Фотография с елементи на Фотошоп - III част

  • 16 651
  • 491
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 11 343
Малък репортаж от прозореца ми с риск да ме издуха урагана  Mr. Green
http://debelanata69.multiply.com/photos/album/27
Вилнее, но не е толкова силен, колкото малко по на север от нас.
Не съм ги пипала, тъмни са, но да получите идея с какво се борим тия дни тук Joy

# 76
  • Мнения: 6 472
raly, ми гадно е постъпвал Sad За авторското право е ясно, ни никой не му иска негатив или фаил, а само снимка, нищо не му пречи Crossing Arms
Моарето честно казано не мога да го обясня Embarassed Ефектът е като наслагване на мрежа върху мрежа (то и от това се получава). Когато е на малки участъци се получават едни много особени като искрици. Цветен шум не мисля, че се появява при шарпене, а по- скоро се подчертава, когато го е имало преди това.
Ще видя какво мога да направя с ръчичката Simple Smile)))
Затъмния я лекоSimple Smile

Вечернице, нещо тези дни не мога да отворя multiply Sad



 

# 77
  • Мнения: 2 109
вечерница, а ти къде си? май повечето сте извън БГ?

# 78
  • Мнения: 6 472
kalina na kayo и аз това си мислех вчера Mr. Green Даже мислех да пусна една анкета Joy Изглежда фотографията е по разпространена сред чужбинските мами Grinning

# 79
  • Мнения: 466
luluto ,беше ми отговорила на въпросите , но докато се наканя да ти пусна снимки мина доста време. Благодаря ти за съветите smile3525 и наистина като не се използва светкавицата няма червени очи. Но някои снимки изобщо не са фокусирани. Пускам ти  една с хризантеми и една с роза. Първата ми се струва доста размазана  снимана е с оптично увеличение (така ми стават всички) а втората е по-добре фокусирана,  но пък тя е снимана отблизо.http://www.bgphoto.net/photos/19203/o633044557980867500.JPG  , http://www.bgphoto.net/photos/19203/o633047577012586250.JPG

На фона на вашите снимки са малко смешни моите, нооо това са първи стъпки.

# 80
  • Мнения: 1 639
 veri, виждам единствено красота. Какви смешки , какви 5 лева  Simple Smile.
Много ми харесва тази роза на черно-бял фон  Flutter
На хризантемите ти е избягал фокуса, да , но не е от апарата. Просто с веремето ще научиш да стоиш почти неподвижно като снимаш от ръка  Simple Smile

# 81
  • Мнения: 1 630
Вери,

първата е размазанка
Втората е ок, но ако целия фон отзад беше еднакъв щеше да е по-добре

Eто един експеримент от тази вечер,
като духа и не мога да ида в парка си играя в къщи  Crossing Arms

Идеята за снимката не е моя. Изцяло е копирана с учебна цел

Нещо се скапа качеството при качването  Embarassed
ама ме мързи пак да я качвам

# 82
  • Мнения: 6 472
teo7777, за мен тази с рамката. За спящата принцеса - просветли леко с втори слой, направи я черно бяла и и стига толкова.

amrianka , не ти препоръчвам при ретуш на лице да използваш блър. Създава ефект на пластмаса. Когато има нужда използвай четка с цвят от светла част на кожата и режим на смесване Lighten. В случая мисля, че изобщо не е било небоходимо. Едва ли това мъничко прекрасно същество е имало дефекти по кожата, които е трябвало да бъдат заличени.

veri, когато снимаш се старай да си подбираш фона отзад.  Снимката на розата, щеше да бъде прекрасна, ако я беше махнала от чашата и я беше снимала на чисто черен фон. Като за първи стъпка разбира се е добре Hug

raly, много ме радват такива неща  bouquet  bouquet  bouquet С какво осветление го прави това. Има ли начин да го разсееш, за да не се получава толкова остър блик? Това го споменавам само като идея, снимката си ми харесва Grinning



# 83
  • Мнения: 2 109
Raly, дай рецептата ! Как го сготви т'ва яйце ?

# 84
  • Русе
  • Мнения: 1 155
Здравейте, момичета! Искам да се консултирам за нещо с вас и ако може да ми дадете съвет Simple Smile Искаме да си вземем някакво цифрово фотоапаратче, но да не е скъпо. Имам предвид наистина да не е скъпо  Crazy до около 300 лв... толкова са ми отпуснали.  Tired Много лизинги ни се събраха, та така...  Mr. Green Гледам, че на sage снимките са доста сполучливи. HP-то й е старичко, не е скъпо, но явно е добро. Моля, посъветвайте ме  Hug Единственото, на което държа е да не дава голям шум. Влудява ме това, а предполагам и не само мен.
Друго, за което искам съвет, са многофункционалните устройства. Спомням си, че някой беше писал, че е доволен от някаква марка... някакъв модел... ама какво беше  newsm78 Аз лично не си падам много по такива 3в1 работи, но няма да се уредя за принтер и скенер отделно, така че ако някой е доволен от нещо подобно, моля да го сподели  Hug
Благодаря предварително!    bouquet 

# 85
  • Мнения: 3 835
Raly, дай рецептата ! Как го сготви т'ва яйце ?


Леле Raly, това яйце е жестоко, ей сега ще им видя сметката на яйцата в къщи. Mr. Green Joy Joy

# 86
  • Мнения: 1 630
С какво осветление го прави това. Има ли начин да го разсееш, за да не се получава толкова остър блик?


С настолна лампа
сложена много близко - бих могла да й сложа малко паус отпред и да видя как ще стане
Идеята е да е насочено за да прозира през черупката малко светлина

Яйцето е върху огледало
Отзад има черен картон

получават се двойни сенки, които съм ги клонирала

Деб,
за съжаление не мога да ти дам съвет
Единственото, което мога да ти кажа е да не купуваш
български апарат "фото клип"
аз преди 3-4 години направих тази грешка и сега само
събира прах 

# 87
  • Мнения: 2 109
Деб, а да пробваш някой по-хубав, но втора употреба? За тези пари ще намериш със сигурност.

# 88
  • Мнения: 595
amrianka , не ти препоръчвам при ретуш на лице да използваш блър. Създава ефект на пластмаса. Когато има нужда използвай четка с цвят от светла част на кожата и режим на смесване Lighten. В случая мисля, че изобщо не е било небоходимо. Едва ли това мъничко прекрасно същество е имало дефекти по кожата, които е трябвало да бъдат заличени.
luluto,благодаря!
Не съм използвала блър,само sharp,noise и контраст.А за сравнение ето оригинала http://images13.snimka.bg/002006893-big.jpg     -исках да подчертая изражението,не лицето,затова го кропнах така..... Wink Wink Wink


Ето и цветен вариант: http://images13.snimka.bg/002006914-big.jpg

Последна редакция: пт, 19 яну 2007, 23:09 от amrianka

# 89
  • Мнения: 466
Благодаря ви момичета, че ме окуражихте, наистина фона изобщо не го бива и съвета го приемам веднага. А горката роза ми беше счупена и нямаше как да я сложа в друго, може би трябваше наистина да я снимам  сама. Между другото от 2 .01 до сега ми е все още жива  и същата като на снимката - някакво чудо. Целта ми беше също да покажа разликата между двете защо така ми се получава веднъж размазано , а друг път ясно. Може би наистина правя движения когато снимам и затова така да се получава. Ще бъда по-внимателна и ще видим дали грешката е в мен. Може да се поопитам да я поправя с фотошопа малко.

Общи условия

Активация на акаунт