Фауст vs. Историята на къривурст-a (Забавна немска тема 243)

  • 27 832
  • 735
  •   1
Отговори
# 60
  • München, Deutschland
  • Мнения: 6 852
Да, мама Ени, има граница за алкохол, но тъкмо се информирах, че понастоящем е 1,6 промила, бая трябва да изпиеш, че да я стигнеш...

# 61
  • Мнения: 1 326
Криси, аз не исках да те упреквам, просто питах дали аз нещо не съм разбрала. Hug

# 62
  • Германия
  • Мнения: 8 101
Аз затуй моята биричка я отворих още в 18ч. за да мине време до нощната смяна и шофирането
Наздраве!

# 63
  • Мнения: 5 397
Чувала съм, че даже отнемат книжка за колелото. Вероятно ако наистина стане инцидент, и ако водачът е сериозно почерпен.

# 64
  • Мнения: 9 152
Кате,щом сте в Малага препоръчвам двореца Алхамбра.Стискам палци да не се сварите в собствен сос.🥵
Благодаря за идеята.
Посетихме великолепни места, дори не очаквах, че и тук ще има толкова много за разглеждане. Няколко музея- все уникални, крепостта, пристанището, централната част, плаж, задължителните магазини за винил и т.н. Времето още не е за сваряване. Simple Smile Тези дестинации ги избираме преди да е дошла горещината. После е невъзможно да се правят разходки и турове.
Музеят на Пикасо се оказа много приятно местенце.Супер добре организирано, с лекота се поема човекопотока, уютно и светло!  Не вярвах, че ще си променя мнението са този творец. Явно не съм разглеждала повечко негови произведения, а ето, че някои от тях много ми харесаха. В магазинната част имаше чудни книжки, по които може да се учи кубизъм и да се рисува или да се лепят стикери, в съответния цвят и форма.
Хубаво е в Малага. Чудни градини и цветя, много голямо разнообразие от растения, дървета, в короните на които има папагали, лястовички, чуват се много птичи песни. Всичко е добре подържано и навсякъде е обсипано с туристи и оферти за туристите. Целият град е една голяма касичка. За много неща, почти за всичко има такси.

Като видях биричката от Мюнхен и ми се прииска да се връщам у дома. Точно преди да излетим, извадихме барбекюто, което ни чака, за да открием сезона.

Тук пием любимата Сангрия. Наздраве!

# 65
  • Мнения: 6 762
Катерица как намерихте свестни цени за билетите за Испания за през ваканцията . Аз всичко проверих, но за 4 човека ми излизаше много.
Бяло вино съм отворила и след много приятна разходка и едно плуване днеска ми идва супер приятно.
Борти за тези храсти не знам дали зеленото е възобновяемо. Но може би ако опиташ лека полека да режеш и да пускаш по малко ... пак да режеш ... т.е. някак да скъсяваш по малко , но да оставяш да си пусне зеленина ... може би би могла да ги вкараш във форма.

# 66
  • Мнения: 7 078
Наздраве с кафе. Честит първи юни, ден на детето! Да са ни живи и здрави децата, малки и големи.
Гледам, концерти обсъждате. Ние сме на Мейдън в края на юли, билетите са от порядъка на 100 евро.
Взех и за Горан Брегович в Дахау, нещо като подарък за рождения ми ден.
Вече нямаме повод да мрънкаме от лошо време, чакам Коктейлски да започне да страда от жегите. Laughing
Катерица, на чудно местенце си, приятно изкарване!

# 67
  • Немция
  • Мнения: 6 902
Честит 1 юни!
Чувала съм, че даже отнемат книжка за колелото. Вероятно ако наистина стане инцидент, и ако водачът е сериозно почерпен.
Каква книжка се отнема, като мигрантите(които не са посещавали първите години немско училище) нямат книжки за колело?
Тя се дава на четвъртокласниците, когато завършат изпита си по каране на колело, про форма е.
Познавам една девойка, състудентка, която почерпена след бар така се нацепила в разни улични стълбове, че си беше счупила преден зъб, беше съкрушена на другия ден.

Вчера бях скапана - с мускулна треска на корема от водни пързалки и отделно ме налази стомашен грип Laughing. ММ го изкара първо - по-тежко, разбира се Grin. Днес съм по-добре, надявам се децата да не се тръшнат.

Катеричке, разкошна дестинация, и на мен ми е в плановете някой ден.
Ние нямаме дълга ваканция покрай Пфингстен, децата са на училище.

Последна редакция: чт, 01 юни 2023, 09:27 от Бибит

# 68
  • Мнения: 6 762
Шофьорската би трябвало. Как е на практика не знам.
Но съм съгласна , че колоездачите ако претендират за внимание и да са част от движението им се налага да сапазват правила, а не да си позволяват каквото им хрумне, вкл. да карат в кръговото в обратната посока ... защото да не обикалят цялото кръгово , а наобратно им е само 1 изход и каквото им хрумне. Също с мобилен в ръката карат както им падне и не се оглеждат изобщо при маневри.
Но както с много неща напоследък в Германия прехода е хаотичен. Първо юруш и после правила, инфраструктура и т.н. ... ако може и както може. Много кофти това национално ниво Sad

# 69
  • Немция
  • Мнения: 6 902
Да, би трябвало да става дума за шофьорска книжка, макар че не всеки я има, особено при по-младите.

# 70
  • Мнения: 6 762
Затова предполагам че няма да я вземат, все пак не може един да наказват а друг понеже няма да мине без ... но имам познат глобен доста за минаване с колело на червено . И друг свален от колелото да бута защото вечер няма фарове или пък свален от тротоара ... съвсем нормално защото прекаляват. Това че са с колело, а колелото в момента е ин , не значи че всичко е позволено .

# 71
  • Немция
  • Мнения: 6 902
Да, да има глоба ми се струва в реда на нещата.

# 72
  • Мнения: 252
Честит 1 юни !На болните бързо оздравяване🍀, а на пътуващите приятна почивка.🥳

# 73
  • Немция
  • Мнения: 6 902
Не знам кой разбрал и кой не, но  от средата на юни стартира Kulturpass за всички младежи, които през 2023 г. навършват 18 години, ще получат бюджет от 200 евро за културни мероприятия.
Важи за 2 години напред.

# 74
  • München, Deutschland
  • Мнения: 6 852


Наздраве с чешко пиво, колеги и колежкиии!!
Изобщо не ме интересува, че втората дума я няма. 😃 Пуснаха Хелоуийн и се почувствах длъжна да ви поздравя. 😃😃

Общи условия

Активация на акаунт