Синдром на Кавазаки

  • 48 187
  • 85
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 686
 Мойта дъщеря вече е на 5 ,а беше на една когато се разболя.За сега всичко при нас е ок.Дано да нямаме повече проблеми с децата ни.

# 61
  • Мнения: 1 380
Мойта дъщеря вече е на 5 ,а беше на една когато се разболя.За сега всичко при нас е ок.Дано да нямаме повече проблеми с децата ни.
Дано!!! Peace
Я споделете, повече ли боледуваха децата ви, след като спряха да пият аспирина и мина действието на имуноглобулина? newsm78

# 62
  • Мнения: 16
Здравейте майки и бащи,
нашето момиченце вдигна температура на 17.03.2010г. и така до 20.03.2010г. дежурната лекарка ни каза, че е скарлатина (започнахме Зинат)
на 22.03.2010г. ни приеха в инфекциозна болница със съмнение за стомашно-чревна инфекция (вирусна) температурата не спираше да е 40 градуса по 4-5 пъти на 24 часа - вляха ни няколко банки физиологичен разтвор но без промяна в състочнието!
на 29.03.2010г. най накрая ни казаха да отидем в съседната болница (Детска педиатрия на бул.Гешов) там д-р Телчарова веднага каза, че е Кавазаки (червени напукани устни, подути ръчички около пръстите, температурата и периодичните обриви при вдигане на температура, п.п. - неможеше да стои права на краката си и само лежеше)
на 30.03.2010г. ни вляха гамаглобулин, продължи цял ден! Състоянието на детето се променяше пред очите ни започна да разговаря (съвсем малко но промяна) да се надига на възглавницата да се смее ....
НЕ СЪМ ЛЕКАР, НО ТОВА КОЕТО СТАНА С НАШЕТО ДЕТЕ ПРЕДИ ГЛОБУЛИНА И СЛЕД НЕГО Е НЕСРАВНИМО, ТАКА ЧЕ ЕДИНСТВЕНАТА ПРИЧИНА СПОРЕД МЕН СА ПАРИТЕ, КОИТО ЗДРАВНАТА КАСА НЕ ОТПУСКА ЗА ТОВА ЛЕКАРСТВО И ТОВА СПИРА ЗАДЪЛЖИТЕЛНОТО МУ ПРИЛАГАНЕ В ТАКИВА СЛУЧАИ. АКО ВИ СЕ НАЛОЖИ НЕ СЕ КОЛЕБАЙТЕ ДАЛИ ДА ГО КУПИТЕ И ДА ГО БИЕТЕ (НАШИЯТ СТРУВАШЕ ОКОЛО 2200ЛВ. ЗАЩОТО СОФИ Е СЛАБИЧКА -1Г.11М. ОКОЛО 10,5КГ.)
на 05.04.2010г. ни изписаха за домашно лечение, ходихме и при д-р Велковски в 3-та гр.болница и ни откриха разширение на лявата коронарна артерия 5мм.
Сега пием аспирин 50мг. на ден и се надяваме всичко да си дойде на мястото!
 Искам да  попитам дали децата Ви са имали проблеми с ходенето по гляма нужда?
При нас Софи я боли коремчето и плаче много докато се изходи, а не е запечена!
Пожелавам здраве на всички дечица.

# 63
  • Мнения: 686
Здравейте майки и бащи,
нашето момиченце вдигна температура на 17.03.2010г. и така до 20.03.2010г. дежурната лекарка ни каза, че е скарлатина (започнахме Зинат)
на 22.03.2010г. ни приеха в инфекциозна болница със съмнение за стомашно-чревна инфекция (вирусна) температурата не спираше да е 40 градуса по 4-5 пъти на 24 часа - вляха ни няколко банки физиологичен разтвор но без промяна в състочнието!
на 29.03.2010г. най накрая ни казаха да отидем в съседната болница (Детска педиатрия на бул.Гешов) там д-р Телчарова веднага каза, че е Кавазаки (червени напукани устни, подути ръчички около пръстите, температурата и периодичните обриви при вдигане на температура, п.п. - неможеше да стои права на краката си и само лежеше)
на 30.03.2010г. ни вляха гамаглобулин, продължи цял ден! Състоянието на детето се променяше пред очите ни започна да разговаря (съвсем малко но промяна) да се надига на възглавницата да се смее ....
НЕ СЪМ ЛЕКАР, НО ТОВА КОЕТО СТАНА С НАШЕТО ДЕТЕ ПРЕДИ ГЛОБУЛИНА И СЛЕД НЕГО Е НЕСРАВНИМО, ТАКА ЧЕ ЕДИНСТВЕНАТА ПРИЧИНА СПОРЕД МЕН СА ПАРИТЕ, КОИТО ЗДРАВНАТА КАСА НЕ ОТПУСКА ЗА ТОВА ЛЕКАРСТВО И ТОВА СПИРА ЗАДЪЛЖИТЕЛНОТО МУ ПРИЛАГАНЕ В ТАКИВА СЛУЧАИ. АКО ВИ СЕ НАЛОЖИ НЕ СЕ КОЛЕБАЙТЕ ДАЛИ ДА ГО КУПИТЕ И ДА ГО БИЕТЕ (НАШИЯТ СТРУВАШЕ ОКОЛО 2200ЛВ. ЗАЩОТО СОФИ Е СЛАБИЧКА -1Г.11М. ОКОЛО 10,5КГ.)
на 05.04.2010г. ни изписаха за домашно лечение, ходихме и при д-р Велковски в 3-та гр.болница и ни откриха разширение на лявата коронарна артерия 5мм.
Сега пием аспирин 50мг. на ден и се надяваме всичко да си дойде на мястото!
 Искам да  попитам дали децата Ви са имали проблеми с ходенето по гляма нужда?
При нас Софи я боли коремчето и плаче много докато се изходи, а не е запечена!
Пожелавам здраве на всички дечица.
  За пореден път се убеждавам ,защо не ни биха гамаглобулина #Cussing outМакар,че мина вече 4год. от тогава още ме е яд.Аз предложих ние да си го купим,а те ми излязоха с аргумента,че можела да направи алергична реакция,дори до кома да се стигне.
 Това за акането и при нас беше така,но никога не съм го свързвала с Кавазакито,сега като писа за това се сетих.Дали е възможно от асперина,нали той дразни червата,може би и ануса и от това да се получава така.И ние нямахме запек,а я болеше ,като акаше,дори отказваше да го прави и се стискаше.Спомням си ,че и давах Дуфалак.

# 64
  • Мнения: 16
Благодаря за отговора Вяра,
това с гамаглобулина е наистина вярно за алергични реакции и шок - това са странични ефекти, но се случва много рядко и ни препоръчаха по-пречистен - специално за деца и по-скъп разбира се!
Важното, е че сте преминали през това ужасно изпитание.
Пожелавам всичко да е наред занапред за всички!

# 65
  • Мнения: 1 380
Ina-bobolina и нащият случай беще такъв.
При същите лекари се лекувахме.Ще се оправи Софи, ние бяхме с 3мм, възпаление на лявата камера на сърцето.Вече нищо  ни няма.
Успех!!!
Ние не плащахме пари за имуноглобулина..... Tired
И при нас имаяе проблеми с корема и акитата бяха на топ4ета.
Лекувах я с хомеопатия и сега няма проблем.

# 66
  • Мнения: 22
Да напиша и аз вече не пием аспирин но още не са напълно излекувани аневризмите ,но вече няма опасност при нас не ни биха гамаглобулин защото казаха че е късно иначе ние предложихме да си го купим.Та пишапо повод болките в стомахчето ние нямахме и нямаме проблем с акането но доста често получаваме колики направо бебешки колики,нетърпими,понякога се буди с писък нощем давам еспумизан а понякога и ентерол.Искам да кажа че ние въпреки че също пиехме 50мг аспирин си бяхме направили и прахчета кваматело(хапчета за стомаха които в нашият случай неотрализираха действието на асприна т.е. да не овреди стомаха),по принцип аз на своя глава давах квамателото иначе от болница ми казаха да го спра още като намалихме аспирина на 50мг,преди това пиехме 4 пъти по 100мг.От болницата ми препоръчаха да давам биогайя,това е пробиотик давах го известно време но не видях разлика

# 67
  • Мнения: 4
              Ние също прекарахме кавазаки в началото на годината, но проблеми със стомахчето не сме имали. Наистина аките му са твъди, мъчи се но дали е от това.............На нас също не ни вливаха имуноглобулин, защото вече било късно, но специално за аневризмите д-р Телчарова каза, че и с него няма гаранция, че няма да има аневризми. Ние също сме с аневризма в ляво (4.9mm),но при последния преглед д-р Велковски каза, че вече е 4.2mm Praynig Praynig Praynig Надявам се да намаля. Сета сме на преглед през септември.
           Сега през Великден хвана някакъв вирус и имахме проблем с антибиотика, повръщаше го и неискаше да пие никакви сиропи. Всичко, което му се допреше до устата го повръщаше. Дали може да е от прекараната болест, някой знае ли. Той беше болен края на януари началото на февруари. И може ли някой да ми каже дали имунната система на децата сега е по - слаба и се закачат повече болести. Успех на всички мами с тази гадна болест.

# 68
  • Мнения: 16
Здравейте, казаха ни че от високата температура в продължение на (между 10 и 15 дни) се получава проблем със стомахчето в различни вариации.
За имунната система незнам, но след имуноглобулина показателите за имунитет са на макс, но това не ни попречи да хванем бронхит и да пием антибиотик 8дена!
А след като ни изписаха повръщахме всяка вечер по веднъж около 4 дена, минахме на строга диета и дуфалак (получаваше се ефекта след като се напълни коремчето вместо да го изходи и изпишка го повръщаше) побъркахме се!
Сега я караме да яде повече плодове за да се изхожда редовно и независимо от това ни предписаха дуфалак всеки ден по малко (между 4 - 8мл.)
Бързо оздравяване на всички дечица и бог да ги пази!

# 69
  • Мнения: 4
Аз имам чувството , че всеки вирус ние го хващаме първи. И лошото е, че неиска да пие нищо сега е запушен нос и кашлица, за втори път този месец. Пълен ужас Banghead

# 70
  • Мнения: 1 380
Аз имам чувството , че всеки вирус ние го хващаме първи. И лошото е, че неиска да пие нищо сега е запушен нос и кашлица, за втори път този месец. Пълен ужас Banghead
Дано по-скоро оздравее. Praynig
А някакви имуностимуланти даваш ли?

# 71
  • Мнения: 4
Абсолютно нищо. Купихме Омега 3 - масти киселини, но ги повръщаше и ги махнахме. Имам и сироп пиковит, но неиска да го пие. В общи линии сме скарани със сиропите

# 72
  • Мнения: 1
Здравейте,
и моето дете също премина през този ужас. Беше на 2 г. и 3 м., когато установиха какво му е. Въпреки че положението беше доста критично, за наше щастие нямаше никакви последици - нито върху сърцето, нито върху мозъка. Спасиха ни в детската болница на ул. Ив.Евст.Гешов - лекуваха го първоначално с антибиотик и аспирин, след което продължихме на аспирин в "конски" дози доста време. Не го лекуваха с гамаглобулин, като и аз като много мами във форума многократно питах не трябва ли да се приложи това лечение, неведнъж казах, че няма значение колко струва; направих консултации и с други лекари и никой от тях не приветства лечението с гамаглобулин. Явно мненията са разнопосочни. Не се задълбочих в обясненията, защото бях адски притеснена (по това време бях и бременна с второто ми дете в осмия месец, откриха ми тежка анемия...и въобще не бях в добро разположение на духа и ума), но за наш късмет няма никакви последици (ходили сме и при д-р Велковски). Преди заболяването беше напълно здраво дете. От октомври миналата година тръгна на градина и всички вируси са наши, все едно, че няма имунна система и направо съм се видяла в чудо - ходи 3-4 дни на градина, след което - 2 седмици вкъщи. Няма никакви други проблеми (напр.с ходенето до тоалетна). Реших да премина на фитотерапия и хомеопатия, защото направо се отрови с разни сиропи, Панадол, антибиотици и т.н.
От няколко дни малкото ми дете вдига температура - от време на време през деня - около 2-3 пъти, но след като му дам Панадол - я сваля. Варира от 37.6 - 38.4. Непрекъснато си бърка в устата, все гледа нещо да захапе или да се чеше, иска да го мажем с гел за зъбките. Затова си мислех, че е от пробиване на някой зъб. Но вече четвърти ден е така, днес видях, че венците му стават доста червени от време на време, едното му оченце се зачерви, но няма никой от другите симптоми...направо съм ужасена, че и той може да преживее това, а от инфо-то, което изчетох - почти нямало случай, в който и при друг член на семейството да се прояви...
Бързо оздравяване на всички дечица!

# 73
  • Burgas
  • Мнения: 12
Привет на всички,
Само да споделя (боледувахме на 6 месеца, сега сме на 11 години)
Дъщеря ми е изключително здраво дете. Пила е няколко пъти антибиотик за всичките тези години. Смятам че децата трябва да се"каляват".
Болеста по ниикакъв начин не напомна за себе си. Всичко се израства. Всичко отшумява.
Успех

# 74
  • Мнения: 22
може ли някой на който детенцето е боледувало като малко(т.е горе долу като нас ние бяхме на 4 месеца) да ми каже как стои въпросът с ваксините,ние нямаме никакви сега вече са ни позволени но като сме вече на 2 години дали да й ги слагам или да ги откажа

Общи условия

Активация на акаунт