Отговори
# 15
  • Мнения: 359
Аз родих в Шейново скоро. Имах уговорка с лекар и си платих. Бях във ВИП стая. Не съжалявам за нищо. Толкова бях доволна, че като разказвах на мъжа ми, той предложи да идем да дадем още толкова пари  Crazy

В предродилна зала, до мен имаше едно момиче, без каквато и да е уговорка, поиска си епидурална и така. Екипът който беше на смяна бяха много приятни и любезни доктори и акушерки. Единствената разлика беше, че мен не ме провераваха на всеки 30 мин докъде съм стигнала... След като родихме и двете си лежахме на родилните маси и си говорехме... Видяхме се и на следващия ден - тя беше доволна, че е в обща стая /бяха и показали по-опитните майки това-онова/. Аз пък бях доволна, затова че при мен идваха по всяко време на денонощието моите близки и дори майки от форума  Laughing

Да не забравя, анестезиолога беше толкова мил, че два дни сле раждането дойде в стаята ми да види как съм. Остави ми и визитка. Ако имаш нужда бих могла да ти дам координатите му.

За грижите за бебетата - не се безпокой! Там нямат и идея на коя майка е с уговорка и коя не. Запонах се със старшата акушерка на ДО - невероятна жена е, преди всичко е ЧОВЕК!

Каквото и да решиш, ти желая леко и безпроблемно раждане и да гушкаш скоро живо и здраво бебче

# 16
  • Мнения: 138
Аз раждах два пъти в Шейново - първия път преди 7 г. и не платих нито стотинка. Бях много доволна от грижите към мен и бебчо. Вторият път беше преди 3 м. и отново не платих нито стотинка. Отношението беше същото. Единствената разлика беше, че сега бях в ремонтирана стая.
Успешно и безболезнено раждане

# 17
  • Мнения: 1 531
а всъщност парите, дето плащаш, на кой ги плащаш - не на екип, а само на лекар, така ли, omnipresent ??? затова ли каза kala, че дежурният екип малко се бил обидил, че си е извикала докторката?

ох, действате ми наистина успокояващо   bouquet

а пречи ли ми да си заявя ВИП стая, макар и да няма да си избирам лекар и да плащам?
и един малко оффтопик - във ВИП може да си идва или да идва че и да спи или ??? мъжо, мама и други, така ли? а в общите стаи това е абсурд и има само часове за свиждане ли? + във ВИП стаите бебенцата нон-стоп при мен ли ще е за разлика от общите стаи???


 Hug

# 18
аз раждах в ш. с плащане и без упойка.Много сьм доволна при все че ми направиха епизиотопия нямам лоши спомени за болка.Само  бьди спокойна и слушай какво ти казват акушер. докато раждаш-това много помага.Желая ти здраво бебе!

# 19
И вьв ВИП бебето не е пост. при теб.но близките ти ще те посещават когато искат.

# 20
  • Мнения: 5 401
Аз раждах в Шейново с лекар по мой избор. И втория път бих родила там и при същия лекар!  Peace Имам прекрасни спомени от раждането си, от екипа - отношение, прегледи, грижи за бебето и т.н.

Преди няколко дни моя приятелка роди там, но без да плаща на никого и без упойка. Тя също е доволна!

# 21
  • Мнения: 26
Доколкото съм запозната ВИП стая може да се заплати отделно, независимо от това дали си платила на опредлен лекар. Веднъж чух,че било добре да се заяви още преди раждането ВИП стаята, но не съм сигурна дали наистина е така.
Иначе като наближи момента наистина си взимаш нещата - изследванията, направлението, личната карта и отиваш на първия етаж в кабинета /не му помня номера/ за прием. Попълват се доста документи, дори ти дават да попълниш сам една анкета, която съдържа въпроси за болести и алергии.
А пък отделението на родилките /неремонтираното/ е много мизерно наистина, но няма хлебарки. Въпреки всичко за повечето ми познати и за мен дните прекарани там бяха едни от най-приятните. Говорите си с другите родилки, обаждат се познати по телефона, има телевизор, водят бебетата на 3 часа за по 1 час. Някак си човек се чувства обгрижен. После като се приберете вкъщи сама си отговаряш за всичко, а там си като на санаториум. Цитирам една майка напълно сериозно: "Их, че хубави спомени имам от това Шейново" Joy

# 22
  • Мнения: 1 531
Доколкото съм запозната ВИП стая може да се заплати отделно, независимо от това дали си платила на опредлен лекар. Веднъж чух,че било добре да се заяви още преди раждането ВИП стаята, но не съм сигурна дали наистина е така.
Иначе като наближи момента наистина си взимаш нещата - изследванията, направлението, личната карта и отиваш на първия етаж в кабинета /не му помня номера/ за прием. Попълват се доста документи, дори ти дават да попълниш сам една анкета, която съдържа въпроси за болести и алергии.
А пък отделението на родилките /неремонтираното/ е много мизерно наистина, но няма хлебарки. Въпреки всичко за повечето ми познати и за мен дните прекарани там бяха едни от най-приятните. Говорите си с другите родилки, обаждат се познати по телефона, има телевизор, водят бебетата на 3 часа за по 1 час. Някак си човек се чувства обгрижен. После като се приберете вкъщи сама си отговаряш за всичко, а там си като на санаториум. Цитирам една майка напълно сериозно: "Их, че хубави спомени имам от това Шейново" Joy

това за заявяването и актуална цена ще го попитам при разходката наистина...

а какво имаш предвид "като наближи": месец преди термина да речем или с родилните болки?!

ох, благодаря за положителните изказвания
   bouquet

# 23
  • Ланкър, планините Овнерог
  • Мнения: 10 353
Преди 5г. и повече и аз, и сестра ми раждахме там. И двете без плащане и уговорки. Аз нямах никакви проблеми с раждането-имаше само акушерка и 2 стажантки-много мили и внимателни. Сестра ми роди преждевременно, в началото на 8мес. Бебето, което е вече на 5г и повече, беше веднага закарано в Педиатрията. По-късно станахме приятелки от квартала с майка, която работи точно при бебчетата в Педиатрията. От нея знам, че при такива случаи от Шейново реагират най-бързо. Дори от МД се бавели повече.

# 24
  • София - Бургас
  • Мнения: 2 193
Доволна съм много.Пак ще раждам там.......надявам се някой ден...
Платих само 150 лв. за епидурална упойка.
Перфектно беше всичко, всичко, всичко.....

# 25
  • Мнения: 505
ninochka все едно аз съм я писала тази тема преди 2-3 месеца. Задавах си същите въпроси за същата болница.  Laughing Ами точно като тебе направих - отидох и родих там, не съм плащала. Мога да ти пожелая леко раждане и дано се отнесат толкова внимателно с тебе, колкото и с мене. С три думи - много съм доволна. И докторът който ме прие, и този, който ме изроди, и акушерките, и санитарките - бяха страхотни. Не са ме накарали за миг да се почувствам несигурна или да съжаля за избора си.  Чак ми се приражда отново там.  Blush

# 26
  • Мнения: 166
Мисля,че няма от какво да се притесняваш.Все пак са лекари и това им е работата...Аз също съм раждала без да палщам,но в др град Simple Smile
Леко раждане ти желая!!!

# 27
  • Мнения: 34
Едно от най-голямото предимство на ВИП-стаята е , че може съпругът ти или който искаш  да идва по всяко време.Цената на стаята е съвсем приемлива 40 лв. на ден.Препоръчвам ти предварително да проучиш как стоят нещато с ВИП -а!При мен мъжът ми дойде веднага след раждането , родих в 22:50 , а той дойде в 01:30 през ноща и стоя час и половина-бях много развълнувана и се зарадвах , че го споделих толкова бързо и с него!
Аз останах с прекрасни спомени от раждането ми / на 9-ти август/ и престоя в Шейново!Искрено ти пожелавам и на теб едно бързо и по естествен път раждане  Laughing !

# 28
  • София
  • Мнения: 1 845
А, ако не си във ВИП, кога, по колко време, всеки ден ли са свижданията?

# 29
  • София
  • Мнения: 5 079
Раждах в Шейново с уговорка (междувпрочем точно на 8 май - видях, че е датата на твоя термин  Laughing), всичко беше на 6, но и останалите момичета от стаята ми бяха супер доволни, а от тях нямаше нито една с уговорка.
Мое мнение е, че заслужава за такова нещо да си платиш, за да си спокойна, но само при доказал се пред теб и предварително познат ти лекар. Иначе няма особен смисъл.
За стаите - аз бях в неремонтираното крило, но имам прекрасни спомени - и от майките, и от емоциите покрай бебо, това че не съм била във ВИП стая въобще не ме е държало и настрана от близките ми, защото май месец си е топло Wink и по цял ден бях в градинката на болницата или в кафето на лаф с роднини и приятели... Качвах се само като носеха бебетата. Embarassed
Наистина имам невероятни спомени, чак се умилявам, като се сетя.
Желая ти най - лекото и невероятно раждане, най - незабравимата първа среща с твоята рожба и като мине всичко, обезателно да разкажеш! Hug

Общи условия

Активация на акаунт