Преди или след раждането да пазарувам за бебо?

  • 8 298
  • 197
  •   1
Отговори
# 75
  • София
  • Мнения: 3 926
Част от нещата купихме преди да се роди бебето,а другата част след това.

# 76
  • Мнения: 333
Ние сме купили всичко необходимо предварително, дрехите са изгладени и подредени, всичко ми е приготвено и сега само си чакам бебчо да се роди. Има неща който можеш да си набележиш и да знаеш кое кой модел е, като например стерилизатор, шишета и др., но легло и разни други неща според мен трябва ти да си ги харесаш, а после мъжо пак може да отиде да ги купи след раждането, но то тогава ще му е толкова напрегнато, че само ще му е до магазини. Аз лично съм доволна от своя избор, отне ми доста време да си харесам и закупя всичко, че не знам как ще стане след раждането, ако трябва да го правя аз, а вкуса на другите около мен може да се окаже доста различен.

# 77
  • София
  • Мнения: 3 064
Преди! Като се прибрахме, всичко беше готово. Особено кошницата за кола - най-важното Peace Без нея не се возим никога, от изписването!

В списъците с необходими неща, обаче, има и доста излишни, според мен. Ако ще кърмиш, не ти трябват шишета (може едно за всеки случай), нито стерилизатор - скъпа вещ, която се ползва кратко.  Така че, някои неща ги остави за после, но вземи най-необходимите.

# 78
  • На черешата
  • Мнения: 8 393
  Първата ми бременност беше много проблемна още от самото начало,беше голям кошмар.В 6 месец влязох за задържане и така докато не влязох в 9-ия.Нямах физическа възможност да обикалям магазините,трябваше повече да лежа.После беше голям зор за таткото,добре поне че имахме креватче.
   За количката може и да не бързаш ,не е толкова спешна.Купихме я 2 седмици след като бебка се роди.Беше добър повод да се разходим двамата сами докато баба се грижи за детенце.Но другите неща си ги купи  Peace.
  Вторият път си приготвих всичко,удоволствието е невероятно-да обикаляш,да гледаш,да пипнеш,сам да избереш,изпереш и изгладиш... Peace

# 79
  • Мнения: 712
Аз съм суеверна. Докато бях бременна, само обикалях по магазините и набелязвах нещата, които ми харесват. Направих си един списък с всичко, кое от къде и колко струва. После връчих списъка на мъжа ми и на майка ми. Те купиха всичко, след като родих.

# 80
по-добре е да си се подготвиш с най-необходимото преди раждането. И никак няма нужда от толкова много дрешки. сега с памперсите дрехите не се цапат толкова. леко раждане и здраво бебче

# 81
  • Мнения: 2 159
по-добре е да си се подготвиш с най-необходимото преди раждането. И никак няма нужда от толкова много дрешки. сега с памперсите дрехите не се цапат толкова. леко раждане и здраво бебче
аз се бях увлякла в покупките и имам неща, които така и не облякохме Sad

# 82
  • Мнения: 2 271
Аз започнах да купувам още през 5м от бременността.така ми беше по-леко(на джоба де).Доволна съм,защото като се прибрах от родилния дом имах всичко необходимо с най-малките подробности.(пазарувах по списък)

# 83
  • Мнения: 391
По-добре е предварително да пазаруваш. Така ще избереш  това ,което наистина  харесва  на самата теб,а и на малкия човек ,защото нали сте все заедно. Щом си суеверна ,може да не купиш някои неща -напр. корито  за къпане ,кофи ,повивалник . Но ги избери и кажи на  мъжа ти да ги купи ,докато сте с малкото човече в родилния дом.   

# 84
  • София
  • Мнения: 142
Аз също отначало се подчинявах на суеверието да не се купува, но от средата на шестия месец започнах да пазарувам и докато родя бях напазарувала всичко необходимо освен корито.

# 85
  • Мнения: 5 183
Преди да вляза да раждам си бях приготвила вси4ко - креват4е, коли4ка, корито за баня, дрехи /изпрани и изгладени/, хавлийки, завивки, памперси, няколко игра4ки, ножи4ки, ноктореза4ка и какво ли още не ...

# 86
  • Мнения: 155
С баткото бях оставила тази задача на възрастното поколение-точно заради суеверия-резултат наложи се да обличам детето с неща които не ми харесваха.Сега заявих,че аз ще си пазарувам и момента в който разбрах пола-а това стана в края на седмия месец започнах.Остана ми ваничката,ще я взема тази събота и количката,но тя след като се роди бебето и съм готова да раждам другата седмица Hug.Няма нищо по-хубаво от това да се отдадеш на пазруване,за най-скъпото,което очакваш Peace

# 87
  • Мнения: 151
Преди! Като се прибрахме, всичко беше готово. Особено кошницата за кола - най-важното Peace Без нея не се возим никога, от изписването!

В списъците с необходими неща, обаче, има и доста излишни, според мен. Ако ще кърмиш, не ти трябват шишета (може едно за всеки случай), нито стерилизатор - скъпа вещ, която се ползва кратко.  Така че, някои неща ги остави за после, но вземи най-необходимите.
Много правилно. И азмисля така Grinning

# 88
  • Мнения: 65
Купих си всичко необходимо, като започнах докато бях в 8 мия месец. Сега ми остана да си вземем количка, ама сега е Януари и не бързаме с излизането. Съветът ми е да се подготвиш, не разчитай на никого! Naughty

# 89
  • Мнения: 27
Ако много се притесняваш да пазаруваш предварително - недей. Само ще си мислиш глупости. Аз не мисля че има нещо лошо да се пазарува предварително. Така можеш да си избереш всичко сама, а после може да не остане време. В края на краищата никой не мисли лоши работи когато пазарува за бебе.
Аз лично пазарувах преди това.

Общи условия

Активация на акаунт