Студенти в Нидерландия - 17

  • 61 884
  • 741
  •   1
Отговори
# 45
  • Габрово
  • Мнения: 403
Записвам се и аз с новоприет в ТУ Айндховен. Вече питам и за квартира, след като ММ обикаля на място безрезултатно и дори попадна на измамници. Въпреки прочетеното тук гледахме оптимистично,но засега пълна греда.
Някой може ли да ми каже лотарията в Айндховен кога започва? (First full week of June -  това от 5 юни ли се брои?)

Ние сме на изчакване Sad На две места попитах (по обяви, които ме привлякоха). Трябва синът ми да има доказателство, че е студент (тоест трябва да бъде официално записан в ТУ Айндховен), което ще стане след като му дадат дипломата тук и след като той си входира всички окончателни документи в университета. Казаха, че и дори да кандидатстваме сега за студио, което сме харесали и спечелим, когато ни поискат това доказателство, че е студент и ние не го предоставим, ще освободим мястото за следващия, а на нас ще възстановят депозита (но не в пълен размер 🤦♀). И сега чакаме... или унито да изпрати някое имейлче с надежда за настаняване, или да си се запише официално и след това да се оправяме самостоятелно...

# 46
  • София
  • Мнения: 7 072
Тити, къде го видяхте това "First full week of June"?

# 47
  • София
  • Мнения: 2 207
Знаете ли, че от 01.07. щели да изискват на чужденците книжка за управление на велосипед?
https://dutchreview.com/featured/bike-license-internationals-in-the-netherlands/https://

Последна редакция: ср, 31 май 2023, 22:21 от Sunny bunny

# 48
  • София
  • Мнения: 690
Публикувано е на 1ви април ?!?

# 49
  • София
  • Мнения: 2 207
Т.е. да не е шега?
От Юнифай ми дадоха този линк, защото ги питах - на екскурзията с обиколка на университетите моята нещо чула, но не знаеше подробности.

# 50
  • София
  • Мнения: 690
Незнам дали е истина😊. 
 Датата ми е малко....

# 51
  • Мнения: 1 406
Хора, четете бре. Написано си е, че е първоаприлска шега. Joy  А тез от Юнифай са за сериозен... (да не казвам)

# 52
  • Мнения: 9 905
Тити, къде го видяхте това "First full week of June"?
Казано е на втория уебинар наскоро, иначе на страницата на ТУ не е упоменато - само June. Припомням https://www.tue.nl/en/education/become-a-tue-student/housing

# 53
  • София
  • Мнения: 7 072
Благодаря! Ние сайта гледхме. Младежът каза, че ги има някъде и ще ги прегледа...

# 54
  • София
  • Мнения: 2 207
Хора, четете бре. Написано си е, че е първоаприлска шега. Joy  А тез от Юнифай са за сериозен... (да не казвам)
Значиии, в неделя има събитие - ще ги питам пред всички присъстващи да обяснят.
Тъкмо девойката се беше притеснила как ще ходи с оранжева каска 🤣.

# 55
  • Мнения: 1 270
Моето момче ще завърши без да се качи на колело.Simple Smile
Утре последен изпит, в края на юни, зашитата и приключва.

# 56
  • София
  • Мнения: 927
Моята сега ще започне да се учи да кара колело 😂 Чакахме да минат матурите, за да не би да си счупи някой жизненоважен десен крайник. 😆

# 57
  • Мнения: 1 270
На учител даже го бях записала, уж се научи, но в  Амстердам не му се рискувало:)

# 58
  • Мнения: 3 808
На учител даже го бях записала, уж се научи, но в  Амстердам не му се рискувало:)
Не се учудвам, аз мислех, че ще ме уние велосипедист в Амстердам. Абсолютно безпардонно беше…

# 59
  • Мнения: 81
Записвам се и аз с новоприет в ТУ Айндховен. Вече питам и за квартира, след като ММ обикаля на място безрезултатно и дори попадна на измамници. Въпреки прочетеното тук гледахме оптимистично,но засега пълна греда.
Някой може ли да ми каже лотарията в Айндховен кога започва? (First full week of June -  това от 5 юни ли се брои?)





Здравейте на всички търсещи квартири Ако мога да бъда полезна Дъщеря ми живее в Арнем и се изнася от нейната красива двуетажна къща с голяма градина в центъра на град Арнем Студенти,чужденци ,всички са добре дошли Допускат се домашни любимци Можете да се нанесете от юни Цената е 1700 евро с включени газ,ток и вода Регистрацията е ВЪЗМОЖНА за двама човека ,за трима цената би била друга За проявен интерес или информация пишете ми на лични

Последна редакция: чт, 01 юни 2023, 10:17 от Ros.

Общи условия

Активация на акаунт