Трета сливица!!!

  • 118 967
  • 817
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 2 751
Мили мами, прочетох линка към страницата на  д-р Лолов, обаче май не видях да е написана възрастта, след която тази операция е възможна. Не мога да преценя дали е рано или не за сина ми, затова моля, дайте някакъв ориентир...  bouquet
Ние започнахме да боледуваме, естествено откакто тръгнахме на градина, и все с ушите. Спи с отворена уста, но много рядко го чуваме да хърка (освен ако хърка, докато сме дълбоко заспали и не го чуваме  Confused), много се поти по време на сън, но така си е от бебе, мен досега това не ме е тревожило.
Какво трябва да следя по-внимателно, за да знам да го заведа ли на унг-консултация за тая пуста сливица? Засега закрепваме някак нещата с хомеопатия, но не смея да се надявам... ужасява ме мисълта, че пак ще се разболее...
Изобщо не е малък, според мен.
На Калоян му казах още миналата зима, че трябва да се оперира, а тогава нямаше 2 год.  Rolling Eyes
Приех го несериозно.
Сега е на 2,9 год. и имаме насрочена операция.
Заведи го на един добър УНГ.
Те си знаят работата и ще ти кажат какво-що.
 Simple Smile

# 16
  • Sofia
  • Мнения: 239
Може ли някой да ми даде координати на някой ДОБЪР доктор УНГ, за да заведа Карина? newsm17
Водила съм я в педиатрията при Рангелова, но тя освен че й изписа АБ,
от който нямаше никаква полза, друго не се случи! smile3521

# 17
  • Мнения: 2 751
Може ли някой да ми даде координати на някой ДОБЪР доктор УНГ, за да заведа Карина? newsm17
Водила съм я в педиатрията при Рангелова, но тя освен че й изписа АБ,
от който нямаше никаква полза, друго не се случи! smile3521
Ние ходихме при Френгов, Транспортна болница.
И операцияат ще е там.
Препоръчаха ми го майки от форума-всички са много доволни.
Ние сме били веднъж при него, но съм с много добри впечатления.
Прегледът е с направление.
Имат много добра апаратура, но доп. изследвания са платени.
Ние на направихме 2 доп. изследвания, всяко по 10 лв.
Ако искаш координати, пиши ми на ЛС. Laughing

# 18
  • Мнения: 512
Уф, буквално броя дните, в които сме здрави и все се надявам да ни подмине... Хич не ми се води дечко на доктор, докато е здрав (вече не броя сополите и сутрешната кашлица за болест....), че и без това така се е наплашил от предишните посещения и от силните болки, че сега само да чуе думата "лекар" и започва да плаче...
Ама рано или късно... може пак да се разболеем - не дай, Боже! и тогава - щем - не щем, ще го водим...
Окуражи ме това, което прочетох, че
"Обикновено след правилно медикаментозно лечение сливицата се “свива” и оперативното и махане не е необходимо.", та се надявам, че и така може да ни подмине.
Макар че ако е неизбежно, а ние само го наливаме с лекарства... ох, не знам вече.
Ще следя темата с интерес и дано да няма какво да добавям по нея Laughing.

# 19
  • Мнения: 2 751
Уф, буквално броя дните, в които сме здрави и все се надявам да ни подмине... Хич не ми се води дечко на доктор, докато е здрав (вече не броя сополите и сутрешната кашлица за болест....), че и без това така се е наплашил от предишните посещения и от силните болки, че сега само да чуе думата "лекар" и започва да плаче...
Ама рано или късно... може пак да се разболеем - не дай, Боже! и тогава - щем - не щем, ще го водим...
Окуражи ме това, което прочетох, че
"Обикновено след правилно медикаментозно лечение сливицата се “свива” и оперативното и махане не е необходимо.", та се надявам, че и така може да ни подмине.
Макар че ако е неизбежно, а ние само го наливаме с лекарства... ох, не знам вече.
Ще следя темата с интерес и дано да няма какво да добавям по нея Laughing.
По принцип, ако ще го водиш на УНГ, е добре, докато е здрав.
Защото като е болен, сливицата така и така се уголемява.
Затова аз го водих, докато беше здрав.

Калоян също само като видя белите престилки и ревна.
Едвам го успокоих.
Но като влезе вътре, тея сестри така го нападнаха и д-рът беше толкова мил-показваше му всички инструменти...И той цъфна след малко  Hug
Нямахме никакви грижи после.

# 20
  • Мнения: 2 751
Уф, буквално броя дните, в които сме здрави и все се надявам да ни подмине...
Само да добавя, че и Калоян беше тала миналата зима-броях дните без АБ  Rolling Eyes
Таз зима бяхме всяка седмица при УНГ. Слагахме какви ли не капки, бронховаксолн за подсилване, промивки, мазане с йодасепт и т.н..
И в интерес на истината се задържахме дълго без АБ.
Обаче ситуацията не се променя, даже става по-зле.
Не при всяко дете е така, разбира се.
Но с Калоян явно не става  newsm78
Честно казано така са ми омръзнали тея постоянни промивки на носа. Само като ме види със спринцовката и позеленява горкия  #Crazy

# 21
  • Букурещ
  • Мнения: 7 836
Да, mumi, кажи с какво те е разоchаровала д-р Тодорова? Като професионалист ли?

Ади я оперира проф. Едрев, и това което платих е било колкото съм сметнала за добре, никой не ме е изнудвал за пари в такъв смисъл . В екипа бяха още д-р Василев, който е шеф на клиниката УНГ и д-р Тодорова. 

Аз лиchно съм с много добри впеchатления от нея, и наистина е добре mumi да се вклюchи с друга гледна тоchка, ще е полезно Peace

kalli, кога ще е операцията.

# 22
  • Мнения: 3 456

По принцип, ако ще го водиш на УНГ, е добре, докато е здрав.
Защото като е болен, сливицата така и така се уголемява.
Затова аз го водих, докато беше здрав.


Да, така е...
kalli, получих ти писмото на лични и точно като го пратих ми се разпадна връзката (както при тебе) Laughing.Пратих ти благодарности, които , ако не си получила гласяха:
Много, много ти благодаря newsm20 newsm20

# 23
  • Мнения: 2 751

kalli, кога ще е операцията.
На 31ви януари.... Rolling Eyes

# 24
  • Мнения: 2 751

kalli, получих ти писмото на лични и точно като го пратих ми се разпадна връзката (както при тебе) Laughing.Пратих ти благодарности, които , ако не си получила гласяха:
Много, много ти благодаря newsm20 newsm20
Няма за какво... Hug

# 25
  • Мнения: 122
Здравейте,
 ние ходихме в Транспортна болница при дрТодорова, направи замерването на третата сливица на дъщеря ми и каза, че не е голяма и не е за операция, после минахме при проф.Едрев и той като ни прегледа установи, че е голяма и е за вадене....направо съм в потрес и не знам какво да правя

# 26
  • Мнения: 3 456
Здравейте,
 ние ходихме в Транспортна болница при дрТодорова, направи замерването на третата сливица на дъщеря ми и каза, че не е голяма и не е за операция, после минахме при проф.Едрев и той като ни прегледа установи, че е голяма и е за вадене....направо съм в потрес и не знам какво да правя
А?! И сега?! newsm12 А правихте ли това замерване , за което говорят Кали и Лиорена. То поне е стандартно, а не субективно !. Ние като ходим непременно ще настоявам за него!!!

# 27
  • Мнения: 2 751
Здравейте,
 ние ходихме в Транспортна болница при дрТодорова, направи замерването на третата сливица на дъщеря ми и каза, че не е голяма и не е за операция, после минахме при проф.Едрев и той като ни прегледа установи, че е голяма и е за вадене....направо съм в потрес и не знам какво да правя
Би трябвало на замерването да даде по-верен резултат.  newsm78
Доколкото имам информация там е най-точно.
С преглед не може да се установи 100% истината за големината.
Но може и да греша... Rolling Eyes

# 28
  • Мнения: 5 531
И аз да се включа, и ние там се оперирахме септември месец  и съм много доволна. Аз бях очарована от цялосното отношение на персонала. За сравнение, мога да кажа че ми се наложи да заведа баткото за аудиограма в Исул и ми скъсаха нервите. А бях с двете деца от които малкото с температура.

# 29
  • Букурещ
  • Мнения: 7 836
Здравейте,
 ние ходихме в Транспортна болница при дрТодорова, направи замерването на третата сливица на дъщеря ми и каза, че не е голяма и не е за операция, после минахме при проф.Едрев и той като ни прегледа установи, че е голяма и е за вадене....направо съм в потрес и не знам какво да правя

момент само, когато ние бяхме на замерване, проф. Едрев, който случайно беше в кабинета на д-р Тодорова изчака да се направи замерването на третата сливица и тогава се произнесе, както и ушите, в смисъл, че първо се прави въпросната тимпанометрия и след това се правят заключенията, не разбирам на какво основание професорът се е изказал, при положение, че пъро сте били при д-р Тодорова и се предполага, че сте били след това при Професора с въпросните резултати от замерването. Искам да кажа, или да попитам, вие не сте показали ли резултатите от замерванията, при положение, че сте били първо при д-р Тодорова и след това при Професора.

Общи условия

Активация на акаунт