kolko ot vas sa v garciq?

  • 22 014
  • 148
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 68
ЛИЛИ продажа се в аптеките и морска вода/не се се6там то4но името/напално безопасна за малките.с нея може6 по няколко пъте на ден да пръсва6 в ноздри4ките.идеално по4иства от секрета,на нас ни я предписаха когато малката има6е хрема.купува се без рецепта,съ6то се използва и просто за по4истване на нослето 1 път на ден.
интересен на4ин си избрала,не бях 4увала....

# 61
  • Гърция
  • Мнения: 2 348
ЛИЛИ продажа се в аптеките и морска вода/не се се6там то4но името/напално безопасна за малките.с нея може6 по няколко пъте на ден да пръсва6 в ноздри4ките.идеално по4иства от секрета,на нас ни я предписаха когато малката има6е хрема.купува се без рецепта,съ6то се използва и просто за по4истване на нослето 1 път на ден.
интересен на4ин си избрала,не бях 4увала....

казва се sterimar. Има я и в аптеките в Бг.

Имам дъщеря на 13години от първия ми брак.
При преместването ни в Гърция тя ще дойде с нас и оставам в недоумение как ще процедираме с училището - сега е седми клас.
Извинявайте, много дълго стана, но съм ентусиазирана че ви пиша!

Според мен най-добре е да я запишеш на курсове по гръцки език или да си завърши образованието в Бг.

# 62
  • Мнения: 20
Здрасти Женя, проверих по твоя въпрос и ми казаха, че и да нямаш документи пак ще ти приемат детето и на детска градина и на училище без проблем. Само трябва да имаш ваксинациите на детето (не знам в България как е, но в Гърция имат една книжка за ваксините) и акта за раждане. Като дойдеш тук и двете ще ги преведеш на гръцки и със тях ще постъпи детето където и да е.Надявам се да съм ти била полезна с информацията. LaughingКато дойдеш се обади да се видим. До скоро.

Много благодаря Танула.Тук има такива книжки,наричат ги имунизационен паспорт.Надявам се лятото да се видим.  bouquet

# 63
  • Мнения: 4 111
ЛИЛИ продажа се в аптеките и морска вода/не се се6там то4но името/напално безопасна за малките.с нея може6 по няколко пъте на ден да пръсва6 в ноздри4ките.идеално по4иства от секрета,на нас ни я предписаха когато малката има6е хрема.купува се без рецепта,съ6то се използва и просто за по4истване на нослето 1 път на ден.
интересен на4ин си избрала,не бях 4увала....

казва се sterimar. Има я и в аптеките в Бг.





Благодаря ви много! Чак сега прочитам какво сте псали за това спрейче, но вчера се ровичках из форума и прочетох за тях. Баба му запали колата на една водка и му ги достави експресно преди сън, веднага след впръскването се изкиха и изхвърли гадните сополки, спа спокойно, аз също се успокоих. Радвам се че ги им и там. Нашето тати не виждам как ще издържи до юни да ни вземе там, струва ми се че ще е по-скоро, но е важно дали ще можем да пътуваме толкова мънички по-скоро. Решили сме да го кръстим тук преди да тръгнем. Използвам да пиша сега докаго спинка бебчо, баба му си доспива до него сега. Благодарности отново !   bouquet


OLYMPIA , добре дошла в гръцката ни темичка! Ще пишем редовно в нея и няма да позволим да се затрие като предните! И аз колко чаках някой да я подхване, то българите сме така, чакаме друг да поведе хорото! Ама няма да се пускаме!  Wink

# 64
  • Мнения: 1 263
Благодаря за съветите относно коликите,но когато попитах педиатърката за подобни каза да му даваме само чай от лайка.ще видим какво ще излезе от цялата тази работа  newsm78
Лилиана,пази се много след секциото-не вдигай тежко и не яж мазни храни,че вчера говорих с 1 позната ,на която братовчедка и била с секцио и малко прекалила с яденето и натоварването та и се отворила раната и набрала гной.
Пиша ти не за да те плаша,а за да си напомняме взаимно да внимаваме.
А относно болницата определено имаше и комични моменти,един ден след престоя на циганката в нашата стая рано-рано дойде 1 санитарка и отвори широко прозореца да се проветри,че не можело да се трае миризмата.Е,то хубаво,ама с такива малки бебечета не се стои далго с отворен прозорец,на течение.Макар че бях най-далеч от прозореца след 10 мин. станах и го затворих,но като мина пак санитарката взе  че отвори другия,а леглото на бебчето  на 1 друго момиче  беше точно  под прозореца,а и то беше се родило предния ден  ooooh!
Иначе от персонала в болницата,с изключение на 2 -3 арогантни санитарки съм много доволна от отношението им и професионализма.
Незнам на какво мнение сте, но с този бебешок се убедих,че гърците страшно се радват на бебета.Какво чудо от народ дойде да ни види ,даже които не познавах не е за разказване,пък и едни големи торби с подаръци носят,даже такива които са само познати.  newsm78 Аз в България съм останала с друго впечатление,но може би греша  Thinking  

Последна редакция: чт, 08 фев 2007, 20:14 от bori7

# 65
  • Мнения: 68
и в бг е така,много подаръци,както на беб4о така и на маиката.само 4е по скъпи4ките подараци са от по-близките.вси4ко в бг е до възможности,не 4е хората нямат желание.жпе4атлението ми от тука6ните деца,по големите е 4е са многог много лигави.ина4е ходя сега в една къ6та имат беб4е на 2 месеца.голяма е сладуранка,не е кръстена о6те и не се знае как 6тр се казва.нали ги знаете тука,след краъ6тенето се обявява името.та маиката е накупила сигурно 30 6и6ета:))6тях да я питам за6то и са толкова много.вси4ко се пазарува в проми6лени коли4ества.за дрехите няма да говоря....бебурана е постоянно в ръцете и.оба4 е не мисля 4е пове4е си оби4ат децата.вси4ко е до 4овека и на4ина по коиото изразява 4увства.има по емоционални хора,които изглеждат направо влубени в децата мъжете ,ку4ето си,приятелите си...и други които оби4ат,някак си по "тихо"

# 66
  • под жаркото слънце
  • Мнения: 2 565
Благодаря за топлото посрещане, мами!
Днес в София беше слънчево и топло, та се размечтах за лятото, когато прекарваме 2месеца в Гърция.  Sunglasses За Великден ще сме в Атина и ще направим кръщенето на малкия. Иначе при всяко ходене дотам стоим по около 2седмици, ще ми е приятно да се видим с някои от вас  Hug

# 67
  • Мнения: 4 111
Здравейте!
Аз пък мисля, че е вярно че гърците се радват много на бебетата и те по принцип изразяват по-явно емоциите си. За финансовото състояние също мисля че много рядко българин ще купи злато на бебето за подарък, дори и да има възможност. Различни сме и това си е.
Да ви кажа. Преди два дни мъжът ми ходил да ми вземе първата лепенка (която е за една година и чак сега е готова, а изтича на 18 април) и му отказали да му я дадат, само с пълномощно заверено в полицията можело. Той казал че скоро съм родила ама те - не и не. От него знам че преди не е било задължително да е лично и е бил свидетел на това. Аз ще отида в Гърция със сигурност след 18 април, но според мъжа ми мога да подам за подновяване и без тази лепенка. Много ми е мътна цялата история. Имам си и глоба, а глобите отпаднаха. Мътно ми е и това трябва ли ми изобщо тази лепенка занапред. Ако някой знае, моля кажете на заблудените.

# 68
  • Гърция
  • Мнения: 2 348
liliana_R, най-добре мъжът ти да попита в полицията. Предполагам, че говориш за Άδεια διαμονής, моята също излезе с голямо закъснение, но поне е за 5 години. Също съм се чудила какво ще стане като изтече и въобще ще се вадили пак Thinking.

# 69
  • Мнения: 1 536
Здравейте моми4ета, Hugмного се радвам 4е  най накрая  има тема и за нас  в Гърция.
От пет и половина години сам тук,живея в Атина.Термина ми е на 16.08 ,омъжена за грък.
За раждане и  стая(за 4 дни и три жени ж стая) в  "МИТЕРА "ни обявиха сумата от 2.300 евро за стаята +2.500-3.000 евро за доктора.Е,изхвръкнаха ми о4ите направо.С мъжа ми работиме на по една заплата,пък и това не са вси4ките разходи които сте имаме,нали?
Гинеколога които сте ме следи е 4астен,но се ориентирам за раздане в държавна болница. Нямам првдстава дали и тук ,както в Бг.е необходимо да се регистрирам на държавно и не знаеме каква е процедурата.Толкова ли сте е страшно,незнам.Объркана съм и всяка информация сте ми е полезна,разкажете,споделете ми вашият опит .Благодаря  предварително  newsm78

# 70
  • Мнения: 12
Здравейте майки в Гърция!

Аз съм в Александруполис, мъжът ми е грък, а бебчето ми още няма един месец, но искаме да си отидем за малко на гости в България. Смятаме да тръгнем другата седмица. Не ми е ясно какви документи трябва да има моето момиченце, за да го пуснат на границата. Гръцки задграничен паспорт ли й трябва?  Моля някоя мама да ми обясни по-подробно ! Благодаря предварително!
А знаете ли как да уредя двойното гражданство на беба в България?

# 71
  • Мнения: 68
да казвате 4е се радват пове4е от нас?!всеки примира при вида на малкото беб4е.те са по емоционални,но и в много слу4аи лицемерни и няма на4ин просто някои да ме убеди в обратното.може да не се целуваме всеки път като се видим и да не си казваме"ti kanis kukla mu"или"ti kanis moro mu"и всякви други обръ6тения.това не ни прави по ло6и от тях.
тая свръх емоционалност е типи4на тяхна 4ерта.
аз ли4но съм подарявала злато,на дъ6терята на моя приятелка.не 4е имах пари,но ми се стори наи подходя6тия подарък.дали 6те дам 50лж за дре6ки или игра4ки,или 50 лж за оби4ки....според мен е по ли4на преценка и до финансова възможност.сигурна съм 4е всеки близък приятел 6те иска да вземе хубав подарък,а роднините най най

# 72
  • Гърция
  • Мнения: 2 348

От 1.01 би трябвало да е само с паспорт, но никога не знаеш със старателните полицаи и от двете страни Wink, за това най-добре се обърнете към полицията за информация. Погледни и в библиотеката, има доста теми по въпросите ти.

# 73
  • Мнения: 4 111
Здравейте!

Права си Тeopr, това е най-сигурно като източник на информация. Благодаря!

сузи , добре дошла! ЗА Атина на нас ни искаха 3300 евро - 1800 за клиниката и 1500 за лекаря, на частно. За държавното можеш да потърдиш във форума dobito , тя роди скоро в държавна болница и може да ти отговори, скоро роди и е заета доста, но е много мила и отзивчива и когато има време ще ти отговори.  Hug

 Bela_27 , здравей! Добре дошла и ти.  Hug Много се радвам че така се разраства темичката ни! За малките бебенца знам че трябва да изкараш задграничен паспорт, за да може да пътува. А за гражданството май скоро една мама беше писала точно за това в тази темичка.  Wink

mihaela-stella , права си, но и българите са лицемери. НЕ искам да адвокатствам на гърците!   НЕ заемам тяхна страна. Ти си подарявала злато на приятелка на бебето, а гърците го правят за познати дори. Българите си се радват на тяхните деца. Дори някои и на тяхните си не се радват. Настръхнала съм от ужасяващите новини напоследък в България. Мъчно ми е, болно ми е. Обичам България, но не искам детето ми да расте в този хаос. Знам че всички ние сме виновни за да е така. И пак казвам. Агнета сме, дано се намери някой да ни поведе. Вчера трябваше ли да убият човека, таксиметровия шофьор, за да се вдигне цяла София, да блокират столицата. Защо не стачкуваме за най-малкото, защо се страхуваме. Всеки си гледа в паницата, днес. Уф.  ooooh! Пак политизирах темата.   Embarassed

И нека се усмихваме повече, нека показваме любовта си на тези които обичаме. Нека им благодарим по-често че са тук, до нас и ни обичат. Пожелавам ви всичко добро!

# 74
  • Мнения: 32
Във връзка с раждането в Гърция, преди 7г родих в Атина в държавна болница и съм много доволна. Излезе ми 500е тогава, нищо  общо с  часните клиники. Е, наистина бах в стаята с 1 румънка и 1 албанка, но ние да не сме по-различни от тях. И държавните болници е пълно със свестни лекари.

Последна редакция: сб, 10 фев 2007, 11:00 от Tanula

Общи условия

Активация на акаунт