На море в Гърция 2023 - II

  • 50 628
  • 784
  •   1
Отговори
# 765
  • София
  • Мнения: 14 783
То, дерматологът нищо не може да направи. Червеното ще изчезне, малко бавно, но изчезва.
На синът ми целите крака отзад му бяха като пребит с камшик, всичко изчезна, само от най-дълбокото шибване остана като следа от стара рана. Точно кортикостероиден крем дадоха лекарите и на нас. Няма какво друго да се направи.

# 766
  • София
  • Мнения: 1 732
anbibian, не мисля, че дерматологът в България може да помогне с нещо повече - вероятно в Гърция са по-добри специалисти по опарване от медузи. Надявам се, че няма да й остане белег. Сега прочетох, че на Тасос не са докладвани от лилавите медузи, а друг вид - chrysaora hysoscella, които мисля, че са по-малко гадни. Ще й мине, но явно по-бавно.

# 767
  • София
  • Мнения: 14 783
Ей, тази гад "напляска" моят по краката. Изобщо не се виждаха в морето, но хората изскачаха с писъци от залива и тичаха към медицинския пункт, а там поливаха с оцет като с душ. 🙄

# 768
  • Мнения: 235
бихте ли споделили кои плажове на Закинтос, сравнително близо от столицата си заслужава да се посетят
освен известния Навагио, който остава затворен
благодаря!

# 769
  • София
  • Мнения: 613
Здравейте, въпреки че силно се съмнявам някой да ми отговори по това време,  вярно ли е, че при пътуване на родители без брак трябва да се носи акт за раждане на детето? Нашите деца имат паспорти, но свеки току-що ми сервира тази информация,  къде е чела, къде е ровила не знам.  А ние ще пътуваме след няколко часа..Не пречи да взема актовете им, ама все пак исках да знам.

# 770
  • Пловдив
  • Мнения: 187
Миналата седмица нй Маказа, преди мен в колата имаше дете и представиха акта за раждане на детето. Чух, че го поискаха, защото детето и майката са с различни фамилии.
Здравейте, въпреки че силно се съмнявам някой да ми отговори по това време,  вярно ли е, че при пътуване на родители без брак трябва да се носи акт за раждане на детето? Нашите деца имат паспорти, но свеки току-що ми сервира тази информация,  къде е чела, къде е ровила не знам.  А ние ще пътуваме след няколко часа..Не пречи да взема актовете им, ама все пак исках да знам.

# 771
  • Точно където трябва
  • Мнения: 4 760
бихте ли споделили кои плажове на Закинтос, сравнително близо от столицата си заслужава да се посетят
освен известния Навагио, който остава затворен
благодаря!

Нямам представа колко е от столицата, но ходихме на Банана бийч. Страхотен е.

# 772
  • Мнения: 3 177
Здравейте. Можете ли да ми препоръчате място, откъдето да взема зехтин (или нещо друго, подходящо да занеса към свекърва ми) по линията на първия ръкав - Маказа?
Иначе привършва почивката ни в Амулиани и сме доволни, бих го препоръчала за деца.
Зехтин сме купували от Неа Перамос. Страхотен, бутилиран с етикетче, продават от двора си. На централната улица е и е изнесена масичка отпред на улицата
На самата улица ли ?

# 773
  • София
  • Мнения: 3 043
Здравейте, въпреки че силно се съмнявам някой да ми отговори по това време,  вярно ли е, че при пътуване на родители без брак трябва да се носи акт за раждане на детето? Нашите деца имат паспорти, но свеки току-що ми сервира тази информация,  къде е чела, къде е ровила не знам.  А ние ще пътуваме след няколко часа..Не пречи да взема актовете им, ама все пак исках да знам.

Да, носете ги.

# 774
  • София
  • Мнения: 1 250
Здравейте. Запазих за август в Керамоти. Интересува ме какви са цените по таверни, за да се ориентирам  за вечерите ? Благодаря!

Последна редакция: чт, 06 юли 2023, 13:34 от nimfi4ka

# 775
  • Мнения: 76
Здравейте, имам следният въпрос.  Млад шофьор съм и се притеснявам от неизвестното. Не се чувствам уверена да шофирам  там където не съм минавала преди . Ще бъда сама с двете ми деца /на 17 г. на  Ситония за една седмица и имам намерение да ходим на различни плажове.  Питането ми е за отсечката към Портокали бийч. Разбрах  ,че е около километър дълга, но стръмна. Тясна ли е , има ли къде да се разминат две коли.. Широк ли е паркинга .. ? Ще ви бъда благодарна ако ми отговорите или кажете сайт където мога да видя какво ме очаква.  Благодаря!

Последна редакция: чт, 06 юли 2023, 15:21 от inkdg

# 776
  • Мнения: 221
Здравейте. Запазих за август в Керамоти. Интересува ме какви са цените по таверни, за да се ориентирам  за вечерите ? Благодаря!
Здравейте,къде запазихте?
От вчера и ние сме в търсене за Септември и се ориентирахме към Керамоти,но незнам още къде 🤔
Ще съм благодарна и за други предложеноя и препоръки за място за настаняване там за 4ма възрастни с 2малки деца

# 777
  • Мнения: 563
Здравейте, имам следният въпрос.  Млад шофьор съм и се притеснявам от неизвестното. Не се чувствам уверена да шофирам  там където не съм минавала преди . Ще бъда сама с двете ми деца на  Ситония за една седмица и имам намерение да ходим на различни плажове.  Питането ми е за отсечката към Портокали бийч. Разбрах  ,че е около километър дълга, но стръмна. Тясна ли е , има ли къде да се разминат две коли.. Широк ли е паркинга .. ? Ще ви бъда благодарна ако ми отговорите или кажете сайт където мога да видя какво ме очаква.  Благодаря!
По спомен от преди 4г, това е черен път, доста прашен, настилка нямаше изобщо, На места има къде да се разминеш, на места - не, едната кола се връща назад, до място за разминаване. Не е нещо драматично, но в топ сезона, вероятно ще е мега пълно. Паркинг изобщо няма, всеки спира, където намери. Като цяло и плажа не е много за деца, защото няма много място, плажува се по скалите.
След като бяхме там, имаше голям пожар в района, не знам дали и по какъв начин се е отразило на пътя.

# 778
  • Мнения: 235
Скрит текст:
Здравейте, имам следният въпрос.  Млад шофьор съм и се притеснявам от неизвестното. Не се чувствам уверена да шофирам  там където не съм минавала преди . Ще бъда сама с двете ми деца на  Ситония за една седмица и имам намерение да ходим на различни плажове.  Питането ми е за отсечката към Портокали бийч. Разбрах  ,че е около километър дълга, но стръмна. Тясна ли е , има ли къде да се разминат две коли.. Широк ли е паркинга .. ? Ще ви бъда благодарна ако ми отговорите или кажете сайт където мога да видя какво ме очаква.  Благодаря!
По спомен от преди 4г, това е черен път, доста прашен, настилка нямаше изобщо, На места има къде да се разминеш, на места - не, едната кола се връща назад, до място за разминаване. Не е нещо драматично, но в топ сезона, вероятно ще е мега пълно. Паркинг изобщо няма, всеки спира, където намери. Като цяло и плажа не е много за деца, защото няма много място, плажува се по скалите.
След като бяхме там, имаше голям пожар в района, не знам дали и по какъв начин се е отразило на пътя.

От миналата седмица давам информация: Отбивката за плажа не е много стръмна. Ние спряхме на около 100 метра след отбивката и до плажа отидохме пеш (5 минути ходене). Като цяло на всички плажове, до които пътя е по-стръмен, спирахме където ни изглеждаше ок и стигахме до плажа пеш. Не държим да спрем с колата на 5 метра от плажа. Най-дълго като разстояние пеш (750м) извървяхме до плаж Тигания. Около  него е някаква върволица от пътища със стръмни баири на места и не рискувахме да продължим повече с колата.

# 779
  • Мнения: 183
Здравейте, въпреки че силно се съмнявам някой да ми отговори по това време,  вярно ли е, че при пътуване на родители без брак трябва да се носи акт за раждане на детето? Нашите деца имат паспорти, но свеки току-що ми сервира тази информация,  къде е чела, къде е ровила не знам.  А ние ще пътуваме след няколко часа..Не пречи да взема актовете им, ама все пак исках да знам.

Да ,задължително ги носете. Ние сме така и винаги ни ги искат .Направете си и копие

Общи условия

Активация на акаунт