Отзиви за х-л" Ралица " - Трявна ? Или х-л " Сезони " ?

  • 14 285
  • 30
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 4 668
Бубе , много са хубави снимките  Peace със сигурност отиваме в Трявна , в " Ралица " . Дано да случим хубаво време  Rolling Eyes
А би ли ми казала какво представлява апартамента в "Ралица" , детето на какво спеше - предложиха ли ви нещо или да си вземем сгъваемата кошара ...
И ако се сетиш точно името на механата в която хапвахте  Laughing Моят син е на обща храна , готвено не обича , така че ще яде с нас по заведенията  Wink

# 16
  • Мнения: 2 663
Не съм ходила в Ралица, но Сезони според мен е много на ниво.Ресторанта също е страхотен , имат много богата колекция от вина, което на много места липсва

# 17
  • Мнения: 5 622
Бубе , много са хубави снимките  Peace със сигурност отиваме в Трявна , в " Ралица " . Дано да случим хубаво време  Rolling Eyes
А би ли ми казала какво представлява апартамента в "Ралица" , детето на какво спеше - предложиха ли ви нещо или да си вземем сгъваемата кошара ...
И ако се сетиш точно името на механата в която хапвахте  Laughing Моят син е на обща храна , готвено не обича , така че ще яде с нас по заведенията  Wink

Кошара си имаме ние сгъваема и никъде не сме искали нищо, но ти питай като правите резервации дали имат нещо като за детенце. Апартаментът беше коридорче, което е квадратно и малко, като в ляво беше спялнята, с голяяяяма и хубава спалня и ТВ, в дяско от коридора е ВЦ и баня, не много големи, но прилични, а в края на коридорчето имаше още една стая, с единично легло, пак с отделно ТВ и мини бар. Има и тераса, нашата гледаше към гората, затова и беше малко мрачно, но май апартаментите гледали към гората, а стаите към площадката отпред пред хотела.

Заведението, в което ние ядохме се намира в централната част на Старият град, подминавате една малка сладкарничка(като идвате от Ралица, минете през часовника и мостчето и продължите по улицата), точно до ресторант ЛОЗА, на около 20 метра след него, но в ляво. Лоза ви се пада в дясно като идвате от Ралица. За съжаление не помня 100% името, но то няма друго заведение след ЛОЗА, което да е голямо и да не го забележите. НЯма такава опасност  Wink Пак казвам, че мисля, че се казваше БАлабановата къща  newsm78

Вземете си една духалка, в случай, че не е много топло, виж какво казват, че парното го пускали събота и неделя  Thinking

Аз зимата винаги като пътуваме с детето, си носим духалка, задължително! Да не говорим, че и лятото го правим, като сме високо в планината  Wink

# 18
  • Мнения: 2 663
В Трявна силно препоръчвам ресторант Тревненски кът.Няколко пъти съм ходила до там от София, ей така само за обяд, защото кухнята им е уникална.Там правят най-хубавия хляб, който съм яла по българско -цървулки със сирене.
До скоро в близост до Трявна имахме хотел, в село Вонеща вода и така открих ресторанта, много често се налагаше да ходим там.Намира се точно на площада, преди моста, няма как да не го видите ако минавате по моста.
Сега както съм в по-особено състояние на тема храни и се присещам за някоя и друга вкусотия може да отскочим тия дни, близо месец не сме ходили, а пъти наистина си заслужава.

# 19
  • Мнения: 2 839
Там правят най-хубавия хляб, който съм яла по българско -цървулки със сирене.
Ах, цървулките непременно опитайте ...  Animal Pig
В Балабановата къща за която писа БУБА- заешко.
За почитателите на червено вино, Констанс е права, само в Сезони.
Има една механа При Майстора. Хвалено, та прехвалено място. Лично по моя вкус е отврат. Въпростният Майстор е един 150 килограмов брадатко, който ходи по масите, сяда без покана, сам си хвали `уникалните` манджи и досажда. Ще ми е интересно да чуя други мнения.
Нашата любима кръчма я закриха  Confused Калина се казваше. Пресъздаваше ми селски домашен уют, с манджички къкрили в глинен съд.
Грух  Mr. Green

# 20
  • Мнения: 1 399
Докарахме я до най-съществената част  Mr. Green, да взема и аз да се изкажа по въпроса с манджата Animal Pig .
„Зограф” също е чудесна механа. Там, наред с всичко друго, редовно опитвам зографска месечина и агнешките дреболийки. Мммм, голяма вкусотия.
В Балабановата къща – тревненска питка /става за около 30 мин, така че по-рано трябва да се поръча/ и торта „Ел Греко”.
В центъра, до градинката, това лято откриха една пицария – „Домино”. Аз не съм сядала, но мои приятели скоро много ми я похвалиха.
То на толкова механи, грехота да седнеш в пицария, ама да я спомена, ей така, ако ви се прииска разнообразие.
За майстора, моето мнение съвпада с това на DiVA. Не че не е вкусно, но много досаден наистина. И на всичките му сладкодумни приказки и самохвалство, очакванията са доста по-големи.  Съчетано пък и с количеството на порциите, „изненадата” накрая е още по-голяма  Twisted Evil.

Последна редакция: нд, 14 яну 2007, 23:31 от stella

# 21
  • Плевен
  • Мнения: 239
Да се включа и аз с отзиви.Хотел "Ралица" много ни допадна.Ходихме през февруари 2006.Бяхме в двойна стая,не много голяма.Гледаше към гората.Имаше си и парно и топла вода.Закуската е ок.В цялата Трявна има табелки указващи механата "При майстора" и ние решихме,че това не може да се пропусне след такава реклама.Доста бяхме разочаровани обаче-за мен това си е една лепкава кръчма.Даже не седнахме като видяхме обстановката.Не помня вече къде обядвахме-някъде по центъра беше.
Иначе Трявна си е много хубаво градче.

# 22
  • Мнения: 4 668
Точно такива кръчми като " При майстора " ненавиждам ... така че , със сигурност няма да я посетим .
Много благодаря на всички за мненията   bouquet
Балабановата къща и Тревненски кът обаче ще ги запомня  Hug

# 23
  • Мнения: 658
Старата лоза и Зографа, не ги отминавайте

# 24
  • Мнения: 4 668
Старата лоза и Зографа, не ги отминавайте
Няма  Laughing
А би ли ми казала В.Търново на колко км. е от Трявна ?

# 25
  • Мнения: 2 839
Къмто 40км. Половин час път.

# 26
  • Мнения: 658
Да, около 40, не знам с точност -

# 27
  • Мнения: 5 622
Докарахме я до най-съществената част  Mr. Green, да взема и аз да се изкажа по въпроса с манджата Animal Pig .
„Зограф” също е чудесна механа. Там, наред с всичко друго, редовно опитвам зографска месечина и агнешките дреболийки. Мммм, голяма вкусотия.
В Балабановата къща – тревненска питка /става за около 30 мин, така че по-рано трябва да се поръча/ и торта „Ел Греко”.
В центъра, до градинката, това лято откриха една пицария – „Домино”. Аз не съм сядала, но мои приятели скоро много ми я похвалиха.
То на толкова механи, грехота да седнеш в пицария, ама да я спомена, ей така, ако ви се прииска разнообразие.
За майстора, моето мнение съвпада с това на DiVA. Не че не е вкусно, но много досаден наистина. И на всичките му сладкодумни приказки и самохвалство, очакванията са доста по-големи.  Съчетано пък и с количеството на порциите, „изненадата” накрая е още по-голяма  Twisted Evil.

Подкрепям  Peace Тревненската питка със сирене в Балабановата къща е върха..Само нея можеш даже да ядеш. Толкова е вкусна  Crazy

Аз съм сядала на тази нова пицария. Доста приятно местенце и пиците са вкусни  Wink

# 28
  • Варна
  • Мнения: 4 295
Pipinka,чакам разказче за хотел "Ралица"! Mr. Green

# 29
  • гр. Козлодуй
  • Мнения: 203
И аз препоръчвам "Старата лоза" и "Тревненски кът". Аз съм отсядала в хотел "Фамилия", който се намира до общината. Дори имаше семейство с бебе тогава, но аз бях на други вълни, далеч от бебета Simple Smile.

Общи условия

Активация на акаунт