ЛОНДОН - 13

  • 34 889
  • 713
  •   2
Отговори
# 450
  • Мнения: 3 221
Да, така е.
Аз пица и паста не ям, та съм пропуснала това уточнение. (Би ли сложила менютата в скрит текст?)
Но пък да влезеш в ресторант със сервитьор и да си поръчаш само едно (основно) ястие, и да оставиш задължителния към сметката бакшиш... защо ще влизаш в ресторант?

Последна редакция: нд, 03 мар 2024, 19:00 от cool_witch

# 451
  • Мнения: 3 950
Отговорих ориентировъчно на конкретното питане. Кой какво яде и какво не, решава сам, според предпочитанията и възможностите си Simple Smile

# 452
  • Мнения: 3 184
Винаги проверявам отзивите за заведенията в Гугъл. И то не само заради цените, има и други неприятни изненади, които мога да си спестя. Никога не са ме подвеждали. Обикновено има качени и менюта.
През Гугъл мапс си разглеждам района, който ме интересува, и избирам нещо.
Бяхме в Лондон през уикенда и се оказа, че всички заведения, които бяха препоръчани в темата и ги бях набелязала, приемаха  само клиенти с резервации. Така че поразцъкахме Гугъл мапса и си намерихме други добри алтернативи в района.
Между другото Хепи се хвалят, че за втора поредна година са обявени за ресторант на годината в Лондон. Не ги посетихме, но им поразгледах отзивите - менюто е различно от това на ресторантите в Бг, но предлага добър избор и цените са напълно приемливи за Лондон.

# 453
  • sofia
  • Мнения: 2 269
Благодаря нс всички, които се включиха във връзка с моето питане за ресторантите Simple Smile Много ми беше от полза и ме ориентира добре. 🙏🏻

# 454
  • sofia
  • Мнения: 2 269
Сетих се да питам още нещо, понеже пътуваме сега уикенда - чудя се вълненото палто ли да слагам или плътен шлифер + вълнени пуловери. Има ли някой пътувал скоро да сподели за времето в началото на март. Simple Smile

# 455
  • Мнения: 4 842
Сетих се да питам още нещо, понеже пътуваме сега уикенда - чудя се вълненото палто ли да слагам или плътен шлифер + вълнени пуловери. Има ли някой пътувал скоро да сподели за времето в началото на март. Simple Smile

Ами погледнете прогнозите, де. Ние как да знаем дали сте зиморничави или студенолюбиви.

# 456
  • Мнения: 3 221
.

Последна редакция: вт, 05 мар 2024, 14:59 от cool_witch

# 457
  • софия
  • Мнения: 25 997
Миналата седмица в Дъблин, преди да завали снегЪТ, бяхме със зимните си дрехи, с които ходим тук и ни беше добре. Единствената разлика, която винаги съществува е, че когато задуха е хубаво да имаш шапка/качулка, ако не търпиш остър вятър. Хубаво е и да имаш шал, който топли, но аз и тук ходя с такъв. Можеш да го носиш по различни начини. Те си ходеха традиционно боси, по къси панталони, къси поли с голи крака и сандали.
Какви дрехи ще вземеш зависи от твоите лични усещания, дали си по-зиморничав или не.

# 458
  • sofia
  • Мнения: 2 269
Благодаря! Разбира се, че гледам прогнозата и градусите, но усещането за студ е различно на различните места, съобразно географията. Средно зиморничава съм, нито много, нито ходя гола, но като цяло наблюденията ми са, че се обличам по-леко от масата хора и ми е сложно в тоя случай. А не мога да взема връхни за всеки вариант. Вероятно ще напластявам. Шал задължително. Simple Smile

# 459
  • софия
  • Мнения: 25 997
Аз мисля, че също съм така. Единият ден ходих с потник, риза и вълнено палто. Изобщо не ми е било студено. Не съм се обличала по-различно в сравнение с облеклото тук.
Движиш се, ползваш транспорт, влизаш насам-натам, няма как да ти стане нетърпимо студено.

Последна редакция: вт, 05 мар 2024, 11:57 от zvаnchе

# 460
  • ГАБРОВО
  • Мнения: 39
Моля запознатите да споделят с какво е редно да се хранят катеричките в Сейнт Джеймс парк?

# 461
  • Пазарджик
  • Мнения: 778
Моля запознатите да споделят с какво е редно да се хранят катеричките в Сейнт Джеймс парк?
Ние сме ги хранили с фъстици/от тези с шушулката/.Иначе никъде не е написано с какво могат да се хранят.

# 462
  • софия
  • Мнения: 25 997
Моля запознатите да споделят с какво е редно да се хранят катеричките в Сейнт Джеймс парк?
Сурови ядки или плод. Може и сушени гъби.

Катерици има във всички паркове. Ако имате време, препоръчвам Ричмънд. Там има и елени, сърни, които са дружелюбни.

Последна редакция: вт, 05 мар 2024, 13:21 от zvаnchе

# 463
  • Мнения: 2 009
В кой парк има най-голяма вероятност да се натъкнем на въпросните катерички?
В момента сме тук и сме облечени с тънки блузки и зимни якета, откопчаваме, закопчаваме и така... Но снощи духаше доста и си беше за шапка.

# 464
  • софия
  • Мнения: 25 997
Ст. Джеймсис е в центъра, малък и пълен с животни.
Там има и много гълъби - ужасно нахални и досадни, и папагали, които кацат по теб, ако спреш и държиш храна.

Общи условия

Активация на акаунт