Алергия

  • 404
  • 6
  •   1
Отговори
  • Мнения: 29
Здравейте! От известно време се боря с тази алергия, която така и не разбрах към какво може да бъде. Още с отварянето на очите ми се подува. Помислих че е нещо временно пих противоалергични, в началото ми помагаха даже по едно време беше изчезнала алергията, но пак се появи. Не съм правила нищо различно. Сега май и хапчетата не ми помагат. Въпросът ми е има  ли някой, който е имал нещо подобно? Да не би да е нещо на нервна основа? По-принцип съм чувала, че има различни алергии, които могат де се разберат и от начина на подуването(може и да греша). Знам че съм за лекар, но докато си намеря исках да споделя за мнение. Мерси!

# 1
  • Мнения: X
А защо не посетите алерголог? Няма как да се гадае от какво е алергията. Правят се тестове и се доказва.

# 2
  • Мнения: 29
А защо не посетите алерголог? Няма как да се гадае от какво е алергията. Правят се тестове и се доказва.

Да ще посетя както съм казала

# 3
  • Мнения: 576
Имам същото от много години и не съм посещавала лекар . Появява се като се стопли времето. Зимата не

# 4
  • Мнения: 4 791
Обривите на картинката приличат повече (поне на мен) на дермографизъм/дерматографска уртикария. Възможно е етиологията да не е алергологична, а автоимунна. Трябва Ви алерголог с подобна насоченост.

В такива случаи, лечението в началото понякога включва антихистаминово натоварване. Постепенно се преминава на по-ниски дози. Ако антихистамините не постигат задоволителен контрол на симптомите, вече има и биологични лечения (като омализумаб/Ксолер).

Няма да Ви заривам с излишна информация, защото така или иначе всички варианти за лечение изискват назначение и периодично следене от специалист. Състоянието не е спешно, но аз не бих отлагал посещението, защото няма да мине само.

# 5
  • Мнения: 8
Здравейте, мамчета Simple Smile Имам въпрос, според вас верни ли са тестовете в лаборатория за алергия от домашен любимец ? Мисълта ми е дали би излезнало отрицателно , а дефакто да е положително и да има алергия Simple Smile

# 6
  • Мнения: 190
Тука и аз да поразбутам темата. Аз нямам много доверие на тия тестове. Четох някаква жена излязло и към котки, ама на кръвта нямало към котки. Е имали няма ли към котки алергия върви разбери. Винаги излиза прах, акари, полени. И като разбереш какво е и не можеш да ги избегнеш както е почти винаги какво следва?

Общи условия

Активация на акаунт