Печени чушки?????

  • 6 704
  • 18
  •   1
Отговори
# 15
  • област Софийска
  • Мнения: 1 719
Е, Vev, пробва ли салатката? Наистина е страхотна. А пък с топла питка е направо разкошотия. Жалко, че тази година пропуснах да си наслагам чушки във фризера, та сега, като ми трябват, купувам от магазина, а те са бая скъпички. По принцип, аз май слагам печени чушки на почти всички салати. Правя често и царевица от консерва, чушки, варени яйца и майонеза. Може и нещо месно да се сложи, но става чудесно и без него.

# 16
  • Мнения: 1 881
Мъжа ми прави красиво предястие с печени чушки...Нарязваш на ивички чушките, с дебелина около 1,5см. Слагаш на широката част на ивичката /последната изтънява и завършва с връхче/ кубче бяло или синьо сирене и навиваш. Рулцето се задържа с клечказа зъби. 
Прави се плато, редят се резени домати, рулцата от чушки и големи черни маслини. Може да се залеят със сос от майонеза, мляко и чесън, но това е по желание. Ако не можеш да се справиш сама с платото, викаш банда приятели, ама трябва да са ценители Sunglasses

# 17
  • Мнения: 780
панирам в брашно и яйца, като ги извадя от тигана и ги поръсвам с много магданоз , отгоре слагам следващите чушки , пак магданоз .... и така докато свършат . 100 години да ги ям нон стоп няма да ми омръзнат / както и на семейството /

# 18
  • Мнения: 1 382
момичетата са ти дали страхотни идеи. мога да допълня само пържени чушки с доматен сос. овалваш ги в брашно, пържиш от двете страни, после в същото олио запържваш лук и слагаш домати от буркан или пък доматено пюре. малко да поври и е готово!
Или без да ги запържваш, просто нарязаните чушки заливаш с домати /пасирани, дом. сок../ малко олио, босилек и кимион. Кипваш за около 5-7 мин.
Това е страхотна вкусотия с мирис на лято. Вчера я спретнах Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт