За къпането на момченцата

  • 5 431
  • 40
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 10 825
Това на каква възраст детето започва да се къпе само няма нищо общо със срама от голотата. Моят син, който още няма 2 години се къпе с баща си. Така смятам че е по-редно - момчетата с татковците, момичетата - с майките. Пък и това е моят половин час за кратък вечерен отдих Wink
Кога ще започне да се къпе сам нямам ни най-малка представа. По мои спомени аз започнах да го правя във втори клас, значи на около 8 години

# 16
  • София
  • Мнения: 2 967
Това на каква възраст детето започва да се къпе само няма нищо общо със срама от голотата. Моят син, който още няма 2 години се къпе с баща си. Така смятам че е по-редно - момчетата с татковците, момичетата - с майките. Пък и това е моят половин час за кратък вечерен отдих Wink

Ей, това е моята малка хитрост Simple Smile  Пък е хубаво и като помощ, и като връзка м/у татко и син.

# 17
  • Мнения: 281
отговорих "до 6-7 год", но ако започне по-рано да изпитва срам  Embarassed ще го оставя на уединение или ще го къпе баща му

# 18
  • на кой му пука, майна
  • Мнения: 5 367
Не съм отговорила в анкетата защото нямам никаква идея до кога ще го къпя и от кога ще започне да се срамува. За сега аз го къпя, но до кога така - не знам  newsm78

И аз това щях да напиша  Simple Smile

Но определено детето само ще си покаже, кога е готово само да се къпе и кога изпитва неудобство от голотата

# 19
  • Мнения: 14 654
аз се къпя заедно със сина си, не мога да гласувам в анкетата, защото не знам от сега кога ще се научи сам
и каква е разликата момче, момиче?
момичетата също започват да изпитвам срам от майките си в определен момент

# 20
  • Мнения: 6 729
Във връзка с една много разгорещила се в последните дни тема, искам да си сверим часовниците и да ви питам до каква възраст според вас е нормално едно момче да не може да се къпе само. Във въпроса ми влиза и питането, до каква възраст е нормално момчето да не се срамува от това, че е голо пред майка си или че тя е гола пред него.
Почертавам, че говорим само за къпане в домашни условия.
И така, от каква възраст децата ви се къпят сами?
(Темата е за момченца, защото уж те по-късно се научавали)

Синът ми започна да се къпе сам на около 5 години. Много държеше на това и не сме го спирали, а поощрявали. За него това беше израз на желанието му да докаже, че е голям и в никакъв случай на срам от голота.
Относно голотата - не е нормално хората да се срамуват от голотата си. Това обаче е нещо, което е налагано с хилядолетия и е разбираемо. Единственото, което не ми е ясно - защо трябва да ме срам от сина ми, а от някоя непозната лелка в обществената баня не. Ако ме е срам значи ме е срам от всички. 

# 21
  • Мнения: 4 555
и каква е разликата момче, момиче?
Понеже съм чувала мнения, че момичетата по-рано се научавали на подобни неща (да се къпят, да се обличат и въобще да се обслужват) и това, че едно момиче се било научило на еди колко си години не е показателно, че за момче същата възраст е адекватна. Затова питам конкретно за момчета.

Въпросът за срама и голотата не е заложен в анкетата. Отговорите в нея се отнасят само до възрастта, в която детето се научава да се къпе само. За другото исках да дискутираме в темата. Извинявам се, че не съм уточнила.

# 22
  • Мнения: 3 405
Ники се къпе сам от 6 годишен, но не защото се срамува, а защото има възможност хуууубаво да си поиграе със сапуна, водата и пяната.
Иначе си ходи гол пред нас и въобще не му пука. У нас не се срамуваме от голотата, тя е нормална човешка характеристика.
Това не значи, че си ходим голи насам натам, де  Joy Не се крием.

# 23
  • На небето
  • Мнения: 5 530
Ами зависи от детето. Но смятам, че на 5 години вече би трябвало да може само.

# 24
  • Мнения: 465
Моят син също се къпи сам от 6-7год. точно немога да определя, но беше преди да започне първи клас. И както е писала Анджелина, го прави не толкова защото се срамува, а просто се чувства самостоятелен и готов за това. Разбирасе в началото го наглеждах да се уверя че се справя добре, сега вече няма нужда да го правя Wink

# 25
  • Мнения: 416
         Марти е на 3г. и засега го къпя предимно аз (понякога и баща му). Докога ще е така не знам, може би когато видя че може да се справя сам ще го оставя.

# 26
  • Мнения: 3 479
Най-големият ми син започна да се къпе сам някъде около 7мата си година, като ние го наглеждахме и контролирахме периодично. Започна да се срамува от голотата някъде ок. 9 си година. Не се крием умишлено от него, нито му насаждаме някакви предразсъдъци, някакси с навлизането на тинейджърска възраст и с промените, които настъпваха в тялото му това се получи. И досега се случва да ме вижда по бельо в къщи (вкл. и като бях бременна). Имаше един период на любопитство и тайно `сканиране`, обаче сега не ми обръща внимание.

# 27
  • Откъм Варната
  • Мнения: 1 646
Няма да гласувам защото незнам кога ще се случи, когато може сам тогава

# 28
  • София
  • Мнения: 3 421
 Малчо все още го къпя аз(на 3 и половина е ). В момента се опитвам да го прехвърля на баща му.
 Не знам до кога ще го къпем - предполагам, че покрай сестра си ще поиска и той по-рано да се къпе сам.
  
  

# 29
  • София
  • Мнения: 7 047
Не зная до кога, мисля че времето ще покаже. Относно срама аз го къпя облечена не от срам, а просто така ми е по-удобно. Аз се къпя сутрин, малкият вечер.

Общи условия

Активация на акаунт