РУСЕ.

  • 11 826
  • 262
  •   1
Отговори
# 150
много благодаря наистина,много сте мили,ориентирах се Hug Grinning

# 151
  • Мнения: 497
Боже УЖАС!!!
Ей момичета след всичко, което прочетох се чудя как може точно пък в Русе да живея!!!
И сега направо незнам какво ще праввя, но имам доста време да проуча къде най-близо до Русе мога да родя.
Мразя този град!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

# 152
  • Мнения: 1 942
Боже УЖАС!!!
Ей момичета след всичко, което прочетох се чудя как може точно пък в Русе да живея!!!
И сега направо незнам какво ще праввя, но имам доста време да проуча къде най-близо до Русе мога да родя.
Мразя този град!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Марина, кое те афектира толкова че да "мразиш града ни" /който аз пък безкрайно харесвам и обичам/?
Винаги, когато човек има трудности е по-склонен да се изкаже и оплюе, отколкото като е доволен да похвали, та имай го в предвид като четеш писанията ни.  Heart Eyes
Все пак всички ние дето сме писали колко сме недоволни от тоя и оня, от тази и онази болница сме живи и здрави и гледаме нормални и здрави дечица. И дори и да съм плюла някой лекар си давам сметката че не ме "мъчил", а се е опитвал да ми помогне.

Тутракан е чудесно място да родиш.

# 153
  • Русе
  • Мнения: 1 155
Пиша и трия вече н-ти път. Видяло се е, че в тази тема явно няма да пиша!
Просто искам да кажа хиляди неща, но май няма смисъл.
За да не отварям стари рани и теми, просто ще си замълча. Искам само да помоля за по-културно отношение, особено по такива теми. Елементарна култура... нищо повече...
Приятен ден!

# 154
  • Мнения: 497
Sillveto може да звучи прекалено, но във време когато имаме достъп до всякаква информация и говорим за права на човека и пациента и т.н. недоумявам как може да има такова нещо като нашето АГ!!!
Разбира се, че не мразя Русе, мразя това положение в града ни, да ти се налага да се чудиш къде да родиш, къде ще оживеете - ти и бебето, къде няма да те обиждат и т.н.
Това ме вбесява. Да вярно живи и здрави бебета и майки много - НО колко от тях имат хубав спомен от раждането си?!
Защо навсякъде по света това е един свят момент за жената, а в тук е нещо ужасно?!!
Това са нещата, които ме тормозят, да аз ще родя, ще мине и ще замине, но както виждате, сега има жени на годините на майка ми, които се притесяват за дъщерите и снахите си, които ще раждат в АГ-Русе, защото прекрасно знаят какво е положението, което не се е променило поне от 30 години насам. Какво да ме стимулира да си мисля, че изобщо някога ще се промени!

# 155
  • Русе
  • Мнения: 1 155
Ще стане дълго и объркано, но все пак ще го напиша, защото вря и кипя в момента...

Марина, аз щях да раждам в София и умирах от страх, именно дали ще оживеем аз и бебето ми там, защото там никой нямаше да ми направи секцио, заради едрия плод, без да платя. Там,  където щях да раждам искаха над 600 лева за секцио по желание (водеха го по желание, иначе те оставят да си раждаш почти 5-килограмовото бебе, понеже няма други показания за секцио). Бях на върха на щастието, когато разбрах, че ще имам възможност да родя в Русе. Раждането ми започна нормално, но се видя, че бебето е наистина голямо и, че ако го родя нормално, ще сме като два парцала, и за нула време бях качена в операционната. Не мога да си кривя душата, че не съм дала и стотинка и т.н. но каквото е дадено, е дадено от благодарност и в никакъв случай не ставаше въпрос за стотици левове.
Другото което е, цяла бременност изкарах с подути крака, такива, че не можех на мъжа ми джапанките да обуя, но в София ми казваха, че е наред всичко, а когато дойдохме в Русе и отидох за първия запис на тонове е нашето АГ, докато лежах, мина визитация и всички онемяха, когато ме видяха  Shocked Казаха, че такова нещо отдавна не са виждали и работата хич не е добре. Едва ги убедих да не ме оставят в патологията, а се оказа, че са били прави, защото, при изваждането на плода кръвното ми се е качило до 200 и само благодарение на факта, че раждах със секцио, съм жива, защото иначе нямаше как да се разбере че ми е скочило кръвното налягане (отоците са били от притиснати кръвоносни съдове, представи си какво щеше да стане при лекарите в София, според които всичко беше ОК и можеше да родя нормално).
И последно  - за условията
Пак поради факта, че щях да раждам там, нямах изследване за ХИВ, защото там не е задължително а в Русенското АГ е. Следователно бях натикана в изолатора със все ромки и прочие. Ами нямам лоши спомени! Всичко беше ОК, персонала се отнасяше чудесно, само банята беше кофти, но не чак толкова. А 3-те дни, които прекарах в интензивното, може да ми се смеете, но бяха едни от най-хубавите ми дни тогава за последните няколко месеца  Mr. Green Лежане, телевизия, кеф  Joy Всичко е въпрос на нагласа!
Желая ти успех и дано вземеш правилното решение!

ПС: Русе ми е болна тема, много ми е на сърце този град и не приемам такива квалификации.

# 156
  • Мнения: 497
Благодаря ти за отговора Deb
да аз казах, че може би прекалих с квалификацията си за града, за което се извинявам, но за нашето АГ и тези думи са слаби.
Радвам се че на теб са помогнали, дай Боже повече като теб, а не от другата страна.
Само това пожелавам и спирам дотук!

# 157
  • Мнения: 5 299
Аз не напразно споменах като пуснах линк към темите, че почти винаги завършват със скандали. Rolling Eyes Всеки си има различно виждане по темата, и не е нужно да се налагаме една на друга Wink
Нормално е една бременна жена да е паникьосана(буквално) преди раждането. Както каза ДЕб, а и аз съм съгласна с нея - всичко е въпрос на нагласа Grinning
В думите на Силвето също има много истина.

Марина - мисли по-позитивно, не се разстройвай с тези неща, защото не е добре за бебето Wink
Има една подписка, може да участваш в нея:  Wink
http://www.bgpetition.com/ag-ruse/index.html

Желая ти лека бременност  и здраво бебе  bouquet (както и на останалите бременни, които са прочели линковете) Mr. Green

# 158
  • Мнения: 275
Ейййййй  smile3515ама и аз се ядосах и искам да кажа много неща на Марина, която "чула жабата, че подковават на коня краката - и тя отишла" - няма да коментирам! Само питам: защо като си прочела темите, не си писала там, а реши тук да коментираш друга тема???

ПО-добре не чети нищо и не слушай никого - мисли си само са детенцето, а не за лоши неща. И наистина не очаквай да е нещо много хубаво раждането - хубавото е след това  Hug Леко бременеене!

# 159
  • Мнения: 4 406
ако може да спрем с ТАЗИ тема, че пак ще се изнервим ... освен мен и Бейб има ли жулающи да се надпиваме в петък?
Зайка явно няма нет, ще взема да й звънна утре да я поканя официално...

# 160
  • Мнения: 275
ако може да спрем с ТАЗИ тема, че пак ще се изнервим ... освен мен и Бейб има ли жулающи да се надпиваме в петък?
Зайка явно няма нет, ще взема да й звънна утре да я поканя официално...


Абе и аз съм желаеща, ама ....... Аз ще пийна в събота Simple Smile) Баба и дядо ще ни идват на гости и ние с тати ще можем да излезем  newsm44 newsm44 newsm44

# 161
  • Мнения: 5 577
Бени, що направо не приберат внучка си малко за Русе?? Naughty

# 162
  • Мнения: 5 299
Бени, що направо не приберат внучка си малко за Русе?? Naughty
Ти що не казваш нищо за петък,М? Crossing Arms

# 163
  • Мнения: 811
Както винаги съм ЗА среща.  Wink
Тази вечер съм малко депресирана. Още сега имам нужда от Надпиване  Cry

Марияна, бременна си. Мисли позитивно.  Peace

# 164
  • Мнения: 1 942
Олееее само да не е прозвучало написаното от мен в предния постинг, че се карам на момичето.  Embarassed Исках да я успокоя само, не да критикувам или оспорвам някого. Писах и на лични, дано не съм я растроила.  newsm78   bouquet  bouquet  bouquet

И така, ако Бейбиту ми разреши /ако не е съгласна веднага ще изтрия написаното/ искам да призова всички дето четат тука да я подкрепим за модератор:

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=162863.0

Всеки, който я познава знае, че е уравновесена и добронамерена и според мен ще е чудесен модератор. А ако не я познава нека поне подкрепи това да си имаме и русенка модераторка /винаги е добре да имаме наши хора в управлението  Mr. GreenHug

Общи условия

Активация на акаунт