Списък на гадните храни & напитки

  • 4 827
  • 41
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 86
Благодаря за отговора,ММ! Аз съм купувала надени4ки само веднъж, малко след като дойдох тук и явно съм попаднала на такива със sage. Много гадни ми се сториха.
Ще пробвам съвета ти,за да поразнообразя менюто!

# 31
А какво ще кажете за гадното силантро - това е една подправка която прилича на външен вид на нашия магданоз, но мирише ужасно. Използват я в мексиканската и тайландската кухня. Не мога да го търпя това нещо.

# 32
  • Мнения: 353
Цитат на: Anonymous
А какво ще кажете за гадното силантро - това е една подправка която прилича на външен вид на нашия магданоз, но мирише ужасно. Използват я в мексиканската и тайландската кухня. Не мога да го търпя това нещо.

Госта бях аз  Embarassed

# 33
  • Bristol
  • Мнения: 9 363
Цитат на: Gaby_MW
mery_ark, от къде купуваш тези надени4ки c  85% месо? Те съдържат ли също подправката, която придава странния им вкус?Mисля, 4е се казва sage тази подправка.

Габи, гледам ММ ти е отговорила ама и аз да си кажа Simple Smile Купувам ги от Tesco - Fines. Продават ги при незамразените наденички в едни черни опаковки. Цената им е по-висока от на другите, но често имат промоции. За мен най-добрите са traditional made. Мисля, че има подобни и по другите магазини. Просто чети етикетчетата със съдържанието, там ги пише процентите месо.
И мъж ми като теб купувал от другите и първата година не даваше да ядем такова нещо в къщи. Един ден обаче го изненадах с тези на Tesco-Finest и го открехнах по въпроса. От тогава вече хапваме и туй чудо Wink

# 34
  • Мнения: 676
Да кажа за киселото мляко.
Преди време една позната ми беше казала как да заквасвам млякото и понеже ми беше много интерестно и реших да пробвам, стана 4удестно мляко, но от тогава не съм повтаряла защото ми се вижда по лестно да си го купувам. На мен тук млякото ми харесва, много е хубаво и гъсто, особенно "Astro" това което купувам аз.

# 35
  • Мнения: 1 581
Цитат на: Gergana
Цитат на: Anonymous
А какво ще кажете за гадното силантро - това е една подправка която прилича на външен вид на нашия магданоз, но мирише ужасно. Използват я в мексиканската и тайландската кухня. Не мога да го търпя това нещо.

Госта бях аз  Embarassed


Това сигурно е кориандър. Веднъж го бях сбъркала с магданоз и салатата ми стана отврат  Sad

# 36
  • Мнения: 1 497
Da, силантрото е кориандър- листата. ММ как мога да намеря тези търговци с разносната търговия по домовете? Знаеш ли дали рекламират някъде?

# 37
  • Мнения: 530
Цитат на: Теодора
Da, силантрото е кориандър- листата. ММ как мога да намеря тези търговци с разносната търговия по домовете? Знаеш ли дали рекламират някъде?


Ами и аз сега търся в нашия район, че нали се преместихме. Преди ги намерих от интернет, просто потърсих за organic fruit & veg delivery или нещо подобно. Има ги на много места, но още не ми е останало време да намеря. Тези, които ползвах преди покриваха Лондон и района, но не се разпростират чак до Рединг, където живеем сега. Защото целта им е обикновено да снабдяват от местни производители, т.е да няма големи транспортни разходи. Е, за някои стоки (банани например и други екзотични плодове) не са от местни производители. Но нали идеята все пак е да не правят като големите супермаркети, които гледат да снабдят с най-евтиното, а да облагодетелстват 'малкия' производител като прелагат неговите изделия на местните потребители.

Другия начин е ако при вас правят т.нар. farmers' market. В повечето градове има, обикновено е в определен ден в седмицата, често дори не е всяка седмица - тук знам че го правят на всеки 2 седмици. Там се събират много производители, не е като обикновените пазари, има доста по-качествени неща, освен плодовете и зеленчуците продават и разни други храни - сирена, колбаси, туршии, сладка, разни специалитети. И оттам можеш също да намериш контакт за доставка.

# 38
  • Мнения: 530
Цитат на: iv100yanova
Цитат на: Gergana
Цитат на: Anonymous
А какво ще кажете за гадното силантро - това е една подправка която прилича на външен вид на нашия магданоз, но мирише ужасно. Използват я в мексиканската и тайландската кухня. Не мога да го търпя това нещо.

Госта бях аз  Embarassed


Това сигурно е кориандър. Веднъж го бях сбъркала с магданоз и салатата ми стана отврат  Sad


Е, да ако го обърка човек е гадно, но използван на място си е много хубав. Аз винаги слагам прясно нарязан кориандър на лещата като готвя. Това между другото го научих от България от една приятелка. Те тук и не готвят такава супа от леща както ние си правим, ама мъжът ми много я харесва. Ето, какво ще сготвя довечера Wink  Simple Smile
А и на разни други неща върви - фалафели например, мммм много ги обичам домашно направени.

# 39
Ot holandskite hrani ne moga da vazpriema drop-tezi sladko-kiseli cherni bonbonki.,witloof - zelenchuk , sandvichi sas sladko i kashkaval(ednovremenno)!Opitvam se da hapvam,no mi e dalech ot vkusa!

# 40
Аз съм в Хесен, където се гордеят с ябълковото вино, пият го във водни чаши на ромбове и го разреждат с газирана вода.

Ама е гадно-о-о-о. Е, не можах да го харесам това ябълково вино, мирише ми на долнокачествен оцет. И на колкото и приятели-туристи да дойдат тук, все им казвам, че е гадно, те не вярват, ама като си поръчат, така и не го допиват, "Верно, че е гадно"-признават единодушно...

Обичам само т.нар. "безалкохолно" ябълково вино, което си е ... прясно истинскан ябълков сок. Алкохолното става да се пие само горещо, както сервират традиционното глю-вайн /вино с билки и плодове - череши, вишни, малини, боровинки и прочие вкусности/ по Коледните базари...

На друга гадория като че ли не съм попадала тук, немската кухня - според мен - е доста съвместима с българския вкус, само имат навика често да пресоляват, ама това да е кусура...

# 41
  • сред цветята
  • Мнения: 3 032
Цитат на: elivko
Аз съм в Хесен, където се гордеят с ябълковото вино...
Обичам само т.нар. "безалкохолно" ябълково вино, което си е ... прясно истинскан ябълков сок. ...

И аz съм така. Беzалкохолното даже много ми харесва, но това с алкохол го намирам zа отвратително. Wink

Общи условия

Активация на акаунт