Бебето ми отказва АМ

  • 1 951
  • 5
  •   1
Отговори
  • Мнения: 103
Здравейте, синът ми е на почти 3 месеца
До сега е бил изцяло на кърма. Понякога доста плаче докато е на гърдата бута с крачета и маха с ръце ,  извива гръб назад следва плач и спира да яде, и от самото начало той повръща много. Направихме ехограф на коремчето всичко изглежда нормално лекарката ме посъветва да се изцеждам и да вкарам 1 лъжичка АМ в кърмата и да му давам от шише защото за последните 2 седмици не е надал нищо , обаче   Кърмата не ми достига  започнах директно на АМ, пробвах няколко марки ,Но досега той не е пиел от шише, днес е 4 ден и започна да изпива по 50 мл (другите хранения са от гърда ) имали майки с подобен проблем ?
Лекарката се съмнява за Рефлукс  препоръчани  24  часово PH изследване но иска да изчакаме още малко .   Същевременно мисля че проблема също идва от коремчето защото след първите 3-4 Мин от яденето се чува къркорене от корема (не винаги) и се започва.. моля за съвет мами много съм отчаяна и не знам към кого да се обърна .. Sad
 
ПС: от една седмица е болен , намериха бактерия в урината и е на антибиотик
На 1 юни ще правим цветна снимка защото имаме съмнения за Рефлукс на бъбреците .

# 1
  • FRANCE
  • Мнения: 2 223
Здравейте, дали е опция за вас да стимулирате по-скоро лактацията. Често слагане на гърда, гушкане... И двете ми девойки категорично отказаха АМ. С голямата беше цирк, че трябваше да се връщам на работа когато тя беше на 3 месеца (Франция), но така и не пропи Ам и  с шише. 
Да се оправя бързо бебчо.

# 2
  • Мнения: 5 271
Вкарвате различна храна в корема на бебето (от кърма минава на адаптирано мляко), нормално е да му къркори корема. Бебетата навикват с вкуса на млякото, а стомахът им се регулира спрямо храната. Ще свикне

# 3
  • Мнения: 103
Здравейте, дали е опция за вас да стимулирате по-скоро лактацията. Често слагане на гърда, гушкане... И двете ми девойки категорично отказаха АМ. С голямата беше цирк, че трябваше да се връщам на работа когато тя беше на 3 месеца (Франция), но така и не пропи Ам и  с шише. 
Да се оправя бързо бебчо.

Аз съм от Белгия , също трябва да се върна на работа от следващия месец не знам как ще се справим ..

# 4
  • Мнения: 6 764
Доста време е минало, според мен грешно са ви насочили да си спирате кърмата и да смесвате с адаптирано мляко. Първо е било редно да ви минат на диета без млечни продукти и дразнещи стомаха храни и да видят има ли ефект от това.
Дано нещата са по-добре вече.

# 5
  • Мнения: 103
Доста време е минало, според мен грешно са ви насочили да си спирате кърмата и да смесвате с адаптирано мляко. Първо е било редно да ви минат на диета без млечни продукти и дразнещи стомаха храни и да видят има ли ефект от това.
Дано нещата са по-добре вече.
Здравей благодаря ти че писа , точно това направихме след като се консултирах с друг лекар имахме 2 седмична диета никакви млечни продукти, изписаха ни и специално АМ  за дохранване нещатата се стабилизираха но нямахме почти никакъв напредък със килограмите , повръщаше си редовно и отказваше да яде  повече от 30 мл а на гърдата беше направо невъзможно да го сложа почваше да се върти и плаче , през тези две седмици изчетох всички възможни форуми и все повече се уверявах че детето ми страда от Рефлукс . След тези две седмици буквално вече бяхме безсилни ..  лекаря ни  предписа омепразол сутрин и вечер по 2 мл .  
Това беше вълшебното хапче(сироп) за моето дете .. след 2 дни видях резултат.. като чели детето ми светна започна да се храни като никога до сега , спря плачът без причина и неспокойните нощи са мираж  , надава добре . Понякога  повръща съвсем малко но това е рядкост , все още не яде много но , леко по леко мисля че ще се оправи напълно Simple Smile

Последна редакция: чт, 15 юни 2023, 21:18 от Ivelina.m

Общи условия

Активация на акаунт