Оперираха ме.Вече съм вкъщи

  • 7 368
  • 87
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 9 990
Марго, около цикъл е нормално.Опипай се хубаво след цикъл, започни от подмишниците.И си отиди на порофилактичен все пак-да те опипа опитна ръка. HugКогато аз отидох за 1 път беше след напипана от мен собственоръчно бучка в гърдата, случайно.И аз изчаквах, уж щяло да се разсее, уж било мастно образувание, ама не, не мина, а нарастна.Тогава отидох  за направление, направих преглед при мамолог, който мануално и с видеозон установи фиброаденом, който обаче трябваше да се докаже с биопсия.Щом нараства-редно е да се отстрани.Първото, което ме питаха всички беше-дали не съм вцикъл случайно и чак след това-от кога е бучката Winkзначи-около цикъл гърдите се променят все пак, нали?Самата операция също се прави след цикъл.
Хайде, успех и няма страшно нито прегледът е неприятен и болезнен, нито операцията е сложна, ако се наложи!Да не се налага де! Hug

# 61
  • Мнения: 3 205
Дано никога повече не ти се налага!
Бързо и леко възстановяване!

# 62
  • Букурещ
  • Мнения: 7 836
Ами шевовете, не знам, newsm78 както всички останали, аз всеки път на превръзка си го гледам и ми харесва най-много от всички до момента как е направено. най-интересно ми беше като ми го показаха в чашката след като го извадиха, никога не съм предполагала, че такова грамадно нещо може да се побере на такова място #Crazy , даже го пипнах от външна страна през чашката, мога да кажа, че  това наистина беше най-интересното от операцията и беше едно такова меко, в смисъл аденомът беше обвит в тъкан явно, много интересно, в операционната поне имаше хубава музика  Mr. Green, ако не друго, а-а-а, да и друго което няма да забравя, при първия разрез такъв фонтан кръв бликна, че чак после имах кръв на шапката, която си запазах за спомен.
И на 14-я ден ще махнем конците, ама така е било и преди.
Белези си имам от всички операции, но вече са доста бледи, и не може да няма белези, иначе как ще помня, че са ме оперирали толкова пъти Mr. Green
няколко дни спях със сутиен, сега вече не, то със сутиен е много гадно да се спи.
в четвъртък съм на превръзка.

вече съм в по-добро настроение, както май личи от постинга, щом днес изчистих основно апартамента, значи нещата вървят към подобряване, ама май малко се престарах.....
и да, около цикъл нещата се променят много, всеки път гледахме първо цикъла и тогава планувахме операция, така, че Марги - спокойно Peace

и пак да си кажа, най-гадното нещо от цялата работа ми е къпането, голяма мъка ми е, че не мога да си взема нормален душ Close ей, това е най-гадното.....

# 63
  • Plovdiv->Toronto
  • Мнения: 1 361
Леко възстановяване, както досега, Лио. Дано не се появяват тези бучки повече !
Хубаво е да се ходи на преглед между два цикъла, така мамограмата няма да боли толкова и ще е по-качествена  Simple Smile, ултразвука също.

# 64
  • Мнения: 2 959
...вече съм в по-добро настроение...
Лиорена, бързо възстановяване и дано не "вече" а завинаги доброто настроение бъде с Теб. Успех в четвъртък, смело Момиче!

# 65
  • София
  • Мнения: 13 206
ЕЕЕЕ, Лио, много се радвам, че всичко с теб е наред!!!  Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes  bouquet

# 66
  • София
  • Мнения: 2 381
Бързо възстановяване и от мен Лиорена и дано повече няма операции за теб!
И аз смятам скоро да отида за първи път в живота си на мамолог... Дано да няма нищо...

Момичета, как ви ги откриха? Февруари месец всичко при мен беше ОК. От 2 месеца обаче периодично напипвам бучка. Всъщност миналият я напипах по време на цикъл и изчезна, после започна одисеята с Йоанчо и забравих. В болницата пак се появи по време на овулация и при сегашния ми цикъл отново я хванах и утре съм на мамолог. Страх ме е, излишно е да го казвам, а и се начетох на какво ли не  Confused. Май спирам с ровенето из нета вече......

Лио, бързо възстановяване!
Стискам палци да нямаш основания за притеснения!  Praynig

# 67
  • Варна
  • Мнения: 11 340
Леле, Лио, какво си преживяла!
Дано това е последната операция, на която ти се налага да се подлагаш!  Praynig
Прегръщам те (лекичко!)!!! Hug

Ита, дано притесненията ти са напразни! Пиши после за резултатите. Heart Eyes

# 68
  • Букурещ
  • Мнения: 7 836
Мами, още веднъж благодаря ви много  bouquet

И наистина ходете редовно, профилактично, ако не знаете къде, ще ви кажа, няма проблем, моят лекар е мамолог, познавам го вече повече от 10 години, 4 от операциите ми ги е правил той, изключително симпатичен, никакъв проблем да ви насоча, ако сте решили и не знаете към кого да се обърнете.

И не отлагайте! ( то кой го казва де Embarassed, ама .... този път си бях за голяяяям бой, но ..... нищо, де, важното е, че свърших и тази работа)

# 69
  • Мнения: 4 392
Браво на теб! Желая ти много здраве отсега нататък и никакви ножове повече!  bouquet Grinning

# 70
  • Smallville
  • Мнения: 994
Лиорена,скорошно оздравяване и никога повече да не ти се налага да те режат за каквото и да било  bouquet
И на мен ми предстои посещение при мамолог,не бучка имам а болки в едната гърда и как ме е свило под лъжичката Tired,но като ви четох реших, няма да отлагам повече.....

# 71
  • Мнения: 3 456
Пиши как мина профилактичният преглед !!!  costumed050
Стискампалци, всичко да е О.К newsm17

# 72
  • Мнения: 6 315
Докладвам веднага.

Вчера следобед ме прегледа мамолог в мед. център близо до офиса ми. Първо - палпация, бучката трудно я напипа и после ме видя на ехограф. Каза, че самата ми гърда е с такава структура (лекувала съм мастопатия преди 6 години аз) и че според него няма от какво да се притеснявам, но иска и второ мнение и ме прати да ми направят мамография. Днес сутринта отидох (една лаборатория зад ИСУЛ е) и д-рът там, който беше много симпатичен обясни, че това което имам е уплътняване вследствие кърменето. Лявата гърда - тази с оплакванията - ми създаваше доста проблеми и в самото начало на кърменето получих бучки, които се разнесоха в последствие, уж. Според него няма нищо притеснително. Аз имам и още кърма (като стисна и излиза, но не съм пробвала от няколко месеца). В понеделник ще ходя пак при първия лекар да каже нужно ли е лечение, макар че четох, че мастопатията е състояние на гърдата а не заболяване.

Ходете, няма нищо страшно, важна е ранната профилактика. Една жена пред кабинета (на 75 години) ми каза, че са я оперирали 4 пъти вече, като първата операция е била доста отдавна и си ходи редовно да я снимат. Просто е много важно наблюдението, самоизследването - също.  bouquet

# 73
  • Букурещ
  • Мнения: 7 836
Марги, много се радвам  bouquet Heart Eyes

И не мога да не споделя най-хубавата новина за мен днес.
След като днес бях на поредната превръзка, излязла ми е хистологията, не вярвах, че толкова бързо, само 7 дни след операцията, бях се подготвила да чакам поне 14 дни, но Днес вече беше готова.

Аз знаех, че е доброкачествено, както и предните 4, но някак си все не можех да се зарадвам напълно докато не излезе хистологията.

Ами резултатите са перфектни както се изразиха и в болницата, 100% като предишните, доброкачествено, никакви проблеми.

не знаете колко се радвам само...... Grinning днес мога да кажа, че ми е един от най-хубавите дни Grinning

# 74
  • Мнения: 6 315
Изключително много се радвам за теб!!! Повярвай ми, зная как се чувстваш!  Heart Eyes  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт