🌷ИСТАНБУЛ🌷 [тема 62]

  • 48 234
  • 736
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 35 112
Защо не си вземете предварителен пас, който дава достъп до много обекти и спестява пари?

# 61
  • Мнения: 1 522
Защо не си вземете предварителен пас, който дава достъп до много обекти и спестява пари?
и това ще е вариация, на много от местата другите няма да влизаме (защото вече сме били по няколко пъти)...абе ще му намерим колая😁 важното е да си носят удобни обувки,ще ги правя Истанбулски инженери

# 62
  • Мнения: 282
Разликата в цената между Музеум пас и поотделно закупени билети на включените забележителности е  70 лири , последно края на м.април.

# 63
  • Мнения: 70
Здравейте, бихте ли ми препоръчали ресторанти за романтична вечеря в Истанбул, от които сте останали доволни?

# 64
  • Мнения: 1 140
Сметка във вид на касов бон видях на едно място. Всички останали написани като едно време на ръка, доста трудно четящи се.

# 65
  • Някъде в Европа...
  • Мнения: 3 441
Ееехее, аз май съм изключение в групата относно храната. Обожавам патладжан и там съм попаднала в рая 🤣, кайми всякакви, овнешко обичам, дори и залоено (като живеех в Плд, ходих до Асеновград да си купувам 😀), агнешко, обичам да ми е мазничко и като видя в гювечите им единия пръст червена мазнинка отгоре - ммммм. Риба, миди също обожавам...Единственото, което ми пречи, е лютото, ама преглъщам с повечко хляб 😀...Свинското въобще не ми липсва, ама въобще - патладжан да има 🤣
В Истанбул обичам да хапвам в тип локанти, а не в типични ресторанти - да се наредя на опашка, да си посоча, да седна насред глъчката в заведението...

# 66
  • Мнения: 1 140
Здравейте, бихте ли ми препоръчали ресторанти за романтична вечеря в Истанбул, от които сте останали доволни?
Аз бих ви препоръчала един ливански ресторант на Нишанташъ - “Аll Hallab” се казва, има и Адана да не се стреснете, че е ливански. Храната е много, много вкусна, обстановката изискана и цените са разумни. Препоръчвам.
Друг, който също бих препоръчала е “ Lord Of The Grill Restaurant” - Султанахмед. Традиционна кухня, отлично обслужване и отново нормални цени. Както споменах по-нагоре вече се бяхме опарили в този район и този ресторант беше като “игла в купа сено”. Понасят ти разядки и хляб, а после чай и баклава, но не ти ги надписват в сметката накрая. Много вкусно, имат превъзходна градина и е доста уютно!

# 67
  • Мнения: 347
И аз да се наредя с молба за заведение за хранене в Каракьой. Традиционна кухня, може на самообслужване, на нормални цени.

# 68
  • Мнения: 5 774
Аз пък обожавам турската кухня, не ям агнешко обикновено, но те слагат подправки, смесват с телешко и се получава любимия ми адана кебап. Патладжан и тиквички са ми любимите зеленучци, обожавам люто. Никога нито едно ястие не ме е разочаровало, което са ми донесли - всички видове кебапи искендер, адана, урфа, султан, пилешки, мантъ, пиде, всички десерти, кукоречи, риба и морски дарове са ми най-любимата храна също. И онези колички с гевреците има и една друга закуска с портокалови корички. Не обичам лой, мазнотия и овнешко и не си поръчвам, те имат толкова други неща. Турската и ориенталската кухня са ми в топ 3.

# 69
  • Мнения: 347
Моля за помощ. Тръгваме за Истанбул. Последно сме били преди доста години, но ще пътуваме със същата кола.
Ако случайно тогава сме имали някакви пътни нарушения или неплатени магистрални такси, къде можем да проверим за евентуални глоби?
Или е трябвало като сме се връщали, на границата да ни кажат и да ги платим?

# 70
  • Мнения: 3 908
На стр. 1 е посочен сайт за проверка на пътни глоби!

Бившето летище "Ататюрк" в Истанбул отвори врати за посетители като най-големия обществен парк в страната.
https://www.travelnews.bg/bg/news/16839641027400/bivsheto-letish … SQ80lA44YxwSQk5lQ

# 71
  • У ДОМА
  • Мнения: 41
На стр. 1 е посочен сайт за проверка на пътни глоби!

Бившето летище "Ататюрк" в Истанбул отвори врати за посетители като най-големия обществен парк в страната.
https://www.travelnews.bg/bg/news/16839641027400/bivsheto-letish … SQ80lA44YxwSQk5lQ
  Това ако се беше случило в София ,всичката земя щеше да се изкупи от мафиоти на безценица и щеше да е блок до блок презастроено

# 72
  • София
  • Мнения: 211
Здравейте,  да ви попитам дали някой от вас е преминавал турската граница с пълномощно за кола с превод на английски език? Притеснявам се да не ни направят проблем, че не е на турски език.

# 73
  • Пловдив
  • Мнения: 185
Има ли някой, който е пътувал тази седмица? За застраховката задължителна ли е? 🤪

# 74
  • моята мила родна страна
  • Мнения: 561
Здравейте!
Как процедирате при резервация на хотел през Букинг-предварително плащане или плащане на място в хотела? Кое е за предпочитане?
(Набелязала съм си хотел с опция "плащане на място", но на последна стъпка от резервацията ми иска данни на картата. Предполагам, че е стандартна практика, но аз съм си малко мнителна по природа.)

Общи условия

Активация на акаунт