Тема 7 - за любителите на корейски и китайски сериали

  • 23 844
  • 731
  •   1
Отговори
# 660
  • Мнения: 5 474
Вики, не ме разбирай погрешно, но наистина ли от една реклама на марка за дрехи се усъмни в сексуалната ориентация на участващите в нея?

Между другото, Кралят във Вяра е същият, за който става въпрос и в Замръзналото цвете - Gongmin of Goryeo.
Признавам, да. Това е то любовта. Оглупяваш. А и Ишикава е прекрасна дестинация. Дълго е, заради това- да. Извинете. Спирам с темата.

Последна редакция: ср, 06 сеп 2023, 16:13 от victoria vassileva

# 661
  • пак на Рив Гош
  • Мнения: 2 776
Ох, сърцето ми се разтупка. Любимата тайфа приятелчета се е събрала да подкрепи другарчето.... Сигурно са изпели няколко парчета Joy
Може и да са попели Grinning. В описанието пишеше, че режисьорът и "МиДо и Фаласол" са дошли също, та знае ли човек. Само дано Ми До да е пяла с истинкия си глас, а не с този от сериала Joy

Аз пък сякаш повече си падам по героите, отколкото по актьорите, които ги играят. Но съм имала и няколко кръша по актьори, де. За трима от тях (Марк Хамил, Юън Макгрегър и Колин Фърт), знам, че са (щастливо) женени с деца. Четвъртият е "далечно южнокорейско другарче" и не искам да знам Joy Дето казва Вики, удари ме хормона на дРъти години Joy А пък ако си купя подобна плажна кърпа, ама с други снимки и Благоверния не поиска развод, значи много държи на мен Joy

Аз още се чудя какво корейско да започна, след като My Dearest приключи за момента и останах "само" с три текущи сериала (My Lovely Liar, Destined With You и Behind Your Touch).

П.П. не може да ви изчете човек! Ако продължаваме в това темпо, до уикенда ще трябва да правим нова тема Joy

# 662
  • вятърничава
  • Мнения: 1 914
А снимките съм снела лично от този линк, така че нямам съмнение. https://www.youtube.com/watch?v=jnRm4c_Fj6A
Ха-ха, това ли било! Тъмън да започна да се притеснявам и отбой JoyJoyJoyГонг Ю предимно в реклами играе последните години. Вики,не се притеснявай, няма да намери друг толкова съвършен като себе си,че да се жертва.
Роца, Колин Фърт май е свободен в момента,разведе се с италианката. Дали има плажни кърпи с неговия Дарси, крачещ из полето с разгърдена бяла риза. Wink

Последна редакция: ср, 06 сеп 2023, 15:45 от bb6

# 663
  • пак на Рив Гош
  • Мнения: 2 776
Роца, Колин Фърт май е свободен в момента,разведе се с италианката. Дали има плажни кърпи с неговия Дарси, крачещ из полето с разгърдена бяла риза. Wink
Яяяя, развел ли се е? Не знаех. А за плажните кърпи - ако няма, може да си направим Joy -  тук много фирми предлагат такава услуга - пращаш им сника и ти я отпечатват на текстил. Колко му е един мистър Дарси по мокра бяла риза Joy

Видях и рекламата с Гонг Ю (чини ми се, че е снимана в Япония). Аз отначало помислих, че са папарашки снимки... Wink

# 664
  • Мнения: 5 474
В Япония е снимано. Префектура Ишикава. Прекрасно място с много свежа риба, недалече от Тояма. На западното крайбрежие. Както винаги в amazon има всичко, в т.ч. Колин Фърт, не точно по мокра риза, но заради това пък на плажна кърпа (качеството е изключително любителско, но сина ми снаха ми така ми показват с този подарък, че ме разбират и подкрепят, а и няма кого да дразня наоколо като Роца поради естествени демографски причини, за да не пиша тъжни неща). Стана ми смешно, че можем да си направим фенска среща на групата на някой плаж, като всяка идва с отпечатана плажна кърпа с любимия герой. Така любимите няма да ревнуват- ще го минем за конспирация на bg mamma. Хубава да ви е вечерта!

# 665
  • вятърничава
  • Мнения: 1 914
По плажните кърпи ще се познаем Joy
Скрит текст:
Аз май ще се откажа от кърпата,само като си се представих легнала върху ....нея Joy
По-добре варианта с чаша
Вики,много мил подарък.На мен в последно време ми подаряват корейски и японски книги.

# 666
  • пак на Рив Гош
  • Мнения: 2 776
Стана ми смешно, че можем да си направим фенска среща на групата на някой плаж, като всяка идва с отпечатана плажна кърпа с любимия герой.
Направо си го представих в цвят и звук. Ще съберем очите на плажа Joy!
Подаръкът, който са ти направили близките, е чудесен Hug

Скрит текст:
Аз за малко да си купя чаша, изписана с тирадата на мистър Дарси: "In vain I have struggled...". Ръкописно! Joy

От няколко месеца мъча "Пачинко" (на книга, понеже сериала няма да го гледам), а преди него четох пътепис за Северна Корея. Имам и една японска книга, заредена за четене - "The Miracles of the Namiya General Store" (във френски превод).
bb6, кои книги ти подариха?

# 667
  • Мнения: 36 848
Аз харесах тези на Котаро Исака - Убийствен влак и Трима асасини (втората я прочетох на английски - ок е, но първата е по-добра); Пачинко я имам изтеглена, но ми се видя много депресираща.

Сега, след като изгледах сериала на Уан пийс, ми се дочете пак мангата - замислих се кога спрях да я чета - май някъде в началото на пандемията... Обаче изчетох резюметата на японската арка (или страната Уано - според мен, е все едно) и е голяма досада, като изключим някои неща към края... Нямам намерение да наваксвам с това, но може да си припомня някои от арките, които харесвах - тази за Крокодила е една от тях и сигурно ще влезе във втори сезон на сериала.

# 668
  • Мнения: 5 474
Чудех се какво да започна и ще пробвам Nappeum Eoma - The good bad mother. Отзиви, някой да го е гледал?

# 669
  • Бургас
  • Мнения: 617
Като стана дума за мистър Дарси, днес случайно попаднах на сериала с Колин Фърт по Pickbox и сега си го гледам с най-голямо удоволствие.
На корейския фронт доглеждам Mr. Sunshine и King the lend.
Тези дни, по препоръка от форума прочетох на един дъх "Снежно цвете и тайното ветрило". Книгата много ми хареса и видях, че има и филм. Чудя се дали да не си го сваля. Някой ако го е гледал, моля за мнение.  Доколкото видях, русалката от сериала с И Мин Хо играе в една от главните роли.

# 670
  • България
  • Мнения: 6 273
Вие на кърпите, аз ще съм с тениска на Дилън.
Да ме обгърне отвсякъде.
Само да не ме прочетат, че така хубаво ще ме обгърнат, свят ще ми се завие. Joy

# 671
  • Мнения: 5 474
Вие на кърпите, аз ще съм с тениска на Дилън.
Да ме обгърне отвсякъде.
Само да не ме прочетат, че така хубаво ще ме обгърнат, свят ще ми се завие. Joy

Намерих си и за мен тениска. Като ще сме фандом да е със стил.

# 672
  • пак на Рив Гош
  • Мнения: 2 776
Намерих си и за мен тениска. Като ще сме фандом да е със стил.
То това може да стане официалната тениска на темата Joy
The Good Bad Mother не съм го гледала и не мога да дам преки отзиви, за съжаление.

pppqqq, мерси за препоръките за книгите. "Пачинко" не е особено весела, определено. То и затова я мъча толкова време.

# 673
  • Мнения: 36 848
Тези са криминални, но странни. Филмът с Брад Пит по Убийствен влак също ми хареса, обаче е с различен дух - книгата е по-мрачна и по-зловеща.

# 674
  • Мнения: 6 926
Чудех се какво да започна и ще пробвам Nappeum Eoma - The good bad mother. Отзиви, някой да го е гледал?
Аз newsm47.
Ще си копирам мнението от другата тема.
Едва ли има нужда да казвам, че кастът се справя великолепно само като видите кои са главните "играчи". "Старите кучета" нямат нужда от похвали, но искам да отбележа И До Хьон, който се справя отлично с предизвикателството да представи умният и амбициозен прокурор превърнал се в "идиота" на селото.
Лек спойлер за първите 1-2 епизода, но не разкривам нещо кой знае колко съществено.
Скрит текст:
Ра Ми Ран без време остава вдовица, при това бременна с първото си дете. След като загубва съпруга си, дома си и фермата им се мести в едно селце, където започва да отглежда прасета. Изключително строга и амбициозна майка, решена синът ѝ да се измъкне от мизерията и да стане прокурор. Това става причина отношенията между майка и син да са доста обтегнати. Синът става прокурор, безпардонен и привидно играещ по свирката на хора със съмнителна репутация. Но, е решен да разбере какво точно се е случило с баща му и кой е виновен за смъртта му. Забърква се с дъщерята на кандидата за Президент (Чонг Уонг Ин), който има общо със случая в миналото. За нещастие (и не без помощта на кандидат-президента) претърпява инцидент, след който губи спомените и познанията си и ментално и умствено се превръща в 7 годишно дете. Майка му си го прибра и започва да се грижи за него, но този път отношението е съвсем различно. В селото се завръща и приятелката от детинство на главния, с която са прекъснали връзка и не са се виждали от години.
С тази приятелка, която е и първата му любов, има изненада, а и главният в един момент започва да цитира наказателния кодекс без да има представа от къде има тези познания.
Започна добре, но както често се случва с корейските сериали в един момент загубиха темпото и задълбаха в излишни ненужни драми. Изгледах го до край заради актьорския състав, но няма да остави траен спомен в мен.

Общи условия

Активация на акаунт