Едно въпросче за лазаня

  • 5 977
  • 21
  •   1
Отговори
# 15
  • Под звездите
  • Мнения: 1 298
аз от години права лазаня и взимам кори без варене на опаковката си пише.

# 16
  • Мнения: 6
Може ли някой да ми каже как точно се прави лазаня. Дотук разбрах само за корите. Купувам и после какво трябва да приготвя, как да пека и т.н.? 

# 17
  • Мнения: 1 485
Аз правя така:запържвам лук и моркови,после добавям около 300-400гр.кайма да сезапържи и тя,след което прибавям домати-ако са от консерва ~1 цяла,но пасирани,грах,царевица,гъби и всичко това оставям да ври около 20мин.През това време правя малко бешамелов сос.Когато сместа е готова първо слагам около 1 черпак на дяното на тават,за да не загори.После вземам кори(не ги бланширам)и ги нареждам една до друга.Върху тях слагам от плънката+нарязан на тънки филийки кашкавал ипак ред кори ,плънка и докато се стигне до края.Последия пласт само кори,който остава отгоре поливам обилно с бешамеловия сос и слагам в не мног силна фурна.Пече се около 30-40 мин.,ако започне много да се препича отгоре може да се сложи фолио.Това е,надявам се да си ме разбрала и да ти хареса.

# 18
  • Мнения: 505
Фиор е обяснила правилно, мога само да добавя, че вкусна лазаня успешно може да се направи и с кремвирш вместо кайма, сирене вместо кашкавал, а и само с кашкавал, кайма, доматения и бешамеловия сос. Правила съм и само със спанак и сирене и пак се изяде бързо, бързо. Понеже все пак си е малко връткаво за приготвяне, когато правя сос го приготвям в по-голямо количество и остатъка замразявам във фризера.

# 19
  • на кой му пука, майна
  • Мнения: 5 367
Може ли някой да ми каже как точно се прави лазаня. Дотук разбрах само за корите. Купувам и после какво трябва да приготвя, как да пека и т.н.? 


Аз я правих така:

Запържих лук, като омекна добавих каймата, намачках хубаво с вилица, после доматения сок /2 буркана-500гр./, после добавих ситно нарязани гъби и подправки , оставих да поври 15мин. Но си остана сочна плънка  Simple Smile

В тава намазана с масло редих 1 ред-кори /3бр. за моята тава/, плънката, настъргах кашкавал. 2 ред-кори, плънка, топено сирене, 3 ред-кори, плънка, настъргах кашкавал, 4 ред-кори, плънка

В предварително загрята фурна до 250градуса сложих тавата и пекох 35 мин, след това настъргах кашкавал и топено сирене. Върнах във фурната за около 15 мин.
Стана чудесна  Simple Smile

Последна редакция: пт, 12 яну 2007, 17:47 от doniboni

# 20
  • Мнения: 11 547
Досега не съм използвала готови кори за лазяна,тъй като си ги приготвям сама.Bosila,можеш да измисляш всякакви сосове според това което харесвате.Аз черпя идеи от готварската книга на БГ-мамма.У дома най-много се тачи лазяната със сос"Болонезе"/donoboni ме е изпреварила/.Само да добавя,че правя бешамелов сос за последният ред кори.

# 21
  • Пловдив
  • Мнения: 260
Аз я правя така-приготвям си сос бешамел,запържвам си лук,после каймата и 1 буркан с домати-белени и ги намачквам направо в тенджерата+подправки.Ври на слаб огън.В тавичка слагам отдолу от чарвения сос след това корите пак чарвен сос след това бешамел,накъсана моцерела и поръсвам с много пармеджано.Правя 3/4 реда.Завърьшвам пак така.

Общи условия

Активация на акаунт