Защо искате деца ?

  • 70 843
  • 2 683
  •   1
Отговори
# 2 490
  • Мнения: 862
Аз дадох примера с моите майка и баба, но никъде не съм казала, че сами са се блъскали с всичко. И са бачкали, и са домакинствали, и мъжете им са им помагали.

Моите баби се гордееха с това, че са се трепели сами - и работа и деца и домакинство и мъж. Нищо не видяха от тоя живот - отидоха си смачкани и изхабени. Ако ги питаш как са живяли ще ти отговарят: "Много добре".
Е, аз не искам такъв живот.
Аз затова живея и заради тях.
Правя каквото си искам с когото си искам, пътувам, харча си заплатата и пет пари не давам да се съобразявам с някого.
Възползвам се, че в другия живот я се родя в Африка или Азия и кой знае в кой век.

Те са се трепели и са се чувствали горди, защото тепърва жените са започвали работа във фабриките. За тях това е било въпрос на чест.

# 2 491
  • Мнения: 6 097
На мен не ми е красноречиво нищо. Изглежда като да ти допада семейния модел  на приятелката с човека с друга вяра. А това е съвсем лесно постижимо.


Всеки има право на избор. Не разбирам защо обаче когато жената откаже да е впрегатно животно, тя бива нападана и от жени за избора си. Не мога да го проумея просто.

# 2 492
  • Мнения: 22 578
Не, просто има жени, които не искат нейния избор и той не става за тях Simple Smile

# 2 493
  • Мнения: 862
Е не е ли очевидно? Завиждат.
Ако наистина не го искаха, няма погледът им да е вторачен все там, а щяха да са твърде заети със своя живот🙃

# 2 494
  • Мнения: 7 349
Мисля си понякога дали след смъртта ще се преродя в друго тяло, на друго място и с друга съдба.

# 2 495
  • Мнения: 22 578
Никога не бих завидяла на жена, омъжена за мъж с друга вяра. Там си има комплицирани моменти, различни от нашите, с които не ми се запознава. Но аз по принцип не завиждам на жени за брака / мъжете им - това е техен късмет Simple Smile

# 2 496
  • Мнения: 6 097
Е не е ли очевидно? Завиждат.
Ако наистина не го искаха, няма погледът им да е вторачен все там, а щяха да са твърде заети със своя живот🙃

Ама никой не ги е заставил с пистолет да са слугини. Като не ти харесва си тръгваш. С какво точно ти е виновна Пенка, че се омъжила за Хасан или Гинка, че се е омъжила за Гюнтер?

# 2 497
  • София
  • Мнения: 16 221
Мисля си понякога дали след смъртта ще се преродя в друго тяло, на друго място и с друга съдба.

То няма да си ти, защото всичко, което те прави ти (опит, роднини, житейски събития, които са те оформили), няма да го има. Тая концепция хич не ми е логична. Но определено се радвам, че съм родена на запад.

# 2 498
  • Мнения: 862
Тръгването не е до там лесно. Ама хората, ама децата, ама пари... Знаете как е. Затова по-лесно да се злобее.

# 2 499
  • Мнения: 22 578
Опаааа, аз изобщо не искам да ходя в Германия. Синът ми е там. Знам какво е долу-горе. А за нови мъже изобщо не мисля. Та мнението ми е от сърце значи Simple Smile

# 2 500
  • Мнения: 7 349
Лъвица, така е, съгласна съм.
Не толкова във връзка с темата, но понякога се замислям как в един момент и последният човек, който има спомен за теб ще си отиде и това ме натъжава. Все едно изобщо не си съществувал.

# 2 501
  • Мнения: 4 580
Така синтезирано хич не резонира с останалите ти мнения
С кое не резонира - дай да видим? Аз от години пиша едно и също.
Ако е ставало въпрос, че не съм си давал половината заплата на жена ми, за да я спестява в лична сметка - ми не съм, защото тя винаги е работела и докато е била майчинство е получавала пари за личните си нужди, имала е спестявания, и са й вървели осигуровки и стаж.
Ако заради мъжа жената е изпуснала това, понеже той я накарал - ОК, трябва да я компенсира. При нас не е било на дневен ред.

Знам, че сега ще ме разкъсате, но имам приятелка, която се омъжи за мъж от друго вероизповедание - гледа я като писано яйце. Да, знам каква помия пак ще се излее... но жените в 21 век, вече имаме право на избор.
Ако е мюсюлманин, нали знаеш какво казва Аллахът - че жените нямат души, само мъжете имат души. И като отидат в рая, не се присъединяват там към душите на умрелите си жени, както християните, а отиват при хуриите (някои им викат девици, но не съм сигурен, че са девици, като ги знам какви услуги изпълняват за отишлите в рая правоверни... но може би само им сервират шербет, не съм много сведущ в исляма).

# 2 502
  • Мнения: 22 578
Живеем в децата си после. Докогато - дотогава. Кръговрат Simple Smile

# 2 503
  • Мнения: 6 097
Дреме им на жените кой какво казвал и мислел. Тя не е впрегатно животно като жена ти, ами ходи по козметици, фризьори, по екскурзии... пък ти си се успокоявай с тия небивалици.

# 2 504
  • Мнения: 4 580
Да бе, пък на християните жените ходят чорлави, и на екскурзии не ходят, ха-ха Simple Smile
Хубавото е, че ако мюсюлманин предпочиташ, такива ще има все повече в Европа, така че ще се уредиш.

Общи условия

Активация на акаунт