Как да накарам бебчо да пие вода?

  • 1 534
  • 32
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 274
boto е права! Явно някои деца както, при възрастните, "обичат" вода, а други не. Синът ми суче и след това го дохранвам, но си иска чайче! В началото докато разбера, че има нужда и желае вода доста се ошашках - той ревеше, а ми отказваше кърма или АМ. В момента, в който му дадох шишето с чайче изгълта 50 гр наведнъж и след това спокойно си дояде! Може да е странно и чудно къде ги побра, но определено ревеше за чайчето и ми избутваше и плюеше млякото, докато не засити жаждата си! Мен ако питате аз също не мога да си извлека необходимата вода от фрешове, сокове и т.н ... Пия по 4-5 л вода на ден освен соковете, плодовете и др, докато мъжът ми почти не се сеща за вода! така, че колкото и да са странни "само 88-те % вода" в млякото за някои деца не са достатъчни!
Така че gala81_81 не се притеснявай! Може детенцето ти просто да няма нужда от допълнителна вода и затова да не иска! Има ли нужда то ще ти покаже! Недей да го насилваш! Ако се притесняваш за гъбичките изсипвай му по 1 лъжичка в устичката след хранене за да си я измие и това е, а то ще си я изплюе, така че бъди готова със салфетката Simple Smile

# 16
  • Мнения: 2 197

На каква възраст е детето?Ако е под 6 месеца си набавя вода от млякото. Моите деца започнаха да пият вода след тази възраст, до тогава не можех да ги накарам изобщо.сега пият по 1 шише вода и по толкова сок.
Това не е вярно. Просто както и при възрастните някои бебета обичат вода, а други - не. Моята дъщеря винаги е пиела много вода, независимо, че е кърмена 4 месеца и половина. Все пак когато беше на 3 месеца температурата беше 35 градуса. Много ми е чудно как ще си набави необходимата вода от млякото. От друга страна сина на една от девойките, с които родихме заедно така и не пропи вода. Просто не иска и това е. Сокове пие, но вода не. В момента аз умишлено и давам само и единствено вода, защото не искам да се пълни със захар или още по-лошо - с изкуствени подсладители, стабилизатори и всичките други боклуци, които се съдържат в соковете. А за фрешовете - аз просто нямам време да правя.
С каква категоричност го заявяваш само! Убедена ли си , че е така!? Странно, как ще си набави вода от млякото-та то съдържа "само" 88% вода.....!
Да, убедена съм. Винаги съм казвала, че децата са различни. Аз лично изпивам по литър и половина вода на ден. През лятото - по два литра. Дъщеря ми винаги е пила вода - от първия си ден. Дадох пример за летните температури, защото се е случвало в 17.30 след обяд, на най-дълбоката сянка да е толкова горещо, че да искаш да излезеш от кожата си. И ако за половин час изпиеш 1 литър вода, а бебето ти точно тогава не се храни , най-правилното (според мен, разбира се ) е да му дадеш вода. А ако  то си я изпие - значи има нужда от нея. Или просто обича вода.

# 17
  • Мнения: 2 897
До преди два-три месеца и моят син не искаше да пие вода(сещаше се рядко и пиеше по много малко).Нито сокчета.Нито чайчета.Набавял си е течности единствено от кърмата и АМ после.Сега е на годинка.

# 18
  • Мнения: 316
boto е права! Явно някои деца както, при възрастните, "обичат" вода, а други не. Синът ми суче и след това го дохранвам, но си иска чайче! В началото докато разбера, че има нужда и желае вода доста се ошашках - той ревеше, а ми отказваше кърма или АМ. В момента, в който му дадох шишето с чайче изгълта 50 гр наведнъж и след това спокойно си дояде! Може да е странно и чудно къде ги побра, но определено ревеше за чайчето и ми избутваше и плюеше млякото, докато не засити жаждата си! Мен ако питате аз също не мога да си извлека необходимата вода от фрешове, сокове и т.н ... Пия по 4-5 л вода на ден освен соковете, плодовете и др, докато мъжът ми почти не се сеща за вода! така, че колкото и да са странни "само 88-те % вода" в млякото за някои деца не са достатъчни!
Така че gala81_81 не се притеснявай! Може детенцето ти просто да няма нужда от допълнителна вода и затова да не иска! Има ли нужда то ще ти покаже! Недей да го насилваш! Ако се притесняваш за гъбичките изсипвай му по 1 лъжичка в устичката след хранене за да си я измие и това е, а то ще си я изплюе, така че бъди готова със салфетката Simple Smile
Мога само да ти кажа, че докато са малки бебчетата бъркат храната с жаждата и първия признак за по-малко кърма е, че детето пие много вода или чай ОТ ШИШЕ, а и защото му е лесно. Чая и водата текат много по-лесно през дупката на шишето и разбира се, че ще го "излапа" за отрицателно време.
Моята беба сега е към 7кг и пие минимум 5 х 170мл мляко, което е 750мл (по 150мл на доза) вода на ден и защо мислиш, че трябва да обича водата и да пие още  Shocked Грубо това е 1/10 от теглото й, а човек тежащ 70кг, който да пие 7 литра течност и да иска още (да има нужда от още Shocked) не познавам.  Naughty
За сведение моята беба е родена на 16-ти август и ни изписаха на 20-ти когато беше най-горещия ден в годината и винаги се е "дохранвала" с чай, а кърмата ми беше страшно малко и аз докато разбера тя спря, но откакто сме на АМ никога не е пила чай или вода дори и в най-големите жеги лятото...

Последна редакция: пт, 12 яну 2007, 22:11 от Alex4e

# 19
  • Мнения: 274
Alex4e, синът ми се дохранва още от 5-тия ден. Просто геройското ни пробно кърмене беше с резулта 5 гр, в другите случаи беше 0 - голяма и кръгла! При условие, че си изяжда необходимата порция за възрастта си, а водата я пие допълнително, не мисля че си дояжда с нея. И като го гледам как ми хитрее и плюе което не иска не вярвам да е чак такава балама! В смисъл опитвала съм да му дам мляко вместо водата, точно защото смятах че бърка едното с другото. Резултата беше течащо мляко по бузите, брадичката, плюене, крещене и дърпане от биберона само и само да не е в устата, чак до почервеняване от "яд". В момента в който му дам чайчето засмуква без да пуска и да се чуди. После си доизяжда млякото. Същото е и в обратния вариант когато не иска вода, а мляко.
Защо смятате, че не може да е така? Аз не отричам че вашите деца не желаят или нямат нужда от вода. Защо вие смятате , че при моето и това на boto е по-различно, както сигурна съм има и други! Казах още предния път - всеки е различен! Аз наистина пия по 7 литра воода, което си споменала и в коетоне вярваш!Не искам отговор, просто се замислете. И без това обърнахме темата на gala81_81 своеобразен спор, а тя едва ли има нужда точно от това!
П.С. Извинявам се ако звуча рязко! Нямам такава цел или мисъл!

Последна редакция: пт, 12 яну 2007, 23:23 от ger4e

# 20
  • София - Бургас
  • Мнения: 2 193
И моето бебе не искаше и да чуе за вода и чай, до момента на навършване на 4 месеца, когато купих чай на Хип с ябълка и маточина.Изненадана съм, пие го с удоволствия.Нямам изхвърлен чай от него.Доволна съм много...

# 21
  • Бургас
  • Мнения: 10 821
Тери и досега не обича да пие вода,а що годе я пропи към 7я месец.

# 22
  • Мнения: 1 294
И Мимето пие вода много рядко(при това само ако е топла),  два-три пъти в месеца.Педиатърката й ми обясни, че все още е на течна храна и си набавя необходимото количество течности от млякото.

# 23
  • Мнения: 887
Калоян също не иска вода,затова му правя чай.Пие го с голямо удоволствие(Лайка,Липа,Шипка,Горски плодове,но тях започнах да ги давам след 9м.)

# 24
  • на кой му пука, майна
  • Мнения: 5 367
Моя си до 3-тия месец пиеше много вода, после я отказа категорично до ден днешен  Shocked
Наваксва със сокове /разреждам ги с вода  Mr. Green/, чай и чат-пат компот

# 25
  • Мнения: 316
Alex4e, синът ми се дохранва още от 5-тия ден. Просто геройското ни пробно кърмене беше с резулта 5 гр, в другите случаи беше 0 - голяма и кръгла! При условие, че си изяжда необходимата порция за възрастта си, а водата я пие допълнително, не мисля че си дояжда с нея. И като го гледам как ми хитрее и плюе което не иска не вярвам да е чак такава балама! В смисъл опитвала съм да му дам мляко вместо водата, точно защото смятах че бърка едното с другото. Резултата беше течащо мляко по бузите, брадичката, плюене, крещене и дърпане от биберона само и само да не е в устата, чак до почервеняване от "яд". В момента в който му дам чайчето засмуква без да пуска и да се чуди. После си доизяжда млякото. Същото е и в обратния вариант когато не иска вода, а мляко.
Защо смятате, че не може да е така? Аз не отричам че вашите деца не желаят или нямат нужда от вода. Защо вие смятате , че при моето и това на boto е по-различно, както сигурна съм има и други! Казах още предния път - всеки е различен! Аз наистина пия по 7 литра воода, което си споменала и в коетоне вярваш!Не искам отговор, просто се замислете. И без това обърнахме темата на gala81_81 своеобразен спор, а тя едва ли има нужда точно от това!
П.С. Извинявам се ако звуча рязко! Нямам такава цел или мисъл!
Simple Smile
Не можеш да ме убедиш, че пиеш по 7 литра на ден  Mr. Green
Свеки и майка ми са към 70кг и немога да си представя как могат да изпият толкова вода за 1 ден  Mr. Green
Мъжо е към 90кг и е спортист и пие по 6 литра (лятото стига до 8-9). Аз самата преди спортувах и съм стигала до мах 3л, а лятото 4л+ на ден. Сега съм около 60кг и пия по 2 мах 3 литра.
Като гледам бидончето с вода в кухнята, което е 10 литра не си представям как мога да го изпия дори и за 2 дни  Shocked
Ти даваш ли си сметка, че 7 литра са 4 и половина шишета вода от обикновените от 1,5л?
Щом искаш вярвай си, че бебчето ти има "характер" на 1 месец, но на мен ми се струва нереално. И "необходимата порция за възрастта си" е нещо много относително, защото моята бебка, когато беше колкото вас ядеше по 130мл и качваше нормално, а повечето деца хапват доста по-малко.
Хубаво е да се пие повече вода. Дано бебчето ти наистина обича вода.  Peace

# 26
  • Мнения: 274
Защо ли да ти обяснявам или казвам изобщо нещо, като ти ИЗНЕНАДВАЩО ПАК няма да повярваш  hahaha Закостенелите и неразвиващи се разбирания не се променят с няколко поста във форум ... А със свекърва ти или майка ти нямам намерение да се меря. Ама мъжът ти как изпива толкова много вода?!?!?! Бреййййй! Ама ти лъжеш нещо  hahaha Я провери да не си объркала цифрите нещо!
Съжелявам, че и останалите трябва да четат такива работи, но се издраних!

# 27
  • Мнения: 46 520
... Аз наистина пия по 7 литра воода, което си споменала и в коетоне вярваш! ...

Аз пък пия толкова за 1 месец  Laughing

# 28
  • Мнения: 811
Мойта дъЩеря е на по4ти 9 месеца и имаме съЩия проблем...не Ще и не Ще вода.Ако я стопля може и да пийне малко,но като цяло не иска.И аз се притеснявам и си мислех да пускам тема  Wink.Сега ,оба4е съм по спокойна,като гледам,4е има и други като нас.

# 29
  • Мнения: 316
Защо ли да ти обяснявам или казвам изобщо нещо, като ти ИЗНЕНАДВАЩО ПАК няма да повярваш  hahaha Закостенелите и неразвиващи се разбирания не се променят с няколко поста във форум ... А със свекърва ти или майка ти нямам намерение да се меря. Ама мъжът ти как изпива толкова много вода?!?!?! Бреййййй! Ама ти лъжеш нещо  hahaha Я провери да не си объркала цифрите нещо!
Съжелявам, че и останалите трябва да четат такива работи, но се издраних!
Казах, че мъжа ми е СПОРТИСТ и тренира много, а в спорта течностите са нещо друго. Много мъже спортисти пият и по 10-12 литра на ден, но за нормално активен човек това не е нормално. И да не се обиждаме на със "Закостенелите и неразвиващи се разбирания"  Stop От спорт и хранене разбирам достатъчно  Mr. Green
И аз взех да се дразня, че не си направи труда да прочетеш внимателно какво съм писала, а коментираш. И аз съжелявам, но съвета ми е - ходи да пийнеш 7 литра и прекарай един прекрасен ден в тоалетната  Mr. Green

Общи условия

Активация на акаунт