Предстои ми замразен трансфер, да поговорим - Тема 11

  • 28 341
  • 441
  •   1
Отговори
# 345
  • Мнения: 134
Здравейте! Някоя  от вас използвала ли е виагра на свещички за стимулиране на лигавица при подготовка за ЗЕТ? Днес ми я предписаха заедно с естрофем и другите хапове.

# 346
  • Мнения: 49
Момичета, може ли да ми кажете тези от вас, които са имали вече замразен трансфер как лекарят определя кога да е трансфера...лигавицата когато е над определени мм...или чакат овулация...Много ми е объркано...Днес бях на прегед на 12 ден от МЦ...лигавица 5.5мм. Изписаха ми естрофем 2×1т. Викат ме в събота като ще ми правят и вливка Инталипид. Кога да очаквам трансфера...Дали ще се случи до края на месеца..Извинете за глупавите въпрроси, но от 01.03 ще съм на нова работа и няма да мога да отсъствам.

# 347
  • Мнения: 305
Колко дневни са замразените ембриони?
Щом са ви дали естрофем до събота ще увеличите лигавицата, почти винаги е безотказно действието. Когато лекарят е ок с дебелината и структурата на лигавицата, ще ви пуснат и прогестерон, за да се назначи прогестеронов препарат.  Него ще го прилагате 3 или 5 дни преди трансфер в зависимост от това на колко дневни ембриони ще се прави трансфер. Това е обичайната схема. Стискам ви палчета до края на месеца да сте в групата с чакащите и да се похвалите с + тест

Момичета, може ли да ми кажете тези от вас, които са имали вече замразен трансфер как лекарят определя кога да е трансфера...лигавицата когато е над определени мм...или чакат овулация...Много ми е объркано...Днес бях на прегед на 12 ден от МЦ...лигавица 5.5мм. Изписаха ми естрофем 2×1т. Викат ме в събота като ще ми правят и вливка Инталипид. Кога да очаквам трансфера...Дали ще се случи до края на месеца..Извинете за глупавите въпрроси, но от 01.03 ще съм на нова работа и няма да мога да отсъствам.

# 348
  • Мнения: 525
Здравейте! Някоя  от вас използвала ли е виагра на свещички за стимулиране на лигавица при подготовка за ЗЕТ? Днес ми я предписаха заедно с естрофем и другите хапове.

Да, аз съм ползвала, ефект нямаше, но вероятно дозата беше малка. Аз си слагах само 5 дни.
На вас по колко дневно са ви предписани и за колко дни?

# 349
  • Мнения: 134
На мен са ми предписани 2х1 на ден за сега 7 дни и сред това съм на преглед. Може би тогава ще кажат дали да продължа.
Здравейте! Някоя  от вас използвала ли е виагра на свещички за стимулиране на лигавица при подготовка за ЗЕТ? Днес ми я предписаха заедно с естрофем и другите хапове.

Да, аз съм ползвала, ефект нямаше, но вероятно дозата беше малка. Аз си слагах само 5 дни.
На вас по колко дневно са ви предписани и за колко дни?

# 350
  • Мнения: 237
Момичета, имам останал Летрозол два блистера, ако има момичета, които го пият и го искат, подарявам го! Пишете ми на лично!

# 351
  • Мнения: 201
Момичета, подува ли ви се корем от естрофема?Нямате ли чувството че всеки момент ще ви дойде цикъл?

# 352
  • Мнения: 219
Аз съм 11 ден на 2х2 естрофем, от вчера и на Климара и също ми е подут корема + ужасно главоболие. Усещането не е топно като преди Ц, но пък при всяка подготовка го имам до преди включването на прогестерон.

# 353
  • Мнения: 48
Здравейте,
На ден 8ми след ЗЕТ  на 6 дневен бластоцист ЧХГ  ми е 0,33 mIU/ml.
 От клиниката искат тест на ден 12ти, но не издържах.
Сега трябва да продължа Пролутекс и Циклогест до ден 12ти, да си пусна тест и да звънна да им кажа резултата тогава ли?......

# 354
  • Мнения: 305
Изчакайте си дата, в момента е отрицателен, но на своя глава не бих спирала нищо ( не знам какво приемате, може нещо да се спира по схема и да стене каша) или се обадете утре в клиниката и им кажете резултата и те да преценят

Здравейте,
На ден 8ми след ЗЕТ  на 6 дневен бластоцист ЧХГ  ми е 0,33 mIU/ml.
 От клиниката искат тест на ден 12ти, но не издържах.
Сега трябва да продължа Пролутекс и Циклогест до ден 12ти, да си пусна тест и да звънна да им кажа резултата тогава ли?......

# 355
  • Мнения: 386
Здравейте момичета, не знам дали въпросът ми е за тази тема, но ще опитам 🙂 Проблема със забременяването при мен е заради високия пролактин имам и Микроаденом на дясната хипофизата, както и хипотиреоидизъм.
Миналата година в Април имах успешен ЗЕТ и бебето се роди в декември. Въпреки че нямам много кърма продолжавам да кърмя и да давам АМ. Заради кърменето не мога да пия достинекс сега. Въпроса е, знаете ли кога трябва да спра кърменето за да започна отново терапия с достинекс. Много искаме със ММ да направим още един ЗЕТ (имам още 2 замразениембриона)там Ноември или Декември.

# 356
  • Мнения: 134
Здравейте,  момичета! В подготовка съм за замразен трансфер и започнах с прогестероновите инжекции пролутекс 2х1 и утрогестан 3х2 вагинално. Питането ми е вие дали имате болка след поставянето на инжекциите? При мен са силни болките, чак не мога да се наведа, а дори и дънките ми ми пречат на корема.

# 357
  • Мнения: 94
Да, аз имах болка като мускулна треска в областта на корема при някои движения. При мен отшумяваше в рамките на деня, но пък идваше ред за следващата инжекция... просто реакция на органзима, не при всички го има този дискомфорт. Успех желая на трансфера! Flowers Four Leaf Clover
Здравейте,  момичета! В подготовка съм за замразен трансфер и започнах с прогестероновите инжекции пролутекс 2х1 и утрогестан 3х2 вагинално. Питането ми е вие дали имате болка след поставянето на инжекциите? При мен са силни болките, чак не мога да се наведа, а дори и дънките ми ми пречат на корема.

# 358
  • Мнения: X
Мили настоящи и бъдещи мами (Дай Боже! Purple Heart)
Пак се включвам за съвет.
След втората пункция (за около месец разлика една от друга), утре отново съм на преглед и се чудя дали няма да ме изнудват за още пункции, въпреки, че вече имаме две замразени и изследвани ембриончета. Не трябва ли по-категорично да поставя въпроса за имащите ги вече ембриони и евентуален трансфер? (Между другото, след втората пункция не съм на лекарства, да видим естествения цикъл уж).
Благодаря!

# 359
  • Мнения: 525
Здравейте,  момичета! В подготовка съм за замразен трансфер и започнах с прогестероновите инжекции пролутекс 2х1 и утрогестан 3х2 вагинално. Питането ми е вие дали имате болка след поставянето на инжекциите? При мен са силни болките, чак не мога да се наведа, а дори и дънките ми ми пречат на корема.

Имах и аз, сменяйте мястото всеки път, неприятно е но минава. 🍀

Общи условия

Активация на акаунт