Един парично-любовен въпрос

  • 3 393
  • 94
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 6 315

Съвместният живот не е само с хубави моменти, хората се променят и понякога ... все едно не можеш да познаеш другия. Да не дава господ да се случва.

По темата - независима бях (в момента съм съвсем).

# 61
  • 1st floor
  • Мнения: 9 126
Бих казала, че съм финансово независима newsm47. С половинката ми си делим разходите по сметки на равно, а от там нататъка всеки харчи това, което си е изкарал. Той не взима пари от моите, аз не взимам от неговите. smile3502
Имах един хрантутник-съпруг newsm61 преди години, уж имахме заедно фирма, моя беше инвестицията, мои бяха контактите, аз се занимавах с персонал и доставки... той по цял ден четеше вестници и чу...ше разни фльорци smile3511... една дори ми се обади на личния телефон smile3515 да ми каже "пък той мъжа ти ми обеща да ми плати наема, ама нещо не мога да го намеря, та да ми дадеш пари, той после ще ти ги върне"!!!! newsm09... Направо му показах вратата. smile3513 smile3513
Оттогава, който каквото има негово си е. В заведения, разбира се плаща той, но аз го компенсирам после.
Имам си фонд (не е таен). Знам, че съм заделила толкова, че ако стане нещо и се разделим - имам за мен и за детенце ( в това число и за детегледачка) за около 2 години, както и фонд за черни дни... за заболявания и тем подобни.

smile3508 smile3508 smile3508
Браво на теб!!!

# 62
  • Мнения: 1 517
В нашето семейство този въпрос никога не е бил на дневен ред. И слава богу!
За протокола: Той носи малко повече пари от мен. Ако съм сама, мога да се оправя, но сама с децата - НЕ. Той сам с децата - НЕ. Другото особено при нас е, че от как сме женени никога не съм спирала да нося доходи в семейството, завалията не мож се похвали, че ме е "хранил"  Laughing , дори и година не му се събира. А през това време учих висшо и гледах 2 деца. Вярно, всичко стана с негова помощ, но и аз имам заслуги.
Много съм чувствителна на тема независимост аз  Mr. Green : финансова, емоционална...

# 63
  • София
  • Мнения: 6 999
Никога не съм била зависима от партньора си, по-скоро е било обратното. Замислям се, че това е до някъде грешка и че е хубаво мъжът да се чувства финансово отговорен към жена си. Надявам се при следващ опит/мъж/ да се опитам да съм поне малко зависима.

Отделен фонд обаче също не съм имала - всичко нося вкъщи и харча това, което имам в джоба до дъно  Embarassed Хич не ме бива да се оправям с парите пo-точно много добре ги оправям де  Joy Но пък знам, че ако и като ми се наложи мога да разчитам на баща си и това явно ми дава спокойствието.

# 64
  • Мнения: 3 423
Съвместният живот не е само с хубави моменти, хората се променят и понякога ... все едно не можеш да познаеш другия. Да не дава господ да се случва.

Така е.
Досега не съм била никога зависима от нечии пари.
Дано и не ми се наложи.

# 65
  • Мнения: 1 517
БРАВО на didi velikova - и аз чакам да доживея момента, в който ще имам нещо заделено, ама за сега не се получава  ooooh! Все пак всичко се случва...
Иначе парите са ни общи, стоят на едно място и всеки взима според нуждите - своите, на децата и общите сметки. Естествено разумно. Дразгите при нас стават, когато имаме напр. заделена известна сума и трябва да избираме приоритетно за какво да се изхарчи: той ВИНАГИ гледа да е за семейството, докато аз понякога искам да се отпуснем, ей така, за гевезалък някакъв...и се почва еднааа  Laughing

# 66
  • Мнения: 156
В момента съм зависима определено в парично-любовните отношения.Не работя и уча,но мога да се издържам и сама,въпреки че това е и заради факта,че още нямаме деца.
Таен фонд си нямам,макар че съм замислила  Blush иначе нямам проблеми да си харча за каквото си искам.Не делим парите на твои и мои-той не приема,че съм зависима,а просто,че се развивам в моята си област.

# 67
  • Мнения: 9 990
......... Но пък знам, че ако и като ми се наложи мога да разчитам на баща си и това явно ми дава спокойствието.


Дали това не е разковничето?Да знаеш, че там някъде, майка, баща, чичо, приятелка/ приятел ти дават гръб в труден момент?Роднинските финансови взаимоотношения също играят роля в това да си независим от партньора си.Ако имаш в наследство, или просто финансово те подкрепят други, не е нужно това да прави екс-мъжа ти или дори настоящият такъв... Thinking

# 68
  • Мнения: 817
Зависима съм дотолкова, доколкото две е повече от едно. Бих могла да се справя и сама, ако опре ножът до кокъла.

Да , и аз мисля така.Няма да е този стандарт който ми осигорява той ,но мисля ,че пак ще си живея доста прилично Laughing

# 69
  • Мнения: 99
Дразгите при нас стават, когато имаме напр. заделена известна сума и трябва да избираме приоритетно за какво да се изхарчи: той ВИНАГИ гледа да е за семейството, докато аз понякога искам да се отпуснем, ей така, за гевезалък някакъв...и се почва еднааа  Laughing

Ние сме обратното... бях си харесала много хубави ботуши (маниачка съм на обувки), но пък исках да направим освежаване на апартамента....  Та бяхме много смешни пред магазина  Joy Joy аз викам искам да направя ремонт, той - влизай да си купиш ботушите, иначе аз ще ги купя.... продавачките  Shocked Shocked
голям смях беше  Joy Joy Joy

# 70
  • Мнения: 3 423
аз съм изцяло финансово зависима от мъжа ми,благодарение на него имаме добър стандарт аз никога не бих могла да печеля толкова пари, но това не ме подтиска Peace

# 71
  • София
  • Мнения: 5 289
В момента да,зависима съм от мъжа ми,това е откакто се е родил малкия.След като го приемат в ясла,няма да е така.Преди да забременея работехме заедно с мъжа ми,парите стояха при мен и винаги съм си купувала когато и каквото си поискам,без да давам обеснения и без да ми се искат,за това къде си харча парите.По принцип като всеки нормален човек не ми е приятно да съм зависима и за всяко нещо да искам пари,чувствам се неудобно някак и все отлагам като трябва да си взема нещо,докато се реша да си поискам.Става въпрос за по едри неща,иначе мъжът ми е достатъчно досетлив и ми оставя пари,за да посрещам нуждите си като жена. Grinning

# 72
  • София
  • Мнения: 6 999
......... Но пък знам, че ако и като ми се наложи мога да разчитам на баща си и това явно ми дава спокойствието.


Дали това не е разковничето?Да знаеш, че там някъде, майка, баща, чичо, приятелка/ приятел ти дават гръб в труден момент?Роднинските финансови взаимоотношения също играят роля в това да си независим от партньора си.Ако имаш в наследство, или просто финансово те подкрепят други, не е нужно това да прави екс-мъжа ти или дори настоящият такъв... Thinking

Мммм не знам за другите. За мен това е запасът, на който винаги мога да разчитам, но само в краен случай. Слава Богу до сега веднъж ми се е случвало и си го връщам - никой не ми го дава безвъзмездно  Naughty Но е хубаво да знаеш, че няма да те оставят сам на дъното.

# 73
  • Мнения: 907
Да, мога да се оправям сама и със себе си и с децата, да сме живи и здрави само, пу пу. Hе разчитам на заделено, че то не е много. Ще трябва да сменим апартамента, обаче. И дано да не се налaга, разбира се. Стандартът ще се понижи 2но.

Последна редакция: ср, 10 яну 2007, 14:48 от MegiX

# 74
  • Мнения: 3 091
Не мога да се поставя в каквато и да било зависимост - въпрос на характер! Понякога хич не ми е леко.
Съвсем спокойно мога да се издържам и сама. Случвало се е аз да издържам и двамата...

Супер е, когато една жена е финансово зависима от мъжа си, но това не я кара да се чувства зле!

Общи условия

Активация на акаунт