина, най-вероятно. няма да има къде да играе, а и ти няма да смееш да го пускаш.

за каква "по-добра реализация" става дума? така или иначе, университетите в България са в големите градове. нека изкласи до университет, пък тогава София няма да избяга. да не мислиш, че в люлинското средно училище нивото е по-високо, отколкото в гоцеделчевското?

мисля си днес, как няма да е кошмарно и пренаселено в тоя град. от 20-те майки на кварталната детска площадка, с които съм говорила в последните месеци, НЯМА НИТО ЕДНА, която да е родена в София. всички са дошли в последните години и пускат ли пускат корени...

затова засадиха всички тревни площи с блокчета, тихата ни някога малка уличка не можеш да пресечеш  от потока коли, места в яслата и млечната кухня няма, и т.н. и т.н.
бай Тошо е знаел какво прави навремето, като е въвел жителството.

съжалявам, ако ще засегна някого, но както са казали и другите преди мен - е не може всички да живеем в един град, все пак!

Напълно подкрепям това мнение...
дори бих се изразила доста по-грубо, аман...

# 16
  • някъде в орбита...
  • Мнения: 2 913
Има толкова много неща да научиш от него, от хората и живота в него. Харесва ми най-вече, че като изляза да се разходя  не виждам само познати лица.

Спокойно, като поживееш и ще се запознаете - всеки квартал си е едно село в "Голямото село".

Мисля, че това е най-големия недостатък на малкия град. Всеки те познава и ти познаваш всеки. Всеки знае какво си си купил от магазина, кога ядеш и кога си лягаш.

Мдам, и в един момент тук започваш да се чувстваш самотна....

Да не мога да не отида на театър, оперета , когато ми се прииска, изобщо свободата която ти дава гоелмия град е незаменима.

Хах!!! А ти защо мислиш, че ще имаш време за това?!? Само за да стигнеш до театъра се иска около час.

Има достъчно добри и големи паркове, пълни със забавления за децата, както и детски градини и училища, който са на много добро и високо ниво и определено имаш избор, да решиш къде ще учи детето ти, а не по даденост, защото нямаш кой знае какъв избор в малкия град.

Е извинявай, но след като колежката от сега се реди на опашка в градината, за да може момиченцето й да тръгне от септември, и се притеснява че няма да се дореди, за каква свобода и право на избор ми говориш????
Живея в София, защото ми харесва забързаният ритъм. Харесва ми напрегнатият ден и свикнах със задръстванията. А и заплатата си заслужава. Но добра работа намерих трудно. А и дойде ли детенце, по никакъв начин няма да го отглеждам в този град. Не искам да диша смог, да се храни с пласмасови плодове, да научи що е то наркотик и има ли почва у нас още в 3-ти клас, да ме е страх да го пускам само на училище, да не "познавам всеки срещнат на улицата" и да треперя какво могат да му направят непознатите......

# 17
  • Be realistic - plan for a miracle.
  • Мнения: 846
Исках много да дойда в София, защото образованието си е наистина на ниво, а и имам възможността да живея с човека, когото обичам. Сега, след като почти 5 месеца живея тук, съм убедена, че когато един ден живот и здраве създам семейство, то няма да бъде в София. Ще се върна в малкия провинциален град където съм родена и ще живея един спокоен, лишен от стрес живот. И с половинката сме си говорили много пъти, че ако имаме деца заедно няма да ги отглеждаме в София, дори да не се върнем в родния град, ще отидем другаде - Пловдив например - не че няма да можем, просто не искаме да си гледаме децат тук, в София. Така че.. тук съм за образованието си и нищо повече. Ако след години този град се промени, стане по-спокоен, по-сигурен и по-безопасен за живеене, ако цените на всичко не са толкова трагично високи, ако мръсотията и заразите намалеят, ако тъпканицата хора се смали и задръстванията се сведат до минималност.... ако знам че мога да пусна детето си да ходи само на училище и да се прибира... тогава ще се замисля да остана. Засега - София не е моят град и няма да бъде.

# 18
  • Мнения: 96
Аз пък искам да се махна от София. От няколко години стана нетърпимо.
И аз искам да се махна от София. В Гоце Делчев имам роднини и само мога да кажа че това е един много красив град. Наскоро един приятел който е от Гоце Делчев и беше в София за да учи се върна отново в Гоцето, намери си страхотна работа и сега е доволен че вече не е в София
 

# 19
  • Мнения: 6 167
Аз съм от София и направо се дивя на тия мераци. Shocked
Ако живеех в БГ и имах възможност - продавам апартамента в центъра на София и купувам във Варна. Премествам се на нормално място - чисто, да имам къде да паркирам, детето ми да тича по плажа и тн.
Не мога да разбера как може тия комплекси да тресат хората още.
Всички да са софиянци. Ми не става. Аман, както някой каза. Има кина и театри и на други места.
Пък процента на знаещите пишман Софиянци, къде е Зала България е много много малък. Wink
Та, аргумента с таатъра и оперетата е много тъп.

# 20
  • Варна
  • Мнения: 567
Просто се изкуших да пиша.
Имам една братовчедка софиянка. Познай къде се ожени - в Гоце Делчев!!!
Говорила съм с нея, тя нито за миг не е съжалила, че се ожени там. С годините си намери много приятели, има добра работа, а мъжа й има магазини за авточасти. Казва, че спокойствието там си струва.
Тя ходи веднъжа на няколко месеца в София, за да се види с роднините и стари приятели, но твърди, че не може да живее отново в София.
Така че всичко е относително.
Аз и мъжа ми следвахме в София, но като завършихме се прибрахме във Варна. Лени, какво да ти кажа, тук започва да става подобна лудница.

# 21
  • при моите любими
  • Мнения: 2 528
Без да искам да засегна никой ЛИЧНО, ще кажа само - е пишман от такива "софиянци", които са дошли да живеят в София, не им харесва и продължават да стоят в нея. Ами ще ме извинявате, ама от такива като вас има безброй коли по улицата, задръствания (от тях и замърсения въздух), блъсканица в градския транспорт, недостиг на детски градини и т.н.

# 22
  • Мнения: 94
на мен ми харесва София,не ми се живе в друг град и не бих си го представила,дали защото тук съм се родила и израснала незнам.?Винаги има какво да видиш и да научиш и не ми е скучно,а когато му писне на човек може да си вземе отпуск и да иде да дишне въздух из китните ни градчета
  bouquet

# 23
  • Мнения: 46 518
... Пък процента на знаещите пишман Софиянци, къде е Зала България е много много малък. Wink ...
 

То и родените в София не знаят къде е  Mr. Green не знаят и кой е съседния блок до техния, от опит ти казвам  ooooh!

До софиянките: хич и не се чувствам виновна, че живея тук  Mr. Green който, където успее  Peace сега след 10 години, не мисля, че мога да живея в по-малък град, просто имам нужда да тръшна вратата зад гърба си,  да изляза на улицата и да не познавам никой  Peace и който има дори малка представа от пазарна икономика е наясно, че "Била" във всеки квартал, 2 бр. Метро, метрО и т.н. са следствие именно на "натрапниците"  Sunglasses

# 24
  • Мнения: 289
Мисля че всеки трябва да е там, където се чувства добре. Освен това, преместването в друг град не преобразява живота толкова, колкото доста хора очакват.. ние сме това, което сме, където и да сме - аз лично съм живяла в София, живяла съм във Варна, в Несебър, последните две заради работата ми, живяла съм за по няколко месеца в чужбина.. ами, незная дали причината е, че аз се адаптирам твърде бързо.. но, за една седмица свиквам, и ми е все едно дали съм в Люлин, или съм в Берлин..  Mr. Green
най-важното за мен е да съм в хармония със себе си - тогава мястото няма чак такова голямо значение. Обаче, ако искаме чрез местене да бягаме от проблемите си, или да започваме отначало - не мисля че се получава.
А възможности има навсякъде, стига да имаме потенциал за тях.

# 25
  • Мнения: 4 651
Ако живеех в БГ и имах възможност - продавам апартамента в центъра на София и купувам във Варна. Премествам се на нормално място - чисто, да имам къде да паркирам, детето ми да тича по плажа и тн.

Идвала ли си скоро тук /Варна/. Бавно, но славно ще стигнем София по боклук и задръствания, по кооперация във всяка бивша градинка. Ако за живещ в София не изглежда толкова драматично, то за мен последните 2,3 години лудницата настъпва с пълна сила.

# 26
  • Мнения: 382
Мисля че всеки трябва да е там, където се чувства добре. Освен това, преместването в друг град не преобразява живота толкова, колкото доста хора очакват.. ние сме това, което сме, където и да сме - аз лично съм живяла в София, живяла съм във Варна, в Несебър, последните две заради работата ми, живяла съм за по няколко месеца в чужбина.. ами, незная дали причината е, че аз се адаптирам твърде бързо.. но, за една седмица свиквам, и ми е все едно дали съм в Люлин, или съм в Берлин..  Mr. Green
най-важното за мен е да съм в хармония със себе си - тогава мястото няма чак такова голямо значение. Обаче, ако искаме чрез местене да бягаме от проблемите си, или да започваме отначало - не мисля че се получава.
А възможности има навсякъде, стига да имаме потенциал за тях.

И според мен,човек трябва да е там,където се чувства добре Peace Всичко друго е избиване на комплекси #Crazy

# 27
  • Мнения: 13 191
Не бива да се сърдим на хората, които идват в София. Ако имаш къде да работиш надали ще напуснеш обичан дом, роднини, приятели...Никой не идва тук от хубаво, освен по любов - все пак ако нямаш хляб - търсиш изход. И никой не е виновен, че не е роден в столицата. А за това, че се пренаселва града - вярно е, но е така с всяка столица в света Rolling Eyes. И това, че не е  удобно на жителите не идва от приходящите, а от недомисленото устройство на града.

# 28
  • Мнения: 6 167
всъщност, аз мисля, че всеки може да живее в софия, стига да не допринася за разрастване на чалгата и простотията, наглостта и нахалството.
едни от най-големите 'софиянци' , които познавам са от русе - невероятно фини, културни хора, които са си донесли в софия европейския манталитет и  взимат най-доброто от столицата.
възхищавам им се и безкрайно уважавам.

Последна редакция: вт, 09 яну 2007, 23:23 от Lennie

# 29
  • Мнения: 46 518
всъщност, аз мисля, че всеки може да живее в софия, стига да не допринася за разрастване на чалгата ...

smile3521

И за другото съм съгласна, но това на първо място  Mr. Green

Общи условия

Активация на акаунт