Как да премахнем биберона!!!

  • 2 498
  • 36
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 680
На моето племениче пък бяха започнали да се изкривяват зъбките. Махнаха го изведнъж, търси го няколко дни и се примири. Сега захапката му се оправи. Явно това с изкривяването на зъбките си е до ген.

# 16
  • Мнения: 377
Гого сам отказа биберона но с племенницата ми сестрами имаше проблем накрая го рязваше по-малко и така докато остама на пластмаса и тя каза че зъбките и са го скъсали и си го държеше в ръчичката известно време и така сама го хвърли като установи че не и е нужен и тя в градината беше без а само в къщи го търсише.Отказаха го някъде към 2 г. и 2-3 месеца.Гого пък заспива с нестле джуниър независимо дали е вечерял -на мен ми е притеснено за това .Пробвала съм да не му дам просто не заспива може и 1 през ноща да е станало.Да се надяваме че скоро и това ще стане.

# 17
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 292
Моята е на година и осем, но все още не правя опити за отказване от биберона. Не искам да я стресирам допълнително, яслата й стига. Когато му дойде времето, ще се отучи. Използва го само за заспиване, но все пак го търси.

# 18
  • Мнения: 101
и аз много се притеснявах за това сму4ехме го до 2.7 год. докато един ден сам го хвурли и пове4е не го пожела,но сам без да се опитвам да го карам на сила или да го крия.

# 19
  • София
  • Мнения: 1 345
ние я отказахме преди годинка и то много  лесно. Заведох го в парка наигра се до капване той вече ходеще и заспа без нея в количката вечерта помрънка малко приспах го на ръце и така за две вечери вече не я търсеше изобщо. Но пък никога не я е смукал много.А за зъбите тогава когато я махнахме и зъби намахме още а сега един долен е крив така че май не е от бибата

# 20
  • Мнения: 86
Махнахме я от раз, бяхме с нея до към 2 години, дядо му каза, че я е взел паяка, търси я два дни и повече не попита за нея. Първата вечер обаче е било кошмар докато заспи.

# 21
  • Мнения: 4 053
значи мойта щерка беше много привързана към бибата й,
аз даже си мислех,че ще откараме до първи клас с нея Crazy
беше и постоянно в устата,а е на 2 години,но......
тя сама със зъбките си я проби,и съответно сама си я махна,
каза,че е гадна,и край,
сега бибата си седи на шкафа и никой не и обръща внимание,
та пробвай с дупка,става им лепкава и явно им е гадно

# 22
  • Мнения: 3 622
Моя син много смучеше биберон - просто изпадаше в паника ако някъде я загубеше. Когато стана на 2 години реших, че е време да направя нещо. Ние имаме куче и знаеш ли какво направих отрязъх мекото на биберона, тово което го смуче детето и му казах, че Понго /това е името на кучето/ му е отхапъл бибата. Обаче предварително купих същия биберон, ако стане много нетърпим да му го дам.  Два - три дни мрънкаше и не пускаше биберона, прави опит да го лапне но то няма нищо само пластмасата. Вечер също се будеше често, но му давах вода и пак заспиваше. Все още пазя резервния биберон. Може да пробваш така. Успех!!!

# 23
  • На небето
  • Мнения: 5 530
Като беше на 1г. и нещо, се разболя и му беше запушено нослето и не можеше да диша с биберона, махнах го за да може да спи. Няколко месеца не му го дадох и той не си го търси, чувстваше, че му липсва нещо 2 вечери, но после свикна. Но пък за сметка на това, започна цяла нощ да пие сок от шишето с биберон и не го пускаше, ако се опитахме да го махнем започваше да реве докато не му го дадем отново и така цялата нощ. Съответно цяла нощ не можехме да спим за да му държим шишето (за да не излее сока докато спи по чаршафите) памперсите пропускаха, през нощта трябваше да ги сменяме, той се разсънваше, абе ужас. Решихме, че е по добре да върнем биберона и да спим по спокойно, отколкото да продължаваме така. Не, че не се буди, но много по малко. И сега го ползва само докато спи.

# 24
  • Мнения: 6 390
edin pat se opitah da go mahna - sled 5.dni se predadoh i go warnah produp4en, sega spi glavno bez, oba4e pri zaspivaneto ne moze bez biba

# 25
  • Мнения: 3 360
Сега,скоро,преди две-три седмици се случи при нас./нямаше 1.6месеца/Първата вечер разиграх такъв театър с играчките,пяхме,галихме мечо,разказвахме му и после почнахме да го приспиваме-"нани мечо" и го милваме и ....след 2-3 мин. вече беше заспала.Без никакъв рев!И така -реших повече да не продумвам даже за биберон.Бъди смела-давай Naughtyи успех! Peace

# 26
  • София
  • Мнения: 7 037
 До 1,10 г. и през деня започна да го търси и след като скъса със зъбките и поредния биберон, му обясних, че няма от къде да купя нова биба, защото дават само на бебета, заведох го в кварталното магазинче, смигнахме си с продавачката и започнахме цирка, аз искам биберон, тя казва, че не може за това детенце, защото е голямо, давали само на бебета.  Малкият само слуша и гледа. Излязохме навън върнах му старата биба и му казах, че трябва да я използва нея, нищо, че е гадна и скъсана. Два -три дни си я носеше и непрекъснато я лапаше, на като е скъсана явно наистина е гадна, после спря изобщо да я взима, седи си на масичката и до сега. Иначе и сега два месеца по-късно щом влезем в магазин, в който има биберони, пита: може ли една нова биба. hahaha

# 27
  • варна
  • Мнения: 193
на две годинки. леля му роди и му поиска биберона за да го даде на бебето. говориха си с нея и той реши да го даде. аз му подчертах, че нямам друг и ако го даде ще остане без него. той го даде и повече не го потърси.

# 28
  • Мнения: 222
Биберона  го отказахме на 1.8 месеца. Отидохме на гости при баба му и го бях забравилаи реших, че това ще е края на биберона. С/у тях живее едно бебе което много реве и казах, че съм го дала на бебето.Зора беше 2-3 дена. Но си намери заместител. Шишето с вода. По всяко време го търсише и вечер не заспиваше ако не изпие  2 шишета вода, а и през ноща се будеше. Но преди една седмица ми писна/ от тази вода цяла вечер се преобличахме дори и памперсане ни помагаше/ и пак го ''дадохме" на едно бебе. То беше такъв рев. Седеше с часове на прозореца и ревеше за шишето си/на моменти ми идваше да му го дам/и вечерно време се будеше и си го търсеше и ревеше. Всичко това беше за 3 дена.
Затова недей да отлагаш. Кажи раз и  не отстъпвай.Всичко това е за 2-3 дена.

# 29
  • Мнения: 356
   Да се присъединя и аз към мамите, отказали биберона от раз. При нас беше същото - рев и писъци два-три дни. Просто трябва да ги изтърпиш.

Общи условия

Активация на акаунт