Предстои ми лапароскопия

  • 79 868
  • 545
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 1 029
Денди, ще ти обяснят всичко там.Ще ти разкажа за Попов и Шейново.
1.Аз бях в обща стая с по 4 човека в стая, но са много хубави, чисти, подредени, след ремонт.Тоалетната е ужасна, ама болница.

2.Иначе задължително си носи- мокри кърпички/аз ги използвах за всичко/, превръзки, понеже след операцията се кърви леко.Бинтове и щуротии си ги имат.

3.Почисти се сама вкъщи, в деня преди да влезеш в болницата- цялата и около пъпа!

4.Като висиш за записването-много се чака там в Шейново, ще ти обяснят какво още да си носиш.Ще ти обяснят и за очистителното и всичко друго.Питай, ако не се сетят.Направи си списък със въпросите, ако те притеснява, че нещо ще забравиш.

5.Тест за алергии ти правят докато хвърчиш за изследванията- кръвни и микробиология- задължително чиста, според Попов!!!
Казаха ми, че те се правят до седмица преди операцията, понеже остарявали след това.
Аз си направих теста за алергии преди това, понеже имах една кашлица 2 месеца и да си знам.

6.Ако имаш някакви генетични проблеми, свързани със тромбофилията им казваш, защото слагат нещо за сгъстяване на кръвта, да знаят.
Аз имам и гуша и си пих хапчето преди операцията, нищо друго.
Дори вода не пиеш сутринта преди нея.

7.Приеха ме следобяд.На сутринта ме оперираха и на другия ден след операцията си тръгнах.Вечерта след операцията ми свалиха катетъра, но понеже аз поисках и казах, че ще ходя до тоалетна.Това се случи късно вечерта, но не ставах до сутринта, защото при ставането ми се зави свят, явно от упойката и лежането.Иначе на сутринта ще ти махнат и какетъра и другата тръбичка и ще те пуснат.Така беше при нас поне.

8.Иначе си взех си един душ преди операцията, понеже после три дни не се къпах.

9.Не забравяй и лепенки за лапароскопия, специални са.Имат по-принцип, но по-добре си носи.Три ти трябват и ти ги слагат при изписването.

10.На нас ни биха обезболяващо.Също може и да си искаш нещо, ако ти се повръща.На мен ми се гадеше като се събудих и сестрата ми би веднага нещо за това, след като си исках.

В реанимацията аз си поспах добре, понеже преди да вляза в болницата бях на сватба с луди танци и алкохол- цяла нощ. Grinning
Та може би затова си поспах добре и се събудих учудена, че почти нищо не чувствам, а влязох с рев в болницата. Rolling Eyes
След 1 седмица вече бях като нова. Mr. Green
Попов беше перфектен.Препоръчвам го с две ръце за мацките от София.
Съжалявам, че така разбъркано обясних.
И нещо, което пропускат според мен- ЗАДЪЛЖИТЕЛНА МИКРОБИОЛОГИЯ, МЕСЕЦ СЛЕД ОПЕРАЦИЯТА!!!За да се види дали всичко е ок с гъбички и бактерии.
Успех на всички и хубави резултати след това!

  bouquet

Последна редакция: вт, 20 мар 2007, 12:10 от Danidan

# 76
  • София
  • Мнения: 2 381
Данидан, съвсем ясно си обяснила всичко. Вече изписват на втория ден след операцията, а приемат сутрин към 11. Останалото е същото. Като наръчник си го написала.  Grinning Само че на мен той не ми пусна МБ на контролния след месец.  newsm78

# 77
[би ли обяснила точно защо касата не ти поема операцията - нали имаш направление

# 78
[някой правил ли е лапаро при д-р Божилов от Майчин дом - на мен ми предстои -  по принцип се водя в болницата,но  сега съм си вкъщи и чакам да се определи дата    Tired

# 79
[joli75,би ли обяснила какъв е бил проблема с направлението -защо касата не го поема

# 80
  • Мнения: 832
И аз ще правя лапаро,може би през м.май.При Алкесандров - Варна.Ако някой може да ми сподели мнение за него,ще се радвам.Не ми е много спокойно и ясно,макар да прочетох цялата тема.Но има още време,ще чета,дано ми стане по-спокойно тогава.Ще я правим с цел диагностика,да видим какво е положението.от три години опитваме,но няма резултат.А всички изследвания са добри.Всъщност не сме правили имунологични изследвания само.Може би трябва да ги направим преди лапарото?

# 81
  • Мнения: 2 422
Мили мой бъдещи мамички дано всички ние да го почустваме. ДА БЪДЕМ МАЙКИ.Аз повече чета от колкото да пиша но искам да ви споделя: беше ми поставена диагноза съмнение за ендометриоза трябва да се направи ГАДНА ЛАПАРОСКОПИЯ о УЖАС. Така си мислих и АЗ като вас на всички които ВИ предстои. Но не НЕ Е СТРРАШНО повярвайте ми всички тези въпроси съмнения и още много такива които се въртят  в главите ВИ направиха ми я в Хирургиите в Пловдив МИНАВА през здравната каса със сигурност. Взимаш направление от личния лекар за хоспитализация и...става. Влизаш на единия ден на втория ти правят операция а на третия те исписват. Звучи лесно знам но АЗ го испитах. На 14.3.07 г.-преди седмица. Остава само претиснението няма болка няма нищо за което да си позволим да се претисняваме.ИЗЛИШНО ЕЕЕЕ АЗ място не  можех да си намеря преди операцията ---кълбо от нерви. Е нямаше ендометриоза нито каквато и да е киста абсолютно всичко ми е наред но това беше начина за да се установи. Сега ни предстои ИКСИ. и да Ви кажа не се притеснявайте няма да ви помогна но за мен лапарото е нищо в сравнение с всичко което ни придстои ще бъдете на мое мнение когато МИНЕ Аз вече съм на седмица не помня кога ми я направиха още понеделника бях на работа без каквито и да е проблеми чувствах се супер. УСПЕХ целувам ВИ.

# 82
  • Пловдив
  • Мнения: 3 193
здравейте мили момичета аз съм нова и ме извинете ако бъркам нещо.ние бебеправим от 3 години,но резултат няма.по специално искам да се обърна към karmina.2 години и 2 месеца посещавах въпросния д-р минев и съм много разочарована от него.миналата година ми направи лапароскопия с цел фенестрация и проверка на проходимостта на тръбите.уж всичко беше наред а 3 месеца след лапарото започнах да получавам кръвоизливи в яйчниците,които преди никога не съм имала,макар че и 2-та ми яйчника са поликистозни.и на всичкото отгоре преди операцията изобщо не ми взе влаг.секрет,нито пък микробиология и сега започвам да се чудя дали не ми е вкарал някоя инфекция и да са ми се запушили тръбите.а да не ти обяснявам колко смехотворен беше начина по който си поиска парите/аз правих лапарото на весела,където работеше преди да се премести в селена/.сигурно ще прозвуча мно го грубо,за което се извинявам,но мисля че трябва да смениш доктора.

# 83
  • Пловдив
  • Мнения: 3 193
karmina, забравих да ти кажа  да не се притесняваш,че може да ти се наложи да започнеш всичко отначало,защото при мен точно така се получи.2 години и нищо.оказа се че нямам най-елементарните изследвания,които се правят преди забременяване.вярвала съм напълно на д-р минев цели 2 години напразно.имам 5 неуспешни инсеминации при него.сега започвам всичко от начало.все едно нищо не съм направила до сега.

# 84
  • Мнения: 2 422
CAFTI пожелавам ти това ново начало да ти донесе това което най-много желаеш smile3504. ЖЕЛАЯ ти го от сърце и на всички момичета които намират сили като теб да вдигнат глава и да погледнат напред::: Та нали това е нашата мечта преследвайте я. ЖЕЛАЯ ВИ УСПЕХ. easter easter easter

# 85
  • Мнения: 4 330
Той д-р Минев, вече се убеждавам, че на всичките си пациентки препоръчва фенестрация и проверка на проходимостта на тръбите с лапароскопия. Странно е .....

Момичета стискам палци на всички Ви за късмет!

сafti ори кого ходиш сега? Откриха ли проблема Ви?

# 86
какви изследвания са ви назначили преди лапарото, освен ПКК, ASAT,  ALAT, фиброгени? нещо по специфично необходимо ли е? благодаря предварително за отговорите. Confused

# 87
  • Пловдив
  • Мнения: 3 193
верити,сега започнах да ходя при д-р Даскалов в Торакс.Днес ще ходя за 2-ри път при него да коментираме резултатите от микробиологията и теста за хламидия,който за мое огромно съжаление и ужас се оказа положителен.Представяте ли си,момичета тези най-елементарни изследвания ми ги правят за 1-ви път,а две години съм си губила и времето и парите при д-р Минев.И "благодарение" на лапароскопията,която ми направи миналата година, много ме е страх да не ми е вкарал инфекцията нагоре в матката и тръбите.Както си бях спокойна,че тръбите ми поне са наред,сега вече изпитвам ужас,че са се запушили.Но едва ли ще разбера скоро,защото предполагам,че ще трябва първо да излекуваме хламидията.Момичета, моят съвет е,ако имате съмнения относно компетентността на вашия лекар,потърсете още едно мнение.

# 88
  • Пловдив
  • Мнения: 3 193
joli75, настоявай за микробиология и хламидия, ако нямаш до сега.Успех!

# 89
  • Мнения: 3 376
Кафти, според мен е малка вероятността да ти е качил инфекцията нагоре в тръби и матка. Все пак лапарото е такава операция, че се прониква през корема, а не през влагалището. Стискам ти палци!  Peace

Общи условия

Активация на акаунт