На море в Гърция 2023 - II

  • 52 727
  • 784
  •   1
Отговори
# 75
  • София
  • Мнения: 1 753
Да, разбира се, че може с лична карта. Остават си изискванията за декларация от родител/и, ако не го придружават.

# 76
  • Мнения: 454
Здравейте, има ли някой в темата впечатления за остров Кос?

# 77
  • Мнения: 849
Evcheto1, предполагам, че около Кавала ще е същото, затова давам отзив:
В района между Офринио и Неа Перамос беше екстра поне този уикенд. А водата е осезаемо по-топла от преди 2 седмици на Тасос. Къпах се най-после. Преваля и прегърмя леко в събота вечер. Снощи тръгнахме на 27 градуса и се прибрахме в Сф на 13. Бъррр...

Благодаря, 27 градуса звучи чудесно. Все пак сме и с малко дете, жеги не ни трябват. Simple Smile

# 78
  • София
  • Мнения: 1 954
Здравейте, има ли някой в темата впечатления за остров Кос?
От всички гръцки острови, които съм посетила до момента, а те не са малко, Кос най-малко ми е харесал. Но пък е добра изходна точка за посещение на о-в Нисирос, който си има димящ кратер на вулкан и 2 чудесни автентични селца - Никя ( на ръба на вулкана, високо горе) и пристанището Мандраки. Иначе хубави плажове няма.
На Кос има нелоши плажове в югоизточната част около Камари. Аг. Стефанос най-много ми хареса. Има руини на плажа и малко островче с параклис на него, до което се стига с плуване. Столицата също не е лоша.

Последна редакция: пн, 05 юни 2023, 14:55 от dechy

# 79
  • Мнения: 5 075
Дами, моля за препоръка за приятен хотел или апартамент около Серес или до границата за разделяне на пътя от София до Торони. Ако има приятна закуска и детска площадка, ще е супер. Да няма голямо отклонение от основния маршрут, защото хлапето е кисело и мрази да пътува.

Знам, че имаше подобни питания минали години и помня, че някой препоръча нещо, май бунгала, до някакво езеро, но бога ми, нищо не намирам нищо с търсачката.

# 80
  • София
  • Мнения: 381
Здравейте , кой град бихте препоръчали в Родос за  почивка , по  източното крайбрежие ?
Да има хубави плажове .
Благодаря .

Хубаво лято на всички

# 81
  • Мнения: 7 190
Благодаря за новата тема.
Запис с един много дълъг уикенд (сряда-неделя) от Неа Рода и еднодневен плаж на Амулияни ( Аликес естествено).
Беше толкова хубавоооо.Върнах се заредена с енергия и очакване на следващото ни пътуване след месец.
Слънце, хубав хотел, прекрасна храна и прилична температура на водата. Щом се къпах на воля, а съм си зиморничава.
Нощувахме в Meltemi Luxury Apartments (Неа Рода)
Препоръчвам!



# 82
  • Sofia
  • Мнения: 15 682
Здравейте , кой град бихте препоръчали в Родос за  почивка , по  източното крайбрежие ?
Да има хубави плажове .

А защо направо не отседнете в Rhodes Town? Той си е супер, според мен, за престой на острова.
Друга опция е Faliraki – в близост до него са небезизвестните плажове Anthony Quinn Bay и Ladiko, които, по мое скромно мнение, са едни от най-добрите на острова. Естествено, зависи какво вие разбирате под "хубав плаж" – ако искаш, уточни.
Трета опция – отсядате директно в Линдос, където плажът е огромен, пясъчен, осеян с шезлонги и обграден от заведения. Самото селище, мисля, е миниатюрно, но пък за сметка на това – доста живописно – снимах го отдалеч, ето:

# 83
  • София
  • Мнения: 1 954
На мен Линдос като градче ми хареса доста повече от Родос таун. Особено вечер е прекрасно с тесните улички и покривните тераси на таверните. Иначе като плажове от източната страна на Родос най-много ми хареса Агати, но е доста пълен в нековидни времена. Също Цамбика е хубав пясъчен плаж, достатъчно широк и дълъг, за да има място за всички и да не е препълнен. Да уточня, че така и не стигнахме до плажа на Линдос, за да го коментирам. Simple SmileLaughing
Но в Родос таун ще ви е много по-удобно, ако смятате да ходите на дей трипове до Сими примерно или до други околни острови. Макар че до Халки по-бързо се стига от Камирос Скала и има повече ферита дневно, но само за пътници.

Последна редакция: пн, 05 юни 2023, 15:23 от dechy

# 84
  • Мнения: 11 306
Дами, моля за препоръка за приятен хотел или апартамент около Серес или до границата за разделяне на пътя от София до Торони. Ако има приятна закуска и детска площадка, ще е супер. Да няма голямо отклонение от основния маршрут, защото хлапето е кисело и мрази да пътува.

Знам, че имаше подобни питания минали години и помня, че някой препоръча нещо, май бунгала, до някакво езеро, но бога ми, нищо не намирам нищо с търсачката.
На езерото Керкини са къщичките - от далечната страна, в село Керкини, ще ги намериш лесно в мапс или букинг. Иначе от близката до магистралата страна може в Литотопос или Хрисохорафа, спали сме и в двете села преди години. В Сидирокастро хотел Агнадио държи неизменно висок рейтинг, той е класически голям хотел със закуска и басейн, не съм го посещавала.

Този ресторант беше много добър навремето, но ми се видя позападнал последния път, когато се отбихме дотам - не останахме, защото беше пълно с бездомни кучета, от които дъщеря ми се страхува. Виждам, че рейтингът все още е много висок (но предупреждавам, че тоалетната е потресаваща).
https://goo.gl/maps/ruWU9U9cjXG479JZ6

------
Оставям и нещо, надявам се полезно, по питанията напоследък за Кавала и района с автобус. Движи се всеки ден през летния сезон, по маршрута София-Благоевград-Банско-Гоце Делчев-Драма-Кавала, като при предварително закупен билет може да се качи, слезе от всяка точка.

Последна редакция: пн, 05 юни 2023, 15:29 от Параход

# 85
  • София
  • Мнения: 381
Black cat , Dechy , много Ви благодаря , нищо незнаех и поне ме насочихте как да се организираме .

# 86
  • Мнения: 302
майко мила в Маказа е пълен ужас.. кошмарен трафик има и в Кърджали.. значи писна ми от тия румънци !!!!!!!!!!!

# 87
  • Русе
  • Мнения: 123
майко мила в Маказа е пълен ужас.. кошмарен трафик има и в Кърджали.. значи писна ми от тия румънци !!!!!!!!!!!
Ела да видиш в Русе какво е!

# 88
  • София
  • Мнения: 634
1 глас за  Nea Roda  !

# 89
  • Мнения: 1 512
Здравейте,
интересувам се плажа до Ставрос дали е хубав? Има ли камъни, морски таралежи, щипалки и колко бързо става дълбоко? Благодаря!

Общи условия

Активация на акаунт