Слагате ли нещо във водата като къпете бебето?

  • 6 160
  • 180
  •   1
Отговори
# 150
  • Мнения: 5 362
Никога нищо не съм слагала.

# 151
  • Бургас
  • Мнения: 10 365
Az sum slagala orehova voda za nqkolko sedmici poneje sina mi e zimno bebe i imashe mnogo silen rahit.Tova naistina mu pomogna.Za mesec ne ostana i sleda ot rahita!

# 152
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 586
Az sum slagala orehova voda za nqkolko sedmici poneje sina mi e zimno bebe i imashe mnogo silen rahit.Tova naistina mu pomogna.Za mesec ne ostana i sleda ot rahita!

Бебето с рахит ли се роди? Как установихте, че бебето има рахит и то силен?! Освен с орехова вода, с какво друго лекувахте рахита? Питам, защото така написано излиза, че понеже бебето е зимно, има рахит...

# 153
  • Мнения: 80
Аз не слагам сол-само чиста вода. След това си го мажа с олиото на джонсан.

# 154
  • Düsseldorf
  • Мнения: 503
Не!!!

# 155
# 156
  • София
  • Мнения: 634
Казаха ми че се слага по малко сол във водата за да не мирише потта на бебето като порасне

# 157
  • Сърцето ми, завинаги в Истанбул
  • Мнения: 806
Има обаче и други обичаи, от които пострадали деца все още постъпват в детските отделения. Например още през първата седмица новороденото се осолява навсякъде, включително и в гънките, за да не миришела кожата му, като порасне! В резултат кожата на бебето се зачервява силно - като при първа степен изгаряне, а на места повърхностният й слой се свлича и се появяват капчици кръв. А солта се просмуква през кожата и предизвиква тежко отравяне. Едно новородено загина в клиниката часове след като бе поръсено с две шепи сол. Затова, ако някоя ''знаеща'' баба или съседка ви посъветва да направите тази глупост, предложете й да наръси със сол своята кожа, и то на най-нежните места.
 
http://www.bg-mamma.com/site/content/view/245/53/ от тук!

От чистата вода няма по-добро!

# 158
  • Мнения: 210
И аз съм чувала,че във водата се слагало сол,но лично аз никога не бих сложила.

# 159
  • Мнения: 3 092
Винаги слагам. Сол, чубрица, черен пипер (но малко, да не люти на очите), бахар и едно- две дафинови листчета. Понякога за разнообразие добавям Вълшебен вкус на Маги.
мерси за рецептата ..аз се чудех какво ми липсва а то "Маги-" то било  newsm78

# 160
  • София
  • Мнения: 3 474
Слагам, да.

# 161
  • Мнения: 256
Чиста вода Joy

# 162
  • Мнения: 227
 Само водичка Peace

# 163
  • Мнения: 2 015
Във водата слагам вода.

# 164
  • Мнения: 1 174
Редувям чиста водна бяня и такава с гел за тяло и коса през вечер.
Нищо друго не се слага във водата, освен бебето! Wink

Общи условия

Активация на акаунт