Неуточнен обрив при дете.Еритема маргинатум?

  • 457
  • 4
  •   1
Отговори
  • Мнения: 414
Здравейте! Първо искам да попитам как точно става изпращането на кръв за изследване за Лаймска болест до Националния център по заразни и паразитни болести в София? Не сме от града.След вземането на кръв какво следва да направя с пробата, как се съхранява, изпраща и т.н. ? Ще съм благодарна за информация от тези , които са пращали.
Пускахме тук в лаб. Лина IgG и IgM за Лаймска и са отрицателни, но лекарката държи да пуснем и в София...
Причината е един обрив , които детето получава за 3-ти път в рамките на една година и не можем да установим причината за него.Ще кача снимки.
Нито сърби , нито боли, изчезва за около седмица.Само по бедрата, прасците и вътрешната страна на ръцете малко се появява.Казаха че много прилича на Еритема маргинатум ( типична по принцип най-често при ревматична болест, но при детето е изключена такава) .Изследва ли сме мн неща , но не намираме причината.И лекарите не знаят къде да търсят причината вече.Та може би за това ни карат да пускаме пак за Лаймска...
Не сме намирали кърлеж по него никога ( не че е гаранция , че не е имал без да видим) .На 10г е детето.Благодаря!



# 1
  • Мнения: 19 337
Обади се на тел на лабораторията и питай.
Много са отзивчиви. Ако пускате изследвания, нека да са имуноблот ИгГ и игм. Те също ще ти кажат кои, но според мен няма смисъл от повторни изследвания за антитела.
Обривът не прилича много на еритема мигранс.

# 2
  • Мнения: 414
Обади се на тел на лабораторията и питай.
Много са отзивчиви. Ако пускате изследвания, нека да са имуноблот ИгГ и игм. Те също ще ти кажат кои, но според мен няма смисъл от повторни изследвания за антитела.
Обривът не прилича много на еритема мигранс.
Да , обрива не е еритема мигранс , а еритема маргинатум.Но това не изключвало Лаймска болест..

# 3
  • Мнения: 2 501
В Токуда има дерматологично отделение и там съм ходила за консилиум за хроничен кожен проблем. Завеждаща е Проф Здравка Дерменджиева, която е специалист детска дерматология. Мисля, че тя е вашия човек. Запишете консултация по телефона.

# 4
  • Мнения: 414
В Токуда има дерматологично отделение и там съм ходила за консилиум за хроничен кожен проблем. Завеждаща е Проф Здравка Дерменджиева, която е специалист детска дерматология. Мисля, че тя е вашия човек. Запишете консултация по телефона.
Всъщност този тип обрив не е кожен проблем...той е следствие от нещо друго.

Общи условия

Активация на акаунт