НАПИКАВАНЕ

  • 4 190
  • 28
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 530
тя е още малка но може да е стрес

# 16
  • Мнения: 3 211
Дали не съм я стресирала нащо?
Или го прави напук?
може
ако прекалено много й се караш, може по този начин да ти отмъщава
опитай по-малко да й се караш и всичко да е само с добро.
още е малка, за да може да се контролира постоянно.

# 17
  • Мнения: 3 146
тя е още малка но може да е стрес

Вижте датата на питането от януари 2007! - детето вече е на 4 и половина и сигурно отдава се е справила с проблема! Laughing

# 18
  • Мнения: 549
Ами не е гаранция , че детето е преодоляло проблема на 4 години. Моята дъщеря е на 8 и е много емоционална. Тръгването на училище, предстоящо пътуване, скарване с приятели, промяна на времето , настинка и всякакви емоции и стрес все още предизвикват "изпуслкане" в гащичките. С много разговори за това, което я притеснява преодоляваме проблема и се случва все по-рядко.  Peace

# 19
  • Мнения: 3 146
Имах предвид, че авторката не е писала от 2007-ма.

# 20
  • София
  • Мнения: 5 289
Тя темата стара ама и без тва щях да пускам за тва напикаване,та ще се възползвам.
Моя син януари става на 4 години,обаче са от както тръгна на детска и взе да се напикава през вечер,и в градината 3 пъти се напишква вече,направо незнам какво да го правя вече,той ще настине,кой знае нощеска кога се напикава и колко време стои мокър.Когато се събудя го изпишквам,ама и аз като заспя като заклана и...
Случвало се е отвреме навреме да се напишка,ма чак пък толкова често,незнам що така.. newsm78

# 21
Здравейте майчета и татковци!
От около две седмици забелязвам, че дъщеря ми се напикава!
Тя е на 2г и 11м и от май месец пишка и ака на гърне или на тоалетната.Много рядко се е напикавала или ако се е заиграла се изпуска по малко.
Притеснението ми идва от там, че вече трети ден неизполва тоалетна или гърне когато е у нас и директно се напикава и стои напикана!~ Shocked
Иначе навън или когато сме на рехабилитация си казва!
А и онзи ден се наака.Докато паркирахме пред ВМА!
Честно да ви кажа тя е много буйна, палава и дива! Simple Smile
И аз доста често и се карам и поне въднъж на ден я попласквам! Embarassed
Не че се оправдавам ама тя само бели прави и за всичко се тръшка.
Особено преди лягане на обед и вечер редовно яде бой!
Дали не съм я стресирала нащо?
Или го прави напук?
Или е начало на някакъв проблем?
Не е болна, не е настинала!
МОЛЯ ПОМОГНЕТЕ!
През ноща не се напикава и никога не го е правила!
А от понеделник тръгва на градина!


Мога да препоръчам няколко неща:
- Detrusitol
- deflux - Мога да те снабдя с него
- Операция

за повече инфо и въпроси пиши по ел. пощата delyan@urology-bg.info

# 22
  • Мнения: 3 211
Имах предвид, че авторката не е писала от 2007-ма.
ooooh!
и аз си мисля, че е нова тема.
КАРЧЕВА, моята е на 5 и пол. и се напикава всяка вечер, пак върнахме памперса, защото зимата не мога да я оставям напикана цяла нощ. Аз се отказах да се боря, когато го преодолее сама, тогава.
ползвай еднократни чаршафи върху нормалния, те попиват хубаво и не остава толкова мокро.
вашето явно е от стреса по ходенето на ДГ, дано да го преодолее. не му се карай за нищо. поне в теб да чувства опора и вечер да е спокоен.

# 23
  • София
  • Мнения: 5 289
Ох що така тия деца незнам,не ми се ще да се връщам на памперсите щото ме е страх да не се отпусне и да си пишка на воля.Преди лягане пишка задължително,ако ще да е ходил преди 10 мин,ама пак се случва.Ето снощи преди лягане си сипал една чаша сок и я изпил,викаме то сега ще се напишкаш нощеска и на сутринта какво мислите-мокро. ooooh!

# 24
  • Мнения: 3 211
и аз не исках да ги връщам, но така ми е по-лесно  Embarassed
преди си нагласях тел. да ми звъни в 1ч., ставам, изпикавам я и на сутринта пак напикана.
е, не мога да ставам 2 пъти Twisted Evil
Габриела почна да се напикава по-често около 3 и пол., като 1 година преди това си спеше нощем без да се напикава. Не беше свързано с някакъв период както е при вас.
Не му връщай още памперсите, изчакай поне месец. Като се почувства по-уверен може да спре.
И също така след 7-8 часа вечер нищо за пиене, поне докато свикне да не се напикава.

# 25
Мили майки и татковци - точно един татко ми писа да се обадя при вас! Истина е, че децата могат да се изпускат на емоционална основа и още по-сигнално е, ако се върнат назад в това развитие. Аз не съм уролог и педиатър, но пък в допълнение към тези специалисти знам едно - на 7-8, максимум 9 години нощното напикаване трябва да се лекува! Китайските методи при нас са ефективни над 80%. За повече погледнете "Всичко за болката" в алтернативният подфорум. Желая ви успех и тези трепети да са само епизоди в живота на децата ви! Д-р Руйчев

# 26
  • София
  • Мнения: 5 289
ИЗвинете д-р Райчев,но къде са намира този подфорум? newsm78
Какви са тези китайски методи?
И задължително ли смятате,че дете което се напикава често има някакъв урологичен проблем? Thinking

# 27
  • Мнения: 2
Познавах дете с подобен проблем. До много късна възраст се напишкваше! Родителите й и всички лекари смятаха, че е на психична основа. Попаднаха след време на свестен лекар и й направиха снимка на грънбака - оказа се че има лека форма на спина бифида. Сега уж всички вече пият фолиева киселина за предотвратяване на проблема, но явно все пак се случват такива неща. Не са знаели, че има този родилен дефект и лекарите на които са попадали - също не са преподположили! Спинабифидата е отворен прешлен на гръбнака и може да засегне вегетативната нервна система и в частност тази на отделителната система. При малките деца това се оправя до някъде и само с рехабилитация.

# 28
  • Мнения: 776
Аз смятам, че е стрес от тръгването на ДГ. Моите деца бяха така - голямото започна да се напикава отново, след като родих малкото. Вероятно от ревност, притеснение и др. Малкото пък се напикаваше и то не само нощем, а и през деня след тормоз от някакви деца в ДГ. След разговор с госпожата за прекратяване на тормоза от децата и след като докторката ни каза, че детето трябва да се изправи пред страховете си , за да преодолее проблема нещата постепенно се оправиха. Племеникът ми сега се начишква, откакто ходи на градина. Явно всяко дете от промяната на  обстановката и стреса преживява нещо такова. Иска се разбиране, внимание и нежност. В никакъв случай упреци и караници. Успех майчици!!!  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт