МБАЛ Надежда - тема 23

  • 50 788
  • 762
  •   1
Отговори
# 750
  • Мнения: 1 175
Момичета, при нормално раждане няма ли вариант бебето да е при майката през цялото време?

# 751
  • Мнения: 933
Аз предното родих по време на Ковид и бебетата си бяха през цялото време при майките без условията в банята. Мога да му сменя дрехите и памперса и сигурно ще е по навреме от тях, защото аз ще трябва 1, а не 10. Племенникът ми също го бяха изписали с подсечено дупе, затова питам, дали може да се откаже, а да ти оставят дрешки и памперси, като преди.

# 752
  • София
  • Мнения: 748
Момичета, при нормално раждане няма ли вариант бебето да е при майката през цялото време?

Аз раждах нормално и бебето беше през цялото време с мен (изключвайки по около час-час и нещо сутрин и привечер за прегледи и тоалет).

Последна редакция: пт, 19 яну 2024, 21:43 от hatred

# 753
  • Мнения: 40
Здравейте! Знаете ли дали д-р Арабаджикова оперира по Щарк?
Благодаря.

# 754
  • Мнения: 52
Аз предното родих по време на Ковид и бебетата си бяха през цялото време при майките без условията в банята. Мога да му сменя дрехите и памперса и сигурно ще е по навреме от тях, защото аз ще трябва 1, а не 10. Племенникът ми също го бяха изписали с подсечено дупе, затова питам, дали може да се откаже, а да ти оставят дрешки и памперси, като преди.

Виждах майки, които взимаха памперси и си сменяха те в стаите. За дрешки не знам, дали даваха от болницата или са били нейни лични.

Моето бебе също беше къпано и преобличано всеки ден.

# 755
  • Мнения: 2 144
Нямам представа защо се случи така при мен, преди да родя лежах 10 дни в болницата и бях много доволна. След, като родих си говорех с другите майки докато се храним. При тях минаваха педиатри за сведения, акушерката за кърменето, при мен никой не минаваше, аз бях сама в стаята, може и за това да е било, нямаше при мен майка, която детето ѝ да е при нея, за да минават да я наблюдават. Бях с много нисък хемоглобин и за това не ми даваха децата, всъщност само едното можех да взимам, другото беше с ниско тегло и на венозно хранене, но и голямото не ми даваха само пред неонатология и то не винаги , с уговорката, че ще съм на дивана отвън и няма да го взимам от леглото. Чак на 3ти ден, разбрах че има час за свиждане на децата в неонатология . Една майка ми каза тръгнах на там и ми стана лошо по пътя, не успях да стигна и се върнах в стаята, по късно не ми дадоха да видя малкото дете и така ме изписаха без да съм я пипнала нито веднъж. Чаках педиатър да ми каже състоянието на децата всеки след обяд, на дивана пред неонатология, по супер много време, защото те слизаха и да преглеждат  други деца. Никой не идваше да ми казва какво се случва с децата в стаята, нито веднъж не са идвали. На 4ти ден преди да ме изпишат мина лекарката, която ми направи секциото, казах ѝ, че май ми тръгва кърма, имам помпа но не знам какво да правя и тя викна акушерка да ми покажат, преди да ме изпишат, тя ми каза вкъщи да си правя студен компрес и че не знаела какво ще правя с тия твърди гърди. Тогава занесох и коластрата в неонатология, като им обясних, че шишета, помпа всичко е стерилизирано и въпреки това не искаха да дадат коластрата на децата и ми казаха, че нямали такава практика. Децата определено не бяха къпани скоро на изписването, защото миришеха на антибиотик и бяха целите в люспи и гурли, дупетата им страшно подсечени, направо ануса им беше подут. Като ги изкъпах вкъщи всичко изчезна, аз се съмнявах, че е кожен проблем това с люспите, като ги видях, имаха страшно много люспи по лицето, тялото и главата и много гурли на очите.


Lizi не знам защо така е било при теб, бебетата ги къпят всеки ден със сигурност, като си вземех детето след това косичката му /колкото и малко да беше/ винаги беше пухкава, преобличали са го и когато се е стичало мляко като го храня.
Относно демонстрацията тя се прави в деня преди изписването, за щастие взеха моето бебе и тогава го видях за сефте гол.
За кърменето има една акушерка която дава указания, при мен не се получиха нещата, въпреки усилията, просто имах малко кърма в комбинация с големи гърди и трудно засукване.
Имаше момиче в стаята което не искаше да дават на бебето АМ, съответно имаше бележка в легълцето и го носеха без шише, друг е въпроса, че след като детето се скъса от рев, защото на нея не и тръгваше кърмата се принуди да му даде.
Като цяло аз нямам оплаквания, ходила съм и посред нощ да искам да ми приготвят АМ, като съм питала са ми показвали как да давам от шишето, защото все ме беше страх да не се задави.

Последна редакция: пт, 19 яну 2024, 22:56 от Lizi:) :)

# 756
  • Мнения: 11
Нямам представа защо се случи така при мен, преди да родя лежах 10 дни в болницата и бях много доволна. След, като родих си говорех с другите майки докато се храним. При тях минаваха педиатри за сведения, акушерката за кърменето, при мен никой не минаваше, аз бях сама в стаята, може и за това да е било, нямаше при мен майка, която детето ѝ да е при нея, за да минават да я наблюдават. Бях с много нисък хемоглобин и за това не ми даваха децата, всъщност само едното можех да взимам, другото беше с ниско тегло и на венозно хранене, но и голямото не ми даваха само пред неонатология и то не винаги , с уговорката, че ще съм на дивана отвън и няма да го взимам от леглото. Чак на 3ти ден, разбрах че има час за свиждане на децата в неонатология . Една майка ми каза тръгнах на там и ми стана лошо по пътя, не успях да стигна и се върнах в стаята, по късно не ми дадоха да видя малкото дете и така ме изписаха без да съм я пипнала нито веднъж. Чаках педиатър да ми каже състоянието на децата всеки след обяд, на дивана пред неонатология, по супер много време, защото те слизаха и да преглеждат  други деца. Никой не идваше да ми казва какво се случва с децата в стаята, нито веднъж не са идвали. На 4ти ден преди да ме изпишат мина лекарката, която ми направи секциото, казах ѝ, че май ми тръгва кърма, имам помпа но не знам какво да правя и тя викна акушерка да ми покажат, преди да ме изпишат, тя ми каза вкъщи да си правя студен компрес и че не знаела какво ще правя с тия твърди гърди. Тогава занесох и коластрата в неонатология, като им обясних, че шишета, помпа всичко е стерилизирано и въпреки това не искаха да дадат коластрата на децата и ми казаха, че нямали такава практика. Децата определено не бяха къпани скоро на изписването, защото миришеха на антибиотик и бяха целите в люспи и гурли, дупетата им страшно подсечени, направо ануса им беше подут. Като ги изкъпах вкъщи всичко изчезна, аз се съмнявах, че е кожен проблем това с люспите, като ги видях, имаха страшно много люспи по лицето, тялото и главата и много гурли на очите. ]



Lizi:)Simple Smile, пропуснали са да Ви обяснят частта със свижданията за съжаление. На мен ми казаха още в родилна зала след раждането и добре че запомних...покрай упойките. Дъщеря ми не беше добре и бях сама в стая в дните след раждането - изолирана заради инфекцията при бебето и при мен. Тогава можех да я виждам всеки ден от 12,30 ч до 13,30 ч в сектора за интензивна грижа и там даваха сведения. Извън този час рядко пускат - трябва да е изключителна ситуация и да не се прекъсва работата с децата. Дори в часа за свиждане се е случвало да правят интубации, рентгенови снимки, оправят току-що родено детенце, т.н. и сме чакали отпред.
Също така, не знам какво е било състоянието на Вашите душици, но при нас не можеше да вадят беба от кувьоза и мият на чешма, та доста почакахме до първата баня и масажите. Акушерките тогава ми честитяха първото спа на бебче. За щастие кожата й беше добре.

Последна редакция: сб, 20 яну 2024, 14:53 от verospas

# 757
  • Мнения: 87
Момичета знаете ли дали има проблем с приложението на болницата за IOS? Имах проблем скоро, изтрих го, за да го преинсталирам и сега не мога да го намеря в App Store.

# 758
# 759
  • Мнения: 5
Здравейте,  някой сменял ли е репрудуктивен доктор в Надежда и как точно става, искам да го сменя имам един ембрион но не искам да правя следващ трансфер при сегашната ми лекарка, Благодаря предварително

Аз смених лекар (бях при д-р Персенска, сега съм при д-р Цветков). Обаждате се на регистратурата и казвате, че искате да смените лекар. В моят случай ми казаха, че ще ми върнат обаждане, за да могат да имат потвърждение от доктор Цветков. Обадиха ми се и записахме час.
Успех! Simple Smile

# 760
  • Мнения: 2
Здравейте мамита
Някой има ли телефонния номер на д-р Едвард Михайлович? Ще съм благодарна ако някой може да ми помогне? 🙂

Последна редакция: пн, 05 фев 2024, 22:25 от ivanova#

# 761
  • Мнения: 1
Аз родих при Димова- близнаци, следеше ме Патрикова, но тя не изражда.
4 месеца след секциото, ходих на профилактичен преглед, не в Надежда, но лекаря каза, че секциото е направено много професионално. Възтанових се бързо, на 7ми ден ходих да пазарувам.
Др Димова, не е човек, който ще ви успокоява, ако нещо ви притеснява, по рязка е, дори може да ви каже "да не се лигавите" или нещо подобно , имайте го предвид. Но за мен е добър лекар!

За мен беше чудесна комбинацията, Патрикова - следене, Димова - секцио!
Не съм паника, но др Патрикова обяснява всичко и на мен това ми действаше, много успокояващо. И когато имах проблем, а нямаше часове за преглед при нея, писах ѝ по мейл и тя веднага се отзова, от това съм най - доволна.

Здравейте момичета, следях си бременността в болица Токуда, но въобще не останах доволна от следящия ми АГ. Искам да се насоча към болница "Надежда" и имам колебаня за д-р Ненов и д-р Димова. Ще се радвам, ако някой знае повече информация за тях, да я сподели. Това, което изчетох като коментари е, че и двамата са добри, но все пак искам да събера колкото се може повече мнения. Благодаря Heart
.
 Търся имейл и контакти на др Ивайла Патрикова

# 762
  • Мнения: 2 144
Имате лично съобщение

Аз родих при Димова- близнаци, следеше ме Патрикова, но тя не изражда.
4 месеца след секциото, ходих на профилактичен преглед, не в Надежда, но лекаря каза, че секциото е направено много професионално. Възтанових се бързо, на 7ми ден ходих да пазарувам.
Др Димова, не е човек, който ще ви успокоява, ако нещо ви притеснява, по рязка е, дори може да ви каже "да не се лигавите" или нещо подобно , имайте го предвид. Но за мен е добър лекар!

За мен беше чудесна комбинацията, Патрикова - следене, Димова - секцио!
Не съм паника, но др Патрикова обяснява всичко и на мен това ми действаше, много успокояващо. И когато имах проблем, а нямаше часове за преглед при нея, писах ѝ по мейл и тя веднага се отзова, от това съм най - доволна.

Здравейте момичета, следях си бременността в болица Токуда, но въобще не останах доволна от следящия ми АГ. Искам да се насоча към болница "Надежда" и имам колебаня за д-р Ненов и д-р Димова. Ще се радвам, ако някой знае повече информация за тях, да я сподели. Това, което изчетох като коментари е, че и двамата са добри, но все пак искам да събера колкото се може повече мнения. Благодаря Heart
.
 Търся имейл и контакти на др Ивайла Патрикова

Общи условия

Активация на акаунт