Защо искате деца ?

  • 58 344
  • 2 566
  •   1
Отговори
# 1 605
  • Мнения: 18 871
Повечето жени нямат готови финанси, нито сигурни постоянни доходи, които да им влизат в джоба, докато си домакинстват и не работят. Съответно прекалено дългото стоене вкъщи върви с комплект рискове от разнообразен характер.

# 1 606
  • София
  • Мнения: 12 641
Повечето жени нямат готови финанси, нито сигурни постоянни доходи, които да им влизат в джоба, докато си домакинстват и не работят. Съответно прекалено дългото стоене вкъщи върви с комплект рискове от разнообразен характер.
Именно. В САЩ, например, при развод жените са защитени и получават доживотна издръжка. В други страни имат държавна субсидия като самотни майки, ако останат сами. На повечето места не е възможно нито приемливо. Навремето в Испания учех с много шведи и при тях тъкмо приемаха закон майчинството да се дели задължително по равно между двамата родители иначе се губи. Т.е. и да искаш да стоиш 1 година не може, 6 месеца стои бащата или никой няма отпуск за гледане на дете. За подобно нещо говоря, тенденцията изобщо не е да се уважават половите различия при равенството, а тъкмо обратното.

# 1 607
  • София
  • Мнения: 12 947
Ако жената е домакиня, не й трябва отпуск. Да работи е право на жената, както и трябва да бъде. Ако иска може да не се възползва, но е много рисковано, защото става зависима и живее в несигурност. Затова е добре да се подсигури по друг начин, ако няма да работи.

# 1 608
  • MI
  • Мнения: 11 868
Нели, на много жени може да не им пука, но също на толкова им дреме и то много Simple Smile
Ако толкова драми си правят за един бюст, който така или иначе след макс 5 години и без бременност няма да се същия, представям си като се случи нещо наистина сериозно. Сериозна болест примерно. Или сериозни промени в икономиката, които да направят така обичаната професия не толкова търсена. Примерно.пък и без това, представям си като почнат бръчките и нормалните болежки от възрастта.

# 1 609
  • София
  • Мнения: 12 641
Ако жената е домакиня, не й трябва отпуск. Да работи е право на жената, както и трябва да бъде. Ако иска може да не се възползва, но е много рисковано, защото става зависима и живее в несигурност. Затова е добре да се подсигури по друг начин, ако няма да работи.
Същото казвам. Жената майка се смята, че не работи. Не мисля, че е правилно. Това също е работа. Както и домакинството. Същото и за мъж, разбира се, ако може и да кърми...

# 1 610
  • София
  • Мнения: 12 947
Да, съгласна съм, че не е правилно. Домакинстването и гледането на деца са работа, често много неблагодарна и без заплащане. Отгоре на всичко, докато някой я върши, става уязвим и зависим от този, който работи за пари. А този, който работи за пари, може да си го позволи, защото другия му върши работата вкъщи. Затова и за мен трябва защита за домакините.

# 1 611
  • France
  • Мнения: 13 072
Повечето жени нямат готови финанси, нито сигурни постоянни доходи, които да им влизат в джоба, докато си домакинстват и не работят. Съответно прекалено дългото стоене вкъщи върви с комплект рискове от разнообразен характер.
Това е така. Затова и много жени предпочитаме да работим. Независимо от законите, които ни защитават и социалната политика на страната. Усещането да държиш юздите на живота ти е съвсем различно.

# 1 612
  • Мнения: 2 382
Жената майка се смята, че не работи. Не мисля, че е правилно. Това също е работа. Както и домакинството.

Това може да го разбере, само човек, който е плащал на детегледачка, чистачка и готвачка. Иначе се приема, че жената трябва да го върши, не само безропотно, но и с удоволствие. Защото е жена. Нищо, че обичайно ходи и на работа, поне по 8 часа на ден. Е, по-нагоре обясняваха как мъжете обичали да им е уютно и да им е сготвено. Но и не искат само те да изкарват пари в семейството.

# 1 613
  • София
  • Мнения: 13 623
Мускулите и подобни си ги поддържам с ежедневен спорт. Та при мен заслугата си е лично моя да съм в кондиция.
Стрии нямам - това си е ген. Майка ми няма, сестра ми няма.
Тазът не знам колко ми се е разширил, но не съм забелязала.
Отслабвала съм и съм дебеляла и без бременност, заради хормонални и други причини.
Бюст никога не съм имала голям - нормален си е. Нито се е увеличавал, нито е намалявал. Леко увисна, но не ходя по улиците по сиси и не ми дреме.
На 50 и след 5 раждания още си влизам в някои дрехи, които носех и на 22 (пазя си 1 джинси за "уравниловка").
От естествените раждания имам едно "ръбче" на мястото на епизотомията, от ражданията секцио имам тънък белег точно на свивката ва бикини зоната и ходилата ми са с 2 номера по-големи на ширина от времето, когато бях девойка, заради смъкнат свод, който може и да няма нищо общо с бременностите. Тези ефекти и без това ги забелязва само съпругът ми. Виж, побелелите корени и фините бръчки ги виждат всички, но няма как да обминя децата за тях, колкото и да ми се иска, предвид възрастта ми.

# 1 614
  • София
  • Мнения: 12 641
Жената майка се смята, че не работи. Не мисля, че е правилно. Това също е работа. Както и домакинството.

Това може да го разбере, само човек, който е плащал на детегледачка, чистачка и готвачка. Иначе се приема, че жената трябва да го върши, не само безропотно, но и с удоволствие. Защото е жена. Нищо, че обичайно ходи и на работа, поне по 8 часа на ден. Е, по-нагоре обясняваха как мъжете обичали да им е уютно и да им е сготвено. Но и не искат само те да изкарват пари в семейството.
Имам и познат мъж, който си гледаше двете деца и домакинстваше. Детегледачка смятаха над 1000 лв, чистачка и готвачка още толкова и то преди 20-тина години, сега е и повече. В някои случаи е по-изгодно единият родител да си е вкъщи. Не всички деца карат градината с една хрема, има доста, които доволно боледуват и някой трябва да ги гледа. Отделно да ги води и взима, да пазарува, чисти готви. Това си е бая работа. Имам близка приятелка домакиня, с доста солиден график е, като в него не се включват фитнеси и фризури, най-много по някое кафе, но не и в дните за пазар и други задължения.

# 1 615
  • Мнения: 2 606
Да, съгласна съм, че не е правилно. Домакинстването и гледането на деца са работа, често много неблагодарна и без заплащане.
И кой да я заплаща тази работа? Примерно на мен в моята работа шефа ми ми плаща, защото му работя и като изкарам 100 за фирмата му, той ми дава 50.
Ти като гледаш твоите деца, кой да ти плаща?
Мъжът преди да има жена, кой му плаща задето сам си пере чорапите? А пък като се ожени може жена му да му пере чорапите, пък той да плаща парното в къщи - примерно, или както са се разбрали.
Защо смесвате лични и семейни неща с работа срещу заплащане?

# 1 616
  • Мнения: 2 382
Е, така де. Ако плащаш за тези дейности, излиза една средна заплата някъде. Но като ги върши жената у дома - тя не работи, само седи на дивана.
Отделно са рядкост мъжете, които поемат сами домакинство, 2 деца и работа, да не кажа единици са. Докато повечето жени са си по презумция с тези ангажименти.

# 1 617
  • София
  • Мнения: 12 641
Да, съгласна съм, че не е правилно. Домакинстването и гледането на деца са работа, често много неблагодарна и без заплащане.
И кой да я заплаща тази работа? Примерно на мен в моята работа шефа ми ми плаща, защото му работя и като изкарам 100 за фирмата му, той ми дава 50.
Ти като гледаш твоите деца, кой да ти плаща?
Мъжът преди да има жена, кой му плаща задето сам си пере чорапите? А пък като се ожени може жена му да му пере чорапите, пък той да плаща парното в къщи - примерно, или както са се разбрали.
Защо смесвате лични и семейни неща с работа срещу заплащане?
Ми половинката ти плаща като те издържа, но не ти тече трудов стаж и ако те уволни не отиваш на борсата. Иначе безплатен обяд няма, винаги някой плаща тези неща. Наскоро в Испания една жена беше осъдила мъжа си на над 100 000 евро за труда в домакинството през годините до развода. Мътнее ми точно историята, може по-късно да я потърся.

# 1 618
  • София
  • Мнения: 12 947
Да, съгласна съм, че не е правилно. Домакинстването и гледането на деца са работа, често много неблагодарна и без заплащане.
И кой да я заплаща тази работа? Примерно на мен в моята работа шефа ми ми плаща, защото му работя и като изкарам 100 за фирмата му, той ми дава 50.
Ти като гледаш твоите деца, кой да ти плаща?
Мъжът преди да има жена, кой му плаща задето сам си пере чорапите? А пък като се ожени може жена му да му пере чорапите, пък той да плаща парното в къщи - примерно, или както са се разбрали.
Защо смесвате лични и семейни неща с работа срещу заплащане?

Този, който трябва да върши (половината), но не я върши. Тоест, ако само единия я върши, другия трябва да му заплати труда и пропуснатите ползи, защото нали кариера и гледане на деца не стават заедно Wink Тоест, жената като ти гледа децата, ти позволява да имаш кариера.

# 1 619
  • София
  • Мнения: 13 623
Много пъти прочетох в темата за пране на чорапи и гащи.
Ама на ръка ли ги перете чорапите на мъжете си?
Аз съм на 50 г. и от дете все в пералнята сме си ги прали, даже в последните десетилетия направо сухи ги вадим. Копчето го натиска, който види, че се е напълнила пералнята, дори и децата.
На ръка най-много да си изплакна лятото банските след плаж.

Общи условия

Активация на акаунт