На море в Турция - тема 79

  • 64 819
  • 742
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 3 680
Аркадия стискам палци да е все по хубаво времето на вас и на всички почиващи
Ние летим на 10.06. в 8ч от София -терминал 2
Та имам следния" умен" въпрос:
Има ли още машина за фолиране на куфари на Т2 - летище София?Ако има и скоро някой я е ползвал- може ли да ми кажете каква е цената?

# 16
  • Beyond the Frontiers
  • Мнения: 4 747
Аркадия стискам палци да е все по хубаво времето на вас и на всички почиващи
Ние летим на 10.06. в 8ч от София -терминал 2
Та имам следния" умен" въпрос:
Има ли още машина за фолиране на куфари на Т2 - летище София?Ако има и скоро някой я е ползвал- може ли да ми кажете каква е цената?
Има. 10 лв. на бройка малък куфар мисля.

# 17
  • Beyond the stars
  • Мнения: 7 857
Приятели които са в Кемер казаха, че морето е много студено, времето също не е много топло. Ползва се предимно вътрешния басейн. Ние пътуваме в петък, в събота ще сме в хотела. Това лято ще го помним дълго Simple Smile
Една от многото причини да не ходя на БГ море е, че никога не ми е достатъчно топло морето. Та и в Анталия ще е е така юни месец.
Добрата новина е, че имаме резервация и септември, та може и да се осолим добре в Средиземно море.

В Алания водата си беше ок, в смисъл нормална като свикнеш. В морето даже ми се стори по-топла, а си поваля. И да подчертая, че аз с желание само в топъл минерален басейн влизам, понеже винаги ми е студено. Та щом аз се натопих два-три пъти, добре е била водата Grinning

# 18
  • Пловдив
  • Мнения: 2 027
    Аркадия, вие в Камелия или Селин сте?Как е в комплекса?Има ли много почиващи?Какво казват хората от хотела за времето?Те там сигурно имат повече информация от техните медии за времето.Аз се побърках да гледам в тези които излизат в интернет и навсякъде различно.Не знам на кой да вярвам вече?

# 19
  • Мнения: 3 391
Местните казват, че зимата не била зима, пък сега лятото не е лято (т.е. топла зима и хладно лято). Какво да ти кажа за времето - сутринта грееше слънце, към 9 дойдоха сиви облаци, към 11 прерпъска дъжд,  небето свъсено,  а към 13,30 ч. изгря, напече и басейна ползваме цял следобяд. Много приятно... но щом слънцето се скрие, става студено, тогава и водата ти се струва студена, а ако излезеш мокър не ми се мисли... разходих се преди малко до плажа, пълен е с хора, къпят се и в морето. Утре ще се позиционирам там, сега само краката потопих. Сега пак идват сиви облаци...😬
Недей да следиш нищо, за един ден се смени 100 пъти времето...

Последна редакция: сб, 03 юни 2023, 18:22 от Аркадия

# 20
  • Мнения: 381
Благодаря, за темата с пожелание за много слънчеви дни.!

# 21
  • софия
  • Мнения: 2 915
Благодаря за темата! Хубави и слънчеви почивки за всички! Ние планираме средата на октомври, но чакам компанията да изберат окончателно хотел и да резервирам.

# 22
  • София
  • Мнения: 23 098
Някой има ли завърнал се от Кушадасъ?
Как е там времето?
Вчера пристигнахме в Кушадасъ. През повечето време беше облачно, но когато се покаже слънцето изведнъж става голяма жега. Ние пристигнахме към 14 ч и първо обядвахме. Докато се помотаем напред-назад, докато пийнем по коктейл, стана 18.00 ч и чак тогава решихме да отидем до плажа. За моя огромна изненада водата не беше студена. Всички от компанията ни, които бяха по бански, се хвърлиха да плуват и мятат в морето, а аз завистливо ги наблюдавах, потопила крака до колене във водата.
Басейните са напълно ок като температура и днес ще ги щурмуваме.

За протокола - в Otium Sealight Beach Resort 5* сме. Настанени сме в огромна стая с голяма тераса с фронтална гледка море на 7 етаж. За съжаление приятелските ни семейства нямаха този късмет.


Анимацията е чудесна, с най-различни активности по всяко време.
Храната е разнообразна и вкусна, не че ме вълнуват манджите като цяло, тъй като наблягам основно на риба и салати.

Пожелавам слънчеви и весели почивки, изпълнени с много пожителни емоции, на всички!

# 23
  • София
  • Мнения: 1 845
Благодарности на Тонка, Аркадия, АiR / ако пропускам някого моля за извинение/ за отзивите директно от Анталия и Кушадасъ и особено на Вълшебство за изключително изчерпателния преглед на хотел Утопия ризорт. Така и ние, които сме тук можем да усетим колко е хубаво да си на почивка Simple Smile
Тъй като на много хора, включително и на мен ни предстои пътуване в следващите дни и седмици и логично най-важния въпрос, който ни вълнува е какво ще бъде времето.
През януари, когато бяхме една седмица в Белек на почивка имаше дни, в които не можехме да разберем дали е януари или юни. Ярко слънце, топлина, горещи басейни, запълнени шезлонги на плажа и около басейните и празни на вътрешния басейн. Единствено по-краткия ден подсказваше, че е зима.
За съжаление май и юни ни поднасят неприятни изненади и затова Ви предлагам едно видео от 3 юни, директно от мястото на събитията.
https://www.youtube.com/watch?v=MwRPeICWwo0

но пък това не може да спре десетките хиляди, които всеки ден кацат на летище Анталия.
И ако в някои хотели все още е спокойно и почти безлюдно, други се пръскат по шевовете. Вижте за какво става реч в следващото видео. Можете да го гледате след 9 та минута, тогава започва летище Анталия.
https://www.youtube.com/watch?v=mbUdbxhHy30

# 24
  • Мнения: 6 804
Ние сме по средата между Сиде и Алания. Времето е променливо, но топло. Температурата на въздуха се върти между 26-30. От време на време, ако реши да препръска е толкова малко и краткотрайно, че хората дори не си правят труда да се местят от шезлонгите. Пристигнахме на 1-ви и дефакто само първия ден заваля малко по силен дъжд за половин час късния следобед.
Водата в морето и басейните е почти еднаква. Усещаш я малко студена докато се топнеш, но след това не ти се излиза.
Излитането от летище София се забави около половин час, защото на летище Анталия имало ремонтни дейности и не бяха дали разрешение от там за излитане. Това даде като информация капитана на полета веднага след като се качихме на борда. Десетина минути след това излетяхме. Нямаше драми и си кацнахме по план в 8:30. Към 11 ч. бяхме в хотела и ни настаниха веднага.
За хотела ще пиша като се приберем, но за момента сме изключително доволни.

# 25
  • Мнения: 164
Благодарности и от мен за новата темичка! Нека я запълним с хубави снимки, разкази и летни емоции!

# 26
  • Под звездите
  • Мнения: 1 299
Здравейте, може ли отзиви за хотел Diamond Beach Spa 5* Сиде .

# 27
  • Мнения: 47
Здравейте,  вчера приключи нашата почивка в Arcanus side resort. Пътувахме за първи път до района на Анталия и бяхме с автомобили. На отиване си направихме междинна нощувка в Ескишехир, разходихме се, разгледахме и хапнахме. Благодарение на съветите от тук се справихме с маршрута почти без грешка JoyПристигнахме в хотела около 14 часа. Посрещна ни облачно, но топло време. Хотела е с не много голяма територия, добре поддържани зелени площи, много усмихнат персонал, който  се грижи нищо да не ви липсва. Стаята ни беше със странична гледка море, достатъчно голяма и добре почистена. Камериерките почти всеки ден правиха различни животинки от хавлиите и за детето беше много забавно. Храната в ресторанта беше много изобилна и добре приготвена . Повечето готвените ястия обаче бяха доста люти. Барманите много се стараеха и правиха супер коктейли. Аквапарка с пързалките работеха от 10 до 12 часа и от 14 до 16 часа. В хотела има доста котки разхождайки се на всякъде, буквално. На нас не ни пречат, но имаше почиващи които не бяха очаровани от това да станеш в ресторанта да си вземеш нещо за хапване и да намериш котка на стола си в готовност да си вземе нещо от чинията ти. Времето определено не беше с нас. Два цели дни валя почти без да спре и температурите определено се понижиха. През вечерта имаше толкова силни светкавици и гръмотевици, че се будехме на всяко гръмване. Басейните и морето бяха хладни. Децата се къпеха в басейна, но морето им беше студено. Вътрешния басейн беше по-студен от външния, което го правеше неизползваем.  Редуваха се облаци и слънце. Когато се покажеше слънцето беше супер за плаж. Лично за мен най-слабата страна на хотела е анимацията. Имаше някакви спортни активности през деня , всички водени от едно и също момиче. За това ,че има дарц разбрахме последния ден, защото беше позициониран в дъното на външния бар. Много слабо, много. Вечерните програми , не знам дали заради пломенливото време, но бяха почти едни и същи. Предимно музика, музиклни поздрави и музика на живо. Една вечер имаше бинго и една латино танци. Гостите предимно бяха руско и немскоговорящи, българите бяхме малко. Цялостно хотела ни хареса, просто времето ни изненада неприятно. Пожелавам на всички ви едни слънчеви и ползотворни почивки Nature Low Brightness

# 28
  • Мнения: 54
Аз имам един малко странен и страничен въпрос,но се надявам някой да се е сблъсквал с подобен казус.Понеже ,ще пътуваме с личен автомобил сме си взели HGS стикер,който трябва да залепим на предното стъкло под огледалото,но понеже там са сензорите на автомобила,както и вече залепен стикер за еко категория ,ако залепим и този стикер там буквално ,ще е посредата на стъклото и най-малкото вече дразни.Според вас ,ще бъде ли проблем ако се залепи вертикално отстрани на огледалото?Прикачам и снимка за да стане по ясно какво имам впредвид.

# 29
  • София
  • Мнения: 1 845
И една прясна прясна новина, която ще бъде полезна за всички, които не обичат полетите със самолет, но пък обичат Истанбул, Анталия и да обикалят Турция.
Проект за високоскоростна влакова линия, който се планира да бъде изградена между Истанбул, Ескишехир и Анталия, бе обявен  от министъра на транспорта и инфраструктурата на Турция Адил Караисмаилоглу.
Високоскоростната  влакова линия Истанбул-Анталия ще изминава разстоянието от 714 километра между двата града за 4 часа и 45 минути. А разстоянието между Ескишехир и Анталия, което е 347 километра, ще се изминава за 2 часа и ще активизира туризма в градовете, през които минава високоскоростната влакова линия , особено в Ескишехир.

Общи условия

Активация на акаунт