злоядо дете

  • 5 931
  • 24
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 19
Когато детето ви за цял ден изяжда 2 льжички каша и това не е прецедент, а система, тогава ще си говорим.Разбира се, че всеки има различен апетит и метаболизьм, нали за това е темата, как да увеличим апетита, не мисля, че трябва да се преврьща в спор има или няма злояди деца.Не се притеснявам за кг, апо-скоро за някакьв недостиг,който може да се появи след време,.

# 16
  • София
  • Мнения: 1 345
Когато детето ви за цял ден изяжда 2 льжички каша и това не е прецедент, а система, тогава ще си говорим.Разбира се, че всеки има различен апетит и метаболизьм, нали за това е темата, как да увеличим апетита, не мисля, че трябва да се преврьща в спор има или няма злояди деца.Не се притеснявам за кг, апо-скоро за някакьв недостиг,който може да се появи след време,.

точно за това говоря и аз.При нас същия случай  в буквален не в преносен смисъл хапваше по 2-3 лъжици за цяло денонощие а ако насиля за повече се повръщаше моментално.Аз смятам (без да обиждам) че който не го е преживял не може да разбере. На никого не го пожелавам щото нас това ни държа близо година и чак тогава се посъвзехме

# 17
  • Мнения: 19
И аз така смятам, то отстрани е много- лесно;изразьт:,,то няма гладно да умре " вьобще не е уместен според мен. И ние така поврьщаме, ако случайно се изльжем да изядем повече.Ще пробвам с този перитол, че само това ми е надеждата.

# 18
  • Мнения: 1 013
Честно казано предпочитам да пробвам всичко, за да го стимулирам да яде- играчки, разнасяне и всякакъв подобен род отвличане на вниманието, преди да пристъпя към медикаменти! Наистина който не го е преживял, не е наясно точно какво е злоядо дете!

# 19
  • София
  • Мнения: 1 345
И аз така смятам, то отстрани е много- лесно;изразьт:,,то няма гладно да умре " вьобще не е уместен според мен. И ние така поврьщаме, ако случайно се изльжем да изядем повече.Ще пробвам с този перитол, че само това ми е надеждата.

има и сироп перитолпри него си има точни указания за възрастта той е  направен за по-малки бебковци пробвай с него първо при нас той нямаше ефект, но при вас може и да има. Някои мами са против лекарства, но това нито е антибиотик нито пък нещо силно съвсем прост антиалергичен сироп за тези по елементарните алергии не помня да изброя потърсих листовката ама нещо не я откривам.Ние отгоре на всичко имаме и рефлукс като за капак дано при вас минат лесно нещата

# 20
  • Мнения: 4 668
Моят син също би могъл да се определи като злояд , но мисля , че не е такъв  Wink просто не яде количествата , които ядат другите деца . Мога да кажа обаче , че дори е по - едър от връстниците си .
Просто никога не е опитвал попара , супа с хляб и др. такива , които между другото аз не смятам , че са от полза . Пие си АМ , яде плодове доста , просто хапва това , което му харесва ...
Имало е случаи по цял ден да е само на АМ , ябълка и бисквити примерно ... но детето се чувства добре и расте .
после сьщата история и сьс захранването- нищо не харесва и едва яде, правя се на маймуна само и само да хапне нещо, ядем с хиляди играчки , знам че е погрешна практика, но иньче нищо не близва. Ако яде трябва да го прави несьзнателно, да се разсейва и т. н.,направо е кошмар.Пробвах да стои гладен, хапва две, три льжички  толкоз и пак иска да се разсейва, за да изяде повече. Пробвах и сироп за увеличаване на апетита Мулти- саностал, но пак нищо, Моля ви дайте идеи как да го откажа от тези играчки и да стои мирен.

И моят син правеше така . Аз обаче не го храня , когато се заинати , а му слагам в пластмасови чинийки нарязани плодове , кашкавал , малки сандвичи и др. подходящи за него .
Слагам чинийките на една ниска масичка , но нито го подканям , нито му говоря ...
Той обаче ходи сам и си взема , като същевременно си играе или просто обикаля .

Не знам обаче колко е голямо твоето дете , не обърнах внимание дали може да пробваш този метод .

# 21
  • София
  • Мнения: 1 345
pipinka как го накара да дъвче ние нито плодове ядем нито иска сандвичи АМ също не пиеме караме го още на пюрета и каши а сме на 1г и 6 м

# 22
  • Мнения: 4 668
pipinka как го накара да дъвче ние нито плодове ядем нито иска сандвичи АМ също не пиеме караме го още на пюрета и каши а сме на 1г и 6 м

Ами не знам  Rolling Eyes той сам си започна и то доста рано . Дори и сега предпочита нещо което се дъвче , примерно пилешко филе , ама цяло парче или гризе цяла ябълка или му давам кроасан и той си го изяжда ... И нашият вариант не е много добър , защото яде повече сухи храни .
Но той моят син не дава и да го храним  Crossing Arms , иска сам да яде...

Пробвай да му нарежеш малки парченца шунка и кашкавал , резени ябълка или сварени макарони и му ги остави на шакафа пред телевизора примерно ... може да се съблазни и да започне да си взема , а така лека - полека  и с дъвченето ще свикне . 

# 23
  • Мнения: 554
И ние сме от партията на злоядите. Пили сме сиропи, държала съм я гладна - нямаше особен ефект. Може би хапваше повечко докато пие сиропа, но като го спрем същата работа. Елина яде само сухи неща- шунка, кренвирш или месо с хляб. Ние поне с дъвкането нямаме проблем. Проблемът е , че тя не се впечатлява от храната, като види лъжицата и плаче и се тръшка. А не съм я насилвала никога, за да има страх от лъжицата. Винаги съм й давала толкова колкото иска. Не знма от къде се появи това.
Ако нещо не го иска го плюе, изобщо....Това е истински ад...
Сега ще я давам на ясла, дано се случи някакво чудо и вземе да хапва покрай другите деца, въпреки че не ми се вярва

# 24
  • Мнения: 31 191
От трети месец някъде не иска да яде. Обича почти всичко, но по 3 лъжички. Не насилвам. Яде пред телевизора.Около 2 кг е под нормата. Оттук-по- мързелива. Едва сега се научи да седи. Не се изправя нито от легнало, нито от седнало положение. Водене на лекар. Нищо и нямало, обаче е много слаба. Сиропа не помага. По цял ден готвя високо калорични храни. На консултация- качила 200 гр. АМ по 120 гр, когато се излъже да изяде 180 /вечер с дохранване по1 час и повече/ радост. В 5 часа я будя да пие АМ, иначе си изкарва до 10 часа. Никога не е гладна. Аз съм била злояда и ужасно слаба, таткото също. Гени казват. Вече претръпнах и не се притеснявам колко яде, само да се развива правилно. Ужасно е да имаш дете, което не яде. Наложи се да захранвам дори по-рано от колкото бях решила, за да угодя. Е угода няма. Сега се научи да ме бие през ръцете, когато вече не иска да яде.

Общи условия

Активация на акаунт