Към мамите, които са носили или носят брекети

  • 8 326
  • 21
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 167
eliiiii 1300 евро е всичко, т.е. брекетите, дъгите, верижките и пружините:), както и профилактичните прегледи. Даже ми дадоха едно гумено апаратче като на боксьорите, но не съм го плащала.
Казаха, че ако нещо изисква се появи извънредно и изисква допълнително плащане щели да ми кажат, но за сега не са се появили такива.
Обаче докато стигнеш дотам трябва да платиш един куп други работи, като консултации, отливки на зъбите, ренгенови снимки и разни такива. Отделно ходиш при лекуващия си зъболекар за редовно почистване на зъбен камък (на 3 месеца) и други интервенции ако се налагат. Интерденталните четки, специалните пасти и води са допълнителна екстра, така че е едно дълго и продължително плащане:)

# 16
  • София
  • Мнения: 3 688
Носила съм брекети две години,поддържах си зъбите все едно ги няма:)
За мен изцяло преживяването си заслужаваше,сега усмивката ми е хубава,а не разкривена:)
Мисля че зависи какво точно ще корегираш,ако е нещо не толкова забележимо.....

# 17
  • Мнения: 123
Nadin_ka , много ти благодаря за инфото!
Аз мисля, че при мен положението е по-скоро вманиачаване, а не толкова сериозен проблем...но все пак много ми се иска да имам хубава усмивка...
Някоя от вас има ли инфо за шините? Може би на мен ми трябват по-скоро шини, а не брекети, тъй като са за по-сериозни проблеми  newsm78

# 18
  • Мнения: 653
аз си мисля, че шините са само за деца, но може и да бъркам
брекетите са за такива като нас, които не са носили шини навремето

# 19
  • Мнения: 167
Зависи от проблема, който искаш да коригираш. При всички случаи може само специалист да определи какво да е лечението или как да бъде направена корекцията. Ако проблемът е малък, може да се коригира и с порцеланови фасети или пък с подвижна шина.

# 20
  • Мнения: 16
Здрасти:) Аз съм скобарка от една седмица Twisted Evil. На 21 години съм. ЗЪболекаря ми каза,че мога да си нося шини и че няма да е проблем това, че не съм детенце. Нали те обикновено си носят. Ще ги нося около година ,но зависи аз как си ги стягам.Ако съм мазохистче, може и по-бързо да стане   Simple Smile

# 21
  • Мнения: 653
зъбът ми вече го няма и да ви кажа по-добре, имаше ОГРОМЕН гранулом; така и не успя да му намери каналите, за да го лекува, просто целият беше надупчен...
сега ще чакам около половин година и тогава ще решим какво ще правим понататък - има няколко варианта, като варианта с брекети само долу май е най-приемлив
но ще видим - до октомври има мнооого време

Общи условия

Активация на акаунт