Въпрос към мъжките мами

  • 4 149
  • 78
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 114
Аз също не се доверявах на това какво ми казват...Качих много килограми, разхубавих се /ето 2 противоположни неща Grinning /, изкарах лека бременност/ бях на работа 2 дни преди да родя/.
Само лекарката в шейново позна, че ще е момче; моята гинеколожка твърдеше до последно, че е момиче Grinning

# 16
  • out of space
  • Мнения: 8 573
ооооо това са легенди! И през двете ми бременности се чувствах сравнително чудесно, с изключение на киселините при втората. Никакви косми, брадавици и други екстри. Хубавеех та се късах  Grinning
Момиче и момче.

# 17
  • вляво от асансьора
  • Мнения: 1 262
А на мен всички ми казвха различно през цялата ми бременност.В началото карах тежка бременност(повръщах много,отслабнах,имах болезнени контракции от началото до края,постоянно колабирах и ме прибираха хората от улиците),та момче щяло значи.После към 5-тия като се показа видимо коремче-момиченце,после пък съм се била разхубавила(сякаш пък бях грозна преди #2gunfire )пак момче.А на ехографа до 8-мия месец ми казваха момиче,но аз знаех че ще е момче,защото го сънувах.Сънувх го как е вътре в утробата и как ще изглежда даже #Shocked Знам че е невероятно глупаво,но повярвайте ми като се роди и ми го поставиха на корема,аз вече го бях виждала  ylinfant Имала ли е някоя от вас подобни пророчески сънища през бременността?Малко оф,но не ми се пуска друга тема,та да не пълним форума с глупости Blush

# 18
  • Sofiа
  • Мнения: 3 242
Цитат на: Anita_79
Докато си бременеехте усетихте ли, че ще родите момче? В смисъл по-усилено окосмяване по корема, по-кръгъл корем, по-високо го носехте, по-малко кила качихте, станахте по-красива /момичетата отнемали красотата на майките/.... и т.н? Защото при мен няма нито един от тези симптоми - всеки "познавач" като ме види казва: ще родиш мома! Дори моето и на съпруга ми вътрешно убеждение е такова. Но 2-ма доктори, независимо един от друг при преглед на УЗ бяха категорични - момче! Знам, че науката е пред всякакви суеверия и бабини деветини, но споделете моля как беше при вас?

Хъм на мене четирима ми казаха, че ще родя момиче, пък ей го на мъж и половина. Друг е въпроса, че навсякъде където ходех последния месец разни хора все ме питаха "Момче ще е, нали?"

# 19
  • Мнения: 73
Може би най-добре могат да кажат мамите, които си имат и момче, и момиче. На мен бременността също ми се отрази разхубавяващо, кожата ми стана гладка и с чудесен тен, косата- по- хубава, чувствах се енергична, за окосмявнето - да, повече стана, коремът ми- като топка...Всеки момент очаквам бебето си, което, според докторът и според всички познати, ще бъде момче. Скоро ще видим...

# 20
  • Мнения: 3 153
Цитат на: Anita_79
Докато си бременеехте усетихте ли, че ще родите момче? В смисъл по-усилено окосмяване по корема, по-кръгъл корем, по-високо го носехте, по-малко кила качихте, станахте по-красива /момичетата отнемали красотата на майките/.... и т.н? Защото при мен няма нито един от тези симптоми - всеки "познавач" като ме види казва: ще родиш мома! Дори моето и на съпруга ми вътрешно убеждение е такова. Но 2-ма доктори, независимо един от друг при преглед на УЗ бяха категорични - момче! Знам, че науката е пред всякакви суеверия и бабини деветини, но споделете моля как беше при вас?

Ами, аз бях сигурна, че ще родя момче, въпреки, че според теб изброените симптомите трябваше да е момиче, защото:
-коремът ми не беше особено кръгъл
-не го носех особено високо
-качих определено доста кила
-в никакъв случай не станах по-красива (то и с тез кила как ли би могло въобще)
Но..........имам си прекрасен син, въпреки симптомите:)
п.п. Най-вярна ми се струва информацията от УЗ-на 4 различни категорично се виждаше пишок:)

# 21
  • Мнения: 781
Може би.... Thinking Всички познати ми правиха комплименти, че съм се разхубавила, качих и малко кила...абе има нещо, но имай повече вяра на докторите Wink

# 22
  • Мнения: 951
Какво да ти кажа...От 1-я месец бях сигурна,че ще е момче,дори го казах на мъжа ми,когато отидохме на ресторант,за да отпразнуваме бременността ми. Grinning Качих 11 кила,повечето на корем,не съм имала киселини(4-5 пъти,а бебокът се роди с коса,така че прави изводи Wink )),не съм имала петна,не съм се окосмила,нямам стрии,абе,бях си същата,само че с корем.И мноооооого се учудих,когата ми казаха,че най-вероятно е момиче. #Shocked Опулих се по същия начин!
В крайна сметка се оказа,че аз бях права и сега си имам син!

# 23
  • София
  • Мнения: 255
Исках момиче, но вътрешно знаех, че е момче. А за симптомите които си изброила - не! Нищо такова!

# 24
  • Мнения: 6 155
Още от самото начало на бременността имах вътрешно усещане/абе, направо си бях сигурна/, че ще е момче. И познах.
Не съм повръщала, разхубавих се, имах супер коса. Обаче качих 25кг. Shocked , корема ми беше ниско долу през цялата бременност и беше заострен. Ядях промишлени количества кисели краставички /дори и на морето #Shocked  Embarassed /, кисело зеле и всякакви туршии /което означавало, че е момче/.

# 25
  • София
  • Мнения: 18 679
Аз имах определено много кръгъл и някак центриран точно отпред корем Grinning Не ми е ставало грам лошо, нито веднъж.Качих 13 кг., ама къде изобщо не знам, хич не личаха.Кожата ми беше фантастична, чак умирам от яд като си гледам снимките - няма петънце, луничка, комедон, пъпчица...нищо, като мрамор.Де сега такава кожа Imp Имах яко окосмяване по корема, аз не знаех за тестостерона, мислех че е от мазилаците, дето се клепех постоянно против стрии.Сега вече всичко падна, слава богу!До осмия месец казваха, че нося момиченце.А то я какъв юнак се извъди Grinning

# 26
Аз от самото начало носех бебока ниско. На килограми наддавах по малко, но на края се събраха 15 килца (мисля че не са много Thinking ). Всеки път като ме гледаха на видеозона ми казваха момче, и така си беше... Laughing (за малко разочарование на таткото)

# 27
  • Мнения: 686
Здравей! Аз родих момченце преди 4 месеца. В началото имах страшно силна интуиция, че ще бъде момиче. Както разбираш, и страшно грешна... След 4-тия месец хората около мен започнаха да твърдят, че приличам на бременна с мъжле. Малко бях напълняла, коремът беше компактен... В началото подобна мисъл ме плашеше малко - признавам. Но впоследствие разбрах, че това е било безмислено. Каквото и да е детето ти, винаги ще смяташ, след като се роди, че това е най-добрият избор на Природата  Simple Smile

# 28
  • Мнения: 1 032
И двете бременности-22кг.Еднакво зле се чувствах първите месеци-повдигаше ми се, повръщах...И двата пъти без петна ,пъпки и тем подобни по лицето-бих казала,че се разхубавих.И двете бременности абсолютно всички "разбиратели" и "гадатели"(лелки,баби,познати,непознати) ми казваха "Момче ще имаш".Да ама НЕ!Второто за моя голяма радост илезе девойка-и как само се срамуваше от видеозона... Laughing

# 29
  • Мнения: X
Мен и по улиците бабите ми викаха, че ще родя момче, а си имам девойка. Виж вътрешното убеждение на майката е друго нещо.

Общи условия

Активация на акаунт