Калцуни вкъщи

  • 11 470
  • 84
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 951
  Joy  Joy  Joy

Никога не ми се е случвало.
Аз също не настоявам гостите да си събуват обувките, а и аз си влизам обута понякога.После нали си почиствам, какъв е проблема  Whistling

П.П. Всъщност нямам мокети и килими...

# 16
  • Мнения: 2 309
Случвало ми се е...е голяма работа пък, чак пък да спра да ходя на гости в тия хора / според горните изказвания/ ми се вижда прекалено - дай да си развалим отношенията заради едните калцуни hahaha, , ходила съм на гости през зимата, с калните обувки влизаш, вместо да те карат да се събуваш ти подават калцуни...когато дъщеря ми беше новородено и идваха гости да я видят, постъпих по същия начин, вместо да им давам чехли и да ги преследвам с парцала..

# 17
  • Мнения: 1 520
Не ми се е случвало, ама преди време една мама питаше откъде може да купи такива точно с тази цел. Да не би да си й отишла на гости. Laughing

# 18
  • Мнения: 7 723
 Joy  Joy  Joy
........ а и аз си влизам обута понякога.После нали си почиствам, какъв е проблема  Whistling.........

Проблема, според мен е, ако освен кал по обувките има и нещо друго настъпано  Sick

# 19
  • Мнения: 329
Лично на мен не ми се е случило, но вчера  един приятел ми каза за този случай, който е останал много изненадан. Обул ги е върху обувките си, естествено. Аз също много се озадачих, чудих се за еднократна употреба ли ги ползват и като ги събуе гостът къде ги оставя? Може да ги снабдяват с количества от някоя болница?! Thinking Стори ми се странно да шумолят гостите из къщи или под масата и дори смешно ,като си ги представих, малки и големи..... hahaha

# 20
  • София, център
  • Мнения: 3 455
Навремето си, някъде 1-2-ри курс в университета, решавам да си опресня английския, но не ми се ходеше на курсове, и тръгвам на частни уроци при една учителка. Та там ми се случи тази учителка да ми дава калцуни, които да си навирам върху обувките. Е, не ходих дълго при нея, не заради калцуните естествено. На нея и ги доставял друг ученик, който работел в болница.

А за събуването, аз не се събувам като ходя на гости, супер селско ми е да го правя, и не очаквам същото и от моите гости!

# 21
  • сред маслини и портокалов цвят
  • Мнения: 1 265
Какво пък толкова. Ако ми предложат да си сложа калцуни върху калните ботуши, нямам нищо против. Даже ми се вижда практично. По-добре е отколкото да ме карат да се събувам и да ходя с някакви чехлички. Бих решила, че хората са просто практични, а не маняци някакви.
В къщи никого не карам да се събува, навсякъде е теракот, мия го всеки ден. Имам и чехли естествено за някой дето държи да се събуе.

# 22
  • Мнения: 2 700
Не ми се е случвало, но ако ми се случи не бих го възприела драматично. Струва ми се даже по-добре, отклокото соц.реализма с наредените пред врата обувки.
У нас никога никой не се е събувал, дори и когато дъщеря ми лазеше по пода.

# 23
  • Мнения: 4 555
Обиждала съм се, когато са ме карали да се събувам пред вратата. Беше зима, обувките ни бяха целите мокри и в сняг и трябваше да стъпваме по чорапи (които разбира се се намокриха), прекрачвайки прага.
Абсолютна простащина!
Ситуацията е съвсем различна, когато става дума да се събуеш от вътрешната страна на вратата. Не всички имат теракота, а да се ходи с мокри или кални обувки по паркет пък е простотия от страна на госта.

# 24
  • София
  • Мнения: 6 088
Не ми се е случвало и предполагам, че бих се чувствала малко като на свиждане... Laughing Обикновено предлагам да се събуя, ако ме възпрат настойчиво - не се Wink
Гостите вкъщи не държа да се събуват, разчитам на тях да преценят кога е препоръчително да го направят.

# 25
  • Мнения: 4 651
Не обичам да ходя с обувки в чужда къща, не обичам и да обувам чехли, обувани от друг, така че ходя по чорапи обикновено. Ако имам избор да нахлузя найлонови калцуни или от тези, които раздават в хотелите /еднократни/ - защо не? Нищо обидно не виждам в това.

# 26
  • Мнения: 1 951
 Joy  Joy  Joy
........ а и аз си влизам обута понякога.После нали си почиствам, какъв е проблема  Whistling.........

Проблема, според мен е, ако освен кал по обувките има и нещо друго настъпано  Sick

Е, аз не влизам с натежали от кал и екскременти обувки и в къщи, камо ли в чужда къща, но това с калцуните е много пресилено. По чорапи не разбрах позволено ли е или и върху тях се обуват калцуни  Thinking  А лятото на бос крак с това найлонче  Crazy

# 27
  • София
  • Мнения: 6 182
За гости ми се струва не толкова удачно.
Първо, защото е неестетично - облика на цялостното облекло се губи, независимо дали си по чехлички или с калцуни на обувките (ако това е причината да не им събуят обувките).
Второ, защото може да не е толкова хигиенично, съдейки по детски клубове и зъболекарски кабинети, където не веднъж ми се е случвало да ми пропускат калцуните, които дават.
Всичко това с презумция, че домакините твърдо са решили да събуят гостите.

Много практично ми се стори обаче не за гости, а за отчитащите водомери, топломери и разни майстори от кабелната, и нет-а, които нахлуват на цели орди с кални и мокри обувки. Няма време да ги събуваш, а и не са ми близки и не ми пука какво си мислят  Whistling

# 28
  • Мнения: 2 309
Смятам,че авторката не е изяснила подробно "проблема"...
Как става,точно?
Влизаш в тях и ти казват,да се събуеш и да нахлузиш кацуните ли?
или
Влизаш и ти казват,да не се събуваш и ти ги връчват?
или...

# 29
  • Мнения: 1 202
Такова чудо не ми се е случвало !  Naughty Сигурно тези които са дали на твоя приятел са маниаци на тема чистота и всичко в тях е стерилно ! Twisted EvilАко ми се случи никога повече не бих отишла в тези хора на гости отново ! Crossing Arms

Общи условия

Активация на акаунт