Балообразуване и минимални балове ТУ София

  • 2 034
  • 11
  •   1
Отговори
  • Мнения: 3
В единствените минимални балове, които намерих за ТУ, балът за прием на желаната ми специалност е 29.53. Балообразуването е оценка по мат от дипломата плюс оценка по физика или информатика, плюс утроена оценка от изпит или ДЗИ. При максимален бал от 24 не виждам как това е възможно, ако някой има по-актуални данни, или  може да ми разясни ситуацията, моля да помогне!


П.С. Отварям темата за обсъждане на кандидатстването в ТУ СОФИЯ и по-конкретно - компютърните специалисти и френската специалност.

Последна редакция: ср, 17 май 2023, 20:44 от georgi321

# 1
  • София
  • Мнения: 6 094
От коя година са тези данни? Може тогава балообразуването да е било друго.

# 2
  • Мнения: 3
Предполагам, 2019, нещо такова май... Не знам тия университети, какво си крият баловете за прием...

# 3
  • Мнения: 771
мат+физ+ инф+3х изпит за мен прави макс бал 36🤔

# 4
  • София
  • Мнения: 6 094
Не се взимат и трите оценки от дипломата, а се избира една.

georgi321, можеш да пишеш до ТУ с молба да ти кажат минималните балове за миналата година. Не зная дали ще го направят, но опитай.

# 5
  • Мнения: 771
отворих сега сайта и ако правилно разчитам таблицата

математика+избираема най-висок+ матура х3=30


Не пречи да попитате, за да знаете какви критерии гоните. Защото под таблицата има посочени и изключения, както и мн тел и мейли за обратна връзка

# 6
  • София
  • Мнения: 6 094
Да, така е. З0 е максималният бал. Не бях отчела задължителната оцека по математика от дипломата /първата колона.

# 7
# 8
  • Мнения: 2 298
Пишете на университета да ви предоставят инфо (за 2022 по специалности) по закона да достъп до обществена информация.

# 9
  • Мнения: 2 298
ТУ минимални балове от миналата година. Предоставят ги при поискване:

# 10
  • Wonderland
  • Мнения: 702
ТУ минимални балове от миналата година. Предоставят ги при поискване:


Страхотна сте! Много ви благодаря.

# 11
  • Мнения: 4
Здравейте, някой може ли да  ми даде повече информация за минималния бал за КСИ от миналата година/2023/? Дали на второ класиране има голямо разместване и голяма разлика в баловете? Може ли момчетата и момичетата, които са ги приели в КСИ миналата година да споделят с какъв бал са успели да влязат и дали има някой, който е чакал за второ класиране и е бил приет тогава. Благодаря предварително!

Общи условия

Активация на акаунт