Как приемате да ви обслужва ромка в магазин?

  • 4 201
  • 93
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 7 430
Предпочитам да ме обслужва усмихната и лъчезарна ромка пред намусена и фръцната русокоска (примерно).

Peace
БИх я взела.... а с течение на времето сама ще прецениш как се справя тя Peace

# 16
  • България-София
  • Мнения: 573
Не преценявам хората от позиция етнос и прочие, а от това как изглежда /говорим за продавачи/. Ако е спретната, любезна и усмихната нямам никакъв проблем. Важна е цялата визия.

# 17
  • Мнения: 3 447
Предполага се, че няма да ми прави лично ревю на стоките, които възнамерявам да закупя, значи проблем няма!
И ако ти прави лично ревю, какво? А ако ти прави лично ревю някоя смърдяща на пот руса мърла?

# 18
  • Мнения: 2 229
Вземи я пробно просто - ако видиш че се справя я остави, ако губиш клиенти ще я освободиш...

# 19
  • Мнения: 2 700
И аз мисля, че ако изглежда прилично голяма част от хората дори няма да рзберат, че е ромка. Аз поне продавачките въобще не ги заглеждам, освен ако не се натрапват самите те - нали съм влязла за стоката.

# 20
  • София
  • Мнения: 1 105
Нямам проблем с ромите и не бих се притеснила да ме обслужи ромка. Познавам едно семейство, роми са, имат малко магазинче за цветя. Много чисти и възпитани хора, а магазинчето им е бижу Grinning. Хората, които имат поодбни предразсъдъци не ме кефят, всеки заслужава своя шанс.

Цитат на: marianasot
нЕ ! нЕ БИХ Я ВЗЕЛА аЗ СЪМ РАБОТИЛА С РОМКА БЯХМЕ НА СМЕНИ И ПО КРАДЛИВО И ЛЪЖЛИВО СЪЗДАНИЕ НЕ ПОЗНАВАМ  ПО принцип не обичам ромите

Изключи си CapsLock-a, така публикациите ти ще са подредени и главните букви няма да са малки и малките няма да са голями. Не ти ли прави впечатление?

# 21
  • Мнения: 3 447
Ама защо да не разберат, че е ромка?! Фактът, че си дала шанс на човек от малцинствата говори много хубаво за теб, мен лично това допълнително би ме привлякло за клиент на магазина ти.

# 22
  • Мнения: 1 629
Нищо против. Ромка, китайка, африканка...важното е да си върши работата.

# 23
  • Мнения: 5 877
Разбира се, че бих я взела.
Спретната и усмихната продавачка - чудесно.
Не мисля, че хората биха имали претенции. Баща ми имаше колега ром - нещо инженерно работеше, струва ми се, много добре се справяше човекът, добър, съвестен, весел. Много свестен.
Аз съм имала съученик ром - изключително умно и спретнато момче, наскоро го срещнах на улицата, вече завършваше второ висше образование - право и английска филология.
Ако това момиче е симпатично, защо да не го вземеш?

# 24
  • Мнения: 7 112
Редовно си купувам зарзаватите от едно магазинче, което според комшийката са цигани.
А аз не се впечатлявам от този факт, защото ми предлагат услугата продажба както аз искам.
Много ги харесвам.
 

# 25
  • в ябълковата градина
  • Мнения: 1 706
Да, всеки заслужава своя шанс. Важното е да е чиста, спретната и възпитана. Бих я взела на работа с пробен срок.
Относно краденето - българки с претенции и образование крадат. Лични впечатления имам.

# 26
  • Мнения: 15 619
Влизала съм в магазини, където девойчетата бели, накипрени, обаче ги мързи да те погледнат.
Не повтарям грешката. Това отблъсква.
Влизала съм и в магазини, където не ме оставят да дишам, ще ме задушат от "внимание" и това отблъсква.
Мръсотията отблъсква, но тя не е задължителен атрибут за някой етнос.

# 27
  • Мнения: 1 893
В голяма верига заведения за бързо хранене бяха взели наскоро две ромки/май по някаква програма/ По- добро обслужване отдавна не бях виждала.
Така че аз вече нямам никакви съмнения.

# 28
  • Мнения: 238
Благодаря ви за мненията!
Подобно на повечето и аз като клиент не се впечатлявам от етнос, а от начин на обслужване.
Най-вероятно ще го пробвам момичето. Ще ви държа в течение, ако искате, какви са ми впечатленията като работодател.

# 29
  • Варна
  • Мнения: 567
Предпочитам да ме обслужва усмихната и лъчезарна ромка пред намусена и фръцната русокоска (примерно). Във втория случай просто не влизам повече в съответния магазин. Не ми стигат останалите грижи, ами и с надути продавачки да си късам нервите...

Абсолютно подкрепям това мнение.

Ребека, надявам се в скоро време да си доволна и да ни се похвалиш.

Общи условия

Активация на акаунт