🔥 Survivor България: В очакване на нов сезон 🌴

  • 25 186
  • 239
  •   1
Отговори
# 210
  • Мнения: 475
Вдигам малко темата от праха с едно питане към тези с по-добра памет (или вътрешна информация). Правя едно изследване за леко носталгично видео за Сървайвър БГ и ми убягва един детайл.

Помните ли ЗАЩО се получи тази огромна пауза между сезон 5 (Камбоджа) и сезон 6 (Скритият Идол) от цели 8 години, особено при положение, че според много източници, които намерих Сървайвър Камбоджа убива по рейтинг VIP Brother, който тогава е хегемон?

Не мисля, че можем да кажем, че рейтингите са били слаби, да цената е доста по-серозна отколкото един Брадър, но все пак, когато върви не виждам логика да го спрат от БТВ.

# 211
  • Мнения: 3 745
Камбоджа (2014) също се излъчи с голяма пауза след Филипините (2009). Имам някакъв смътен спомен, че БТВ държаха правата за нов (пети) сезон с клаузата да го излъчат в рамките на пет години. Страхът и нежеланието им да правят Сървайвър си пролича както в облекчените игри, така и в щедрите дажби храна за участниците. И, разбира се, в дългата пауза между двата сезона. Източник не мога да посоча, мисля, че в темата тогава се коментираше.
За шести сезон не зная въобще как се решиха предвид колко скъпа е продукцията. Може би са сметнали, че със Сървайвър ще преборят конкурентното предаване. Аз лично не очаквах български Сървайвър, но шести сезон приятно ме изненада. За седми нищо не искам да казвам.

Последна редакция: сб, 03 фев 2024, 11:31 от Дидичка

# 212
  • Мнения: 475
Да, разликата между Филипините и Камбоджа беше очаквана заради смъртта на Нончо - телевизиите са се изплашили, че това може да се случва често в Сървайвър.
Но ми е странно защо след успеха на Камбоджа влизат в пауза от 8 години. Може би са очаквали повече или финансово им е дошло в повече (уви само спекулирам)

# 213
  • Мнения: 355
Вероятно и скандалите с разделянето на наградата са повлияли. Че на всичкото отгоре и в 6-ти сезон като се говореше за предварителни коалиции се спомена някъде (ако се сещам правилно), че Агонцев пак ги бил събирал част новите. Много грешки направиха с формата, жалко, че след 5-ти сезон не продължиха, а пак имаше голяма пауза. Може би ако бяха продължили тогава да го правят сега нямаше българският Survivor да е в това положение.

Въпреки всички глупости, които сътвориха в 5-ти сезон, 6-ти пък за мен беше един добре направен сезон, въпреки многото критики от голяма част от публиката. С изключение, че дадоха право на журито на последния съвет да говори и че финалистите се определяха отново с игри, Милошев все пак успя да направи един "Сървайвърски" сезон, без излишни нагласени драми (кхъм любовната история между Дамяна и Явор, когато даже след като той отпадна ги срещаха 2 пъти).

Чудя се ако бяха направили сезон като 6-ти сега тази пролет примерно, след като в ИВ почнаха много повече също да играят социално и стратегически, а и след като последния сезон беше още по-критикуван, дали все пак нямаше да се възприеме малко по-добре, отколкото се възприе преди 2г. Тогава 3-ти сезон на ИВ точно избухна с рейтинг и тепърва се прокарваха тези елементи в играта.

# 214
  • Мнения: 3 745
И в шести имаше любовни напъни от продукцията, мис Александра май беше влязла да търси любов или се бъркам. Толкова неадекватна беше, горката, че не виждам за какво друго може да са я избрали. Иначе и Ванко изгоря, ама то май не беше по сценарий. Кастът, общо взето, беше на принципа "половината ви вземаме за Сървайвър, половината - за сеир".

В пети Ваня изнесе показно как се играе, жалко, че договорките тогава развалиха хубавото впечатление.

# 215
  • Мнения: 355
Да тя Александра по-скоро май се опитваше да покрие някакъв геройски образ, освен че и си хареса Иван. Самите любовни истории не са проблем, ако не се прекалява акцента да е върху тях, но това да се прати участник все още в играта и отпаднал участник във вила беше явно някакъв опит да се направи сензация. Та в това отношение поне учудващо Милошев в последния си сезон не се сещам поне да е правил опити за подобни неща.

# 216
  • Мнения: 586
По горната тема, ако правилно помня, бяха купили правата за 5 сезона и 5-ти изобщо го направиха, за да не си загубят лиценза за бъдещ период. След това явно не им се занимаваше, но учудващо направиха доста добър С6, който ако не бяха някои продукционни хрумки, щеше да е топ. За нещото миналата година, по-добре да не споменаваме.

# 217
  • SF
  • Мнения: 21 319
Милошев се беше концентрирал върху Откраднат живот. Мисля, че го докараха до 10 сезона, които се излъчваха в праймтайма. Останалото е въпрос на права и кой има достатъчно дълбок джоб, за да ги купи/откупи и да осъществи предаването.
Ако продуцентите могат да предложат нещо по-евтинко за праймтайма, защо да се пънат със Сървайвър?
Предварителните им договорки нямат нищо общо. Те влизат като елементи от сценария и става още по-интересно. Сървайвър няма за цел да показва едни гладуващи хора, които нямат сила да си говорят, какво остава да се скарат, влюбят, поцелуват малко... Такива историйки, макар и предварително нагласени и подбрани, са им ценни и си ги превръщат в нишка, около която се гради сценарий.

# 218
  • Мнения: 3 424
Люси Дяковска спечелила германското сървайвърско шоу "Изкарай ме оттук, аз съм звезда", снимано няколко седмици в Австралия.
https://www.24chasa.bg/ozhivlenie/article/16988421

Последна редакция: пн, 05 фев 2024, 18:27 от Гарганела

# 219
  • Мнения: 11 823
Много се радвам за Люси! Много я харесвам!

# 220
  • Другата България
  • Мнения: 37 625
Аз бях останала с впечатление, че това приключение е било 4 седмици, не месеци....

# 221
  • Мнения: 3 424
Аз бях останала с впечатление, че това приключение е било 4 седмици, не месеци....
Поправих го. Всъщност били 17 дни.

# 222
  • София
  • Мнения: 27 287
Много хубаво видео на Ауткаста за старите сезони на Сървайвър и като цяло за историята на родния ни Сървайвър и неговата епопея през годините в родния ни ефир...

# 223
  • Мнения: 355
Много интересно видео се получи

За споменатото към края на видеото, свързано с договора с Acun medya, че има вероятно, ако решат отново да подновят формата, да се наложи отново те да са продуценти, това всъщност защо не важеше след Скритият идол? Даже тук във форума се коментираше, преди да стане сигурно, че ще бъдат нови продуцентите, че би трябвало да няма промяна във формата именно заради договора, който телевизията са подписали. А за предположенията дали ще има нов сезон може да се получи нещо като със сезон 5.

# 224
  • Мнения: 11 203
Стефани Разсолков от последния сезон на "Сървайвър" готви в "Елате ми на гости" (формат, направен по модела на Черешката)

Общи условия

Активация на акаунт