Защо искате деца ?

  • 58 753
  • 2 566
  •   1
Отговори
# 825
  • France
  • Мнения: 13 256
От много места чувам, че било по-хубаво да имаш внуци, отколкото деца Joy така че въобще не се учудвам, че възрастните хора подпитват.

# 826
  • Пловдив
  • Мнения: 23 928
От много места чувам, че било по-хубаво да имаш внуци, отколкото деца Joy така че въобще не се учудвам, че възрастните хора подпитват.
Ама естествено, че ще е много по-хубаво. Някой друг върши основната работа, за бабите/дядовците се пада забавната част.

# 827
  • Мнения: 631
А при нас моя мъж поиска дете преди мен. Аз се колебаех, най-вече, защото исках да се убедя, че няма да се разделим някой ден, нагледала се бях на разделени семейства, в които двамата родители ако могат биха разкъсали децата, защото всеки ги дърпа към себе си. Да знам, че има и родители, които неглижират децата си, но сред моите познати съм виждала повече обратният вариант, който също не е добър мисля. Иначе кариера, пари(работехме и двамата, какво повече), развлечения не са ми били определящи, исках да съм сигурна, че ще можем да осигурим на детето хубаво семейство. Имам и приятелки на които първо мъжете поискаха дете, а те узряха за идеята няколко месеца до няколко години по-късно по различни причини.

# 828
  • Мнения: 21 736
Доста често се случва, след като вече са семейство, мъжът да поиска пръв дете.  Все пак не той бременее и ражда  Simple Smile

# 829
  • Пловдив
  • Мнения: 14 878
Всичко има по тоя свят, твърдението за "повечето", мотивирани от натиск, не е вярно.

# 830
  • София
  • Мнения: 13 074
Има всякакви варианти. Около мен има много случаи, при които мъжете поискаха първи, и даже натискаха жените.

# 831
  • Мнения: 3 176
Доста често се случва, след като вече са семейство, мъжът да поиска пръв дете.  Все пак не той бременее и ражда  Simple Smile
И после не е по майчинство, продължава си кариерата, както преди детето. За жената промяната е огромна, не чак толкова за мъжа. Те и често натискат и за второто.

# 832
  • София
  • Мнения: 13 744
От много места чувам, че било по-хубаво да имаш внуци, отколкото деца Joy така че въобще не се учудвам, че възрастните хора подпитват.
Ама естествено, че ще е много по-хубаво. Някой друг върши основната работа, за бабите/дядовците се пада забавната част.

Така е.
Много е яко да гледам внучката всеки ден по вайбър. Даже веднъж вече дойдоха за цяла седмица, за да я видя наживо. Сега се гласим ние да идем за седмица през март.
Чудно. Хем имаш внуче, хем му се радваш и се хвалиш с него, хем нямаш ангажименти.

# 833
  • Мнения: 120
От много места чувам, че било по-хубаво да имаш внуци, отколкото деца Joy така че въобще не се учудвам, че възрастните хора подпитват.

Мен лично никога не са ме натискали родителите ми. Даже напротив - бяха се примирили, че животът ми ще мине в работа и висене по летища за конференции. Няма да забравя на сватбата на едната ми братовчедка леля ми как ми подвикна да се редя за букета, а майка само махна с ръка и въздъхна.

Като цяло възрастните и особено тези, по-старото поколение, мислят за продължението на рода. Кой щял да им носи фамилията и т.н. Мога само да си представя шока ако ММ беше взел моята фамилия, например. Край с техния род LaughingLaughingLaughing нищо, че има брат. Малцина се замислят, че децата са личен избор и на никой страничен на семейството човек не му пука за рода, не му пука че някой там се е напънал да роди 1-2 деца с надеждата че фамилията ще изкара поне още едно поколение.

Сега, понеже се върнахме в БГ да живеем, често чувам по площадките бабите как се тюхкат, че еди-кой си нямал деца - щял да им замине рода и че слава богу, те си имат един Петър Петров Петров, дето ще продължи техния. Е й? Иначе като видят жена с по 3 деца - О, тя тая явно не знае кога да спре?  Пази боже да осиновиш - тогава се почват едни подмятания, едни глупости. И то от жени, които са майки и баби.

# 834
  • Пловдив
  • Мнения: 14 878
Цитат
Малцина се замислят, че децата са личен избор и на никой страничен на семейството човек не му пука за рода, не му пука че някой там се е напънал да роди 1-2 деца с надеждата че фамилията ще изкара поне още едно поколение.
Разбира се, че на никой страничен на семейството човек не му пука за чуждо семейство, кой си е мислел и е очаквал друго? На хората им пука за техните си родове и семейства, а не другите да признаят, че някой се е напънал.

# 835
  • Мнения: 1 444
В столичната болница „Майчин дом" тези дни в рамките на няколко часа две майки са родили ТРИЗНАЦИ.

Едната от майките вече има три деца преди това раждане:
https://www.24chasa.bg/bulgaria/article/16951260.

Последна редакция: ср, 31 яну 2024, 13:59 от Radilena

# 836
  • Мнения: 3 564
От много места чувам, че било по-хубаво да имаш внуци, отколкото деца Joy така че въобще не се учудвам, че възрастните хора подпитват.

Мен лично никога не са ме натискали родителите ми. Даже напротив - бяха се примирили, че животът ми ще мине в работа и висене по летища за конференции. Няма да забравя на сватбата на едната ми братовчедка леля ми как ми подвикна да се редя за букета, а майка само махна с ръка и въздъхна.

Като цяло възрастните и особено тези, по-старото поколение, мислят за продължението на рода. Кой щял да им носи фамилията и т.н. Мога само да си представя шока ако ММ беше взел моята фамилия, например. Край с техния род LaughingLaughingLaughing нищо, че има брат. Малцина се замислят, че децата са личен избор и на никой страничен на семейството човек не му пука за рода, не му пука че някой там се е напънал да роди 1-2 деца с надеждата че фамилията ще изкара поне още едно поколение.

Сега, понеже се върнахме в БГ да живеем, често чувам по площадките бабите как се тюхкат, че еди-кой си нямал деца - щял да им замине рода и че слава богу, те си имат един Петър Петров Петров, дето ще продължи техния. Е й? Иначе като видят жена с по 3 деца - О, тя тая явно не знае кога да спре?  Пази боже да осиновиш - тогава се почват едни подмятания, едни глупости. И то от жени, които са майки и баби.

Именно и да имаш и да нямаш деца все ще те осъждат. Ако осиновиш лелките пред блока ще те обиждат, че си "ялова", "безплодна" и какво ли не. Ако не искаш да осиновиш и въобще да имаш деца пак ще си крива, понеже си егоистка.

# 837
  • София
  • Мнения: 13 744
Ако зависиш от лелките пред блока, да се връзваш, но надали.

Наистина ли познавате лелките и бабките от блока и общувате с тях, та чак знаете какво говорят?

# 838
  • Мнения: 5 374
Говорят. Даже някои, на които въобще не им влиза в работата, директно са ми казвали, че трябва да имам деца. Познай обаче колко им се връзвам.

# 839
  • Мнения: 3 564
Говорят. Даже някои, на които въобще не им влиза в работата, директно са ми казвали, че трябва да имам деца. Познай обаче колко им се връзвам.

Може да им кажеш те да създадат още няколко, за да допринесат за "благоденствието" на държавата.

Общи условия

Активация на акаунт