Инсулинова резистентност и отслабване с НВ-ВМХ, кето - Тема 65

  • 24 267
  • 739
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 14
Здравейте и от мен, преди време бях почнала този режим, пък после ковид, пък мързел, пък проблеми със зъбите и вадене на много от тях - съответно ядене на основно мек хляб с майонеза и... сега му дойде пак времето. Килограми в събота сутринта - 91,3 на 160 ръст - тоест серизна дебеланка:laughing: ИР имам от много години и поне 5 пъти съм пробвала метформинови всякакви - във всички мини дози в началото - голямо дрискане, големи болки в стомаха. И айде днес, айде утре...

На теория съм много подкована, чела съм почти всички теми, та засега няма какво да питам за храненето. Сега правя трети ден НВ-ВМ, но без никакви млечни освен масло. Реших две седмици да пия и хидролес слим - за 2 дни 2 кг вода изпишках, та това помага да танцуваш пред кантара, когато ти е още криво, че не можеш да пиеш бира:stuck_out_tongue:

Да си кажа менютата
събота: за обяд - миш-маш без сирене, за вечеря - печени на тиган кюфтета, оваляни в малко бадемово брашно и салата марули с домати;
неделя: за обяд - остатъка от кюфтетата и миш-маш и салата марули с краставици и домати; за вечеря - свинско с прясно зеле - цък
Скрит текст:
понеделник: за обяд - остатъка от свинското със зеле; за вечеря - омлет със сланина, маслини и зелен лук - цък
Скрит текст:

Издънката е олиото в миш-маша и зелето, сега се заредих с много масло и мас. Не обичам да готвя със зехтин. Пия промишлени количества вода - с лимон, с лед, във висока чаша, в ниска чаша - вместо бира:smiles: Кафе по принцип си пия доста и не мисля да се отказвам. С чая сме скарани лятото, но ще го обмисля и него.

Засега освен хидролеса, който мисля да изкарам макс 2 седмици, съм започнала вит Д - 2 по 400, Цитровит (вит Ц и цинк) - 2 по 500, Линекс комплекс - по 2 и Карсил - 2 по 90. Много мразя хапчета, добавки, лекарства, но реших да се побутна в началото. Със сигурност не съм фен на никакви добавки, сега сякаш се чувствам по-отдадена с тях. За тях не знам много, а и отдавна не съм си пускала изследвания скоро.

За утре: за обяд - след толкова реклами на бургер от сьомга, в Лидл имаха и 30% на скаридките и в същото масло с чесън и малко тиквички - цък; за вечеря - още не съм го измислила
Скрит текст:

За спорт засега не мисля. Много вървя, много. И за бира уж не мисля (лъжа, лъжа), но със сигурност това ще е нещото, с което ще се дъня понякога.

Еми... Рапорт даден!

# 76
  • Мнения: 32 247
Ако не знаех, че правиш 500 клека, никога нямаше  и да предположа Grinning
Това не го разбрах 🤔 Явно вятърът ми е продухал мозъка

Ми очаквах големи мускулести крака. На втората снимка вече яко си личат мускулите.
Нищо лошо не искам да кажа.
Едно време срещах инфо, че клековете били само за правене на мускул и не се отслабвало и че ще стана плондер от тях.
Ама се убедих, че не е така.

# 77
  • Мнения: 806
Шарпи 💐в чудесна форма си. Браво. Какви са тези клекове ?
Аз хич не мога да клякам. Като клекна и не мога да стана 😂
Най е смешно пък и трагично по площадките с децата. Все за нещо трябва да клекнеш😃
Е после не мога да се изправя 😂
От 3 дни някъде ми е нещо не ок. Незнам на кокво се държи. Време ли храна ли. Почна да ви се вие свят. Като вчера беше трагедия тк направо имах залитания . Пих кафе чисто, после пих кола чаша позволих си. После ядох 2 малки шоколадчета имам впредвид бонбонки тип сърце на Milka които са ми от 🇧🇬
Е не минава и не минава   днес е по-добре положението вече ден 3ти, но като легна става страшно. Всичко почва да ми се върти
Ох и морето си видях
На кой край на морето сте Шарпи?
Липсва ми това море 🍹🇧🇬

Елора, да аз разбрах че е от Лидл бургера🤩  но имах впредвид да ми го снима някой като опаковка.
Днес зяпах в нашия Лидл, но нищо такова не видях. Здраве да е.

lesnoe💐 добре дошла.
 Аз кюфтетата в нищо не ги оварвам. Даже напоследък ге слагам директно на грила.  Сега и ви се дойдоха много ясно 😃

Шарпи взех си днес пиперки и това бялото все му забравям името😁
Утре ще имаме пиперки. Каймата ми е свинска обаче домашна и е доста ще направя и някое и друго кюфте на фурна най-вероятно. За 2-3 няма да цапотя грила

# 78
  • Мнения: 32 247
Що за въпрос? Какви клекове. Ми клекове. Я бърже марш у гуглето да видиш клипчета.
Шарпи, бързо да и обясниш как се кляка правилно да не окепази нещата. Щото силовите са си баш за ИР. Дара, купувай и гири.
И аз уж не можех. Почнах с пет клека. Сменям упражнението, още пет клека, пак сменям. След седмица серията стана на 15 клека, после 20. Сега 100-150, понякога и 200 правя. Зависи от времето с което имам.

Бургера е при замразените. И аз трудно го намерих. Дзверих се, четях, ядосвах се и тамън да се откажа и го зърнах.

Нещо такова е

# 79
  • Мнения: 33 428
При замразените риби в лидл.

# 80
  • София
  • Мнения: 5 881
Елора, да аз разбрах че е от Лидл бургера🤩  но имах впредвид да ми го снима някой като опаковка.
Днес зяпах в нашия Лидл, но нищо такова не видях. Здраве да е.

Ако само напишеш в гугъл "salmon burger lidl" и си излиза веднага.
https://www.lidl.co.uk/p/bbq/lighthouse-bay-salmon-burgers-lemon-herb/p61497

# 81
  • Мнения: 32 247
Абе баш такъв не видях, ама нещо подобно.
Да, при замразените риби. Трябва да гледаш хубаво етикетите. Аз търсех кюфте от сьомга, после един ме светна, че е бургер и това ме улесни.

# 82
  • София
  • Мнения: 5 881
Абе баш такъв не видях, ама нещо подобно.
Да, при замразените риби. Трябва да гледаш хубаво етикетите. Аз търсех кюфте от сьомга, после един ме светна, че е бургер и това ме улесни.

Не си видяла, защото в различните държави продуктите са в различни опаковки. Това, което съм публикувала е от английския Лидл. Дара не живее ли там? Ако напишеш Лидл Малта, ще излезе друго.

# 83
  • Мнения: 32 247
Не само опаковките. На този пише, че е с билки и лимон. Моя си беше чистичък.
Бих апнала и от този Grinning
Че и два в пакет. И по-евтино.
Дара, да ми изпратиш 20 броя да се наям Joy

# 84
  • Мнения: 806
Артемис, да в UK съм, много ти благодаря 💐
Обаче, не съм виждала точно от риба😁
То аз и от пуешко не бях, ама след N месеца най-после го открих 🤣

Елора, тъкмо гледах клекове. То елементарно ми се видя😃 15 направих.
Ама аз само 1 вид, най лесния де 😃
Смятам всеки ден да увивимавам с 5.
 Леле 150 или 500 то направо невъзможно. Гири имам аз и с тях правя, ама вие какви тела, изваяни направо . Браво

В интерес на истината някои продукти в Лидл ги има само по брошури.  Сега питах други познати и свекърва ми (тя ден през ден е в Лидл) и тя никога не е виждала от тези които показа Артемис. Има много и винаги налични но от тези

Последна редакция: пн, 05 юни 2023, 22:21 от Dara20

# 85
  • София
  • Мнения: 17 885
Аз съм виждала първите- в Лидл на Алабин.

# 86
  • Мнения: 5 229
Hurricane~, по време на терапията и режима от нея пълна 0. Стрес - за съжаление много.

Долче Hug Радвам се да те видя! Heart Аз отидох при нея защото съм с хипо и не отслабвах изобщо, а щитовидните са добре. Каза ми да пусна инсулин и кз, тъй като ако инсулинът е висок заради това не се отслабвало.
Храних се по менюто, което ми даде, утре или през уикенда мога да го сканирам, че ще е по-лесно, но спрях. От месец се храня по мой си начин. Общо взето сега ям веднъж на ден в 18:00. Най-често риба/пиле/свинско/телешко и голяма салата. Глюкото едно 1000 след вечеря.
Как са сега изследванията ти? Успя ли да нормализираш инсулина?

The Catcher in the Rye режимът от ендото ли?

sharpy, като момиченце си.Hushed И аз ще проверя за тези клекове Simple Smile)

# 87
  • София
  • Мнения: 17 885
H
The Catcher in the Rye режимът от ендото ли?

Не разбрах, прощавай? Питах да споделиш какво си яла, беше писала на предните страници

# 88
  • Мнения: 4 606
Благодаря ви ♥️ Забравих да кажа, че сме в Несебър.
За клековете - много е важно да се правят правилно, защото иначе може и 300 пъти да клекнеш, но като няма натоварване в бедрата, нищо не правиш. Бях писала назад правилен клек да Елорчето, пак ще напиша.
Заставаш прав с абсолютно изправен гръб, краката разтваряш на широчината на раменете, ръцете напред, или зад врата. Клякаш, докато бедрата станат успоредни на земята, не по-надолу, не по-нагоре. При клякането не отлепяш пети на краката от земята. Точно когато бедрата са в позиция успоредни на земята, се усеща напрежение там. Не трябва и да се прегърбваш, докато клякаш, абсолютно прав гръб. Ако трябва за тренинг първо се облягаш на стена, клякаш, без да отлепяш гърба от стената. Та това е. В началото е зор, аз също не съм правила по толкова в началото. Започнах с 30 и грохвах. Постепенно увеличавах. Сега правя 3 серии по 100 без проблем. Година и половина вече това ми е ежедневие.
Елора, 500 клека са били няколко пъти частен случай, миналата седмица правих след обилното плюскане предната вечер. Обикновено си правя по 300. Днес съм на толкова, нямам вело обаче, та заложихме на повече разходки. И не, който ти е казал, че краката стават като на щангист от клекове, не е вярно. Аз смело мога да твърдя, че освен че ми се пооформи там мускула, обиколката на бедрата ми намаля от клековете. Това ми е и била целта. Стягане и оформяне.

Вечер си е бахър тук, има и запалени печки на дърва по някои къщурки. Ние сме в една къща на първа линия и става много силно течение. Та си е за дебели дрешки.

# 89
  • София
  • Мнения: 17 885
И моят съвет е първо клякане до стена, защото ако се напънеш за повече бройки без тренинг, може гадно да си прецакаш кръста.
И да се диша правилно.

Общи условия

Активация на акаунт