Кога за първи път дадохте сокчета?

  • 1 728
  • 43
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 448
На 5, не му хареса и не повторих  Crossing Arms

# 16
  • Мнения: 96
Започнах сокчетата когато Вики беше на 2,5 месеца. И до ден днешен и давам (вече всякакви сокчета) Никога не съм имала проблеми с коликите или нещо подобно. На баткото започнах да давам сочкета когато беше на около 3 месеца но той го повръщаше и го спрях, следващия път когато пробвах дали ще му се отрази добре беше на 11 месеца и всичко беше ок. Явно всяко дете ги приема различно.

# 17
  • Мнения: 1 427
Още не съм дала. Rolling Eyes

# 18
  • Мнения: 729
На 2 м. дадох сок от ябълка.Прие го добре.Всяко дете понася новите храни по различен начин.Спри сокчетата.

# 19
  • Мнения: 2 498
На 6 мес.

# 20
  • Мнения: 1 294
Аз направих грешката да мъча детето си 1 седмица със сокчета.Резултатите бяха същите като при вас и спрях.
Започнах с пюрета на 4 месеца и тогава проблеми не е имало.

# 21
  • Мнения: 101
Много ви благодаря за отговорите!  bouquet

# 22
  • Мнения: 4 621
На два месеца дадох сок от ябълка.

# 23
Мойто педи ми каза да давам сокчета в началото на втория месец,но и мойта бебка не го хареса.Тогава реших да спра да и давам.Моето мнение е,че щом детето не иска, не го мъчи.

# 24
  • Мнения: 990
На 2 м. дадох сок от ябълка.Прие го добре.Всяко дете понася новите храни по различен начин.Спри сокчетата.
Peace

# 25
  • Мнения: 5 026
Н а 2 месеца-по съвет на педиатъра. После открих този форум и спрях. Започнах на 8 месеца да давам пак.

# 26
  • Мнения: 2 197
На един месец е рано за сокчета. Аз дадох когато дъщеря ми беше на 4 месеца. Не е имала никакви проблеми. Тя така или иначе си имаше колики, не са се увеличили, след като въведох сокчетата. Обожава всичко за пиене, но след като мина на пюрета започнах да и давам плодово пюре вместо сок. Сега пие сок рядко, но без проблем си пие вода. Всяко дете е различно.

# 27
  • София
  • Мнения: 508
Дадох му за първи път преди около две седмици, обаче като пие сок си разваля апетита така, че няма скоро пак да му давам

# 28
  • Мнения: 5 103
Сок дадох след 6 тия месец.

# 29
Днес станахме на 3 месеца и за първи пъ моята бебка си изпи сока от ябълка.Ако искаш пробвай като мен,изцеди малко сок и прибави към него подсладена вода.Аз и давам сока с биберон и си го изпи всичкия.
Успех,но е по-добре да не насилваш детето,то само ще си реши кога ще го пие.

Общи условия

Активация на акаунт