кога за първи път натупахте детето си?

  • 2 049
  • 37
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 25 641
А каква е разликата между "тупане","потупване",шамар,шамарче,"начална скорост"...За мен това си е удар.Слаб или силен-няма значение,обидата е много по-голяма от болката.
Всяко наказание е обидно! Peace
То това му е смисълът, иначе няма да наказваме. А кое дете как приема конкретните наказания, е въпрос на индивидуалност и характер.
Много пъти съм давала примера с двете ужасени братовчедчета: едното затова, че са набили другото, а второто - че са наказали в ъгъла първото.
Моят син предпочита да го ударят, вместо да го лишат от компютър. Ха,  познайте как го наказваме?  С най-страшното наказание, естествено! newsm48
Пляскала съм го като малък, когато нищо друго не е било ефикасно. Но пък никога не съм го наказвала в ъгъла и не съм го гонила в другата стая. Нито съм му мълчала сърдито. Това за мен е емоционално отхвърляне и е много по-страшно за психиката на детето от плясване по дупето или по ръката.

# 16
  • На небето
  • Мнения: 5 530
Ох, не помня точно, но мисля, че беше някъде около 7-8 месечна възраст (може и по късно да беше) леко по памперса, не че той усети нещо, но аз си излях гнева.  Embarassed И всеки път след това съжалявам ужасно и се самообвинявам. Затова вече не го правя, само в случаите когато се противопоставя директно, на авторитета ми. Тогава вече няма друг начин за да покажа кой командва - той или аз и се налагат драстични мерки. Обикновено не се стига до рев, удрям само по памперса и то леко и никога пред други хора или по лицето, ужасно е унизително. Още малко като порастне, да започне да разбира ще прекратя удрянето по памперса и ще започна с наказание. Оставяне сам в другата стая за 1-2 минути (Тайм-Аут ефект), да обмисли постъпката си и да реши дали ще продължава да се държи така. При него ще има ефект, понеже той мрази да е сам. Но още е малък и не разбира. Поне още 1г. му трябва.

# 17
  • Мнения: 511
беше малко слид годинката,толкова ме беше изнервил че го натупах по дупето,а после никога не се повтори защото се почувствах гузна и лоша майка.разбрах с бой нищо не се постига.от тогава не съм ударила нито него нито сега малкия. smile3518

# 18
  • Мнения: 4 668
Миналата седмица  Embarassed Шляпнах го през дупето , защото ме изкара извън нерви - 20 мин. не мога да му сменя памперса , гоних го , играхме си , дадох му телефона си ... не , не и не .
Пищи и бяга , а когато го хвана се извива и се отпуска в ръцете ми и пак неможе ... и не издържах .

Не съм се чувствала виновна дълго , по - скоро ми стана мъчно  Rolling Eyes , но ако се наложи и друг път ще го шляпна .
Само да кажа , че след шляпването веднага се укроти и легна , само ме гледаше обидено , но 5 мин. след това дойде да ме гушка и да ме гали ...

# 19
  • Мнения: 465
Все още не съм я "тупала", но съм й давала начална скорост по дупето на няколко пъти...Чувствах се ужасно след това.
За пръв път се случи около 1 и 6 м. може би... newsm78 От около половин година обаче не е имало такива стълкновения...Не че ни ми идва на моменти  #Cussing out но се контролирам...

и аз така  Peace

# 20
  • Мнения: 4 406
А каква е разликата между "тупане","потупване",шамар,шамарче,"начална скорост"...За мен това си е удар.Слаб или силен-няма значение,обидата е много по-голяма от болката.
за мен е ефективно, стига да не става навик на родителите... след шляпването по дупето му обясних защо го направих и сега , като пресичаме, тича и буквално ме влачи след себе си- доволна съм от резултата

# 21
  • Пловдив
  • Мнения: 2 102
Не съм я била. В тая възраст мисля че и да биеш полза няма  Embarassed Аз съм удряна няколко пъте и не вярвам в тези методи. Дано имам достатъчно търпение и за вбъдеще   Embarassed

# 22
  • София
  • Мнения: 7 097
А каква е разликата между "тупане","потупване",шамар,шамарче,"начална скорост"...За мен това си е удар.Слаб или силен-няма значение,обидата е много по-голяма от болката.

Обида казваш...Изобщо не се обиди - не се впечатли ни най-малко. И тъй като на мен родителите ми никога не са ми посягали, дори лекичко, на мен някак си не ми идва отвътре да я удрям и опитвам по всякакви други начини...За сметка на това са ме наказвали и сега като се върна назад във времето, сякаш ми се иска да съм била като другите деца - "пошляпвана", а не наказвана... Rolling Eyes Обидата от наказанията ми е много по-голяма от болката, която бих изпитала от "нашляпването"... 

# 23
  • Мнения: 47
Пошляпвам си я редовно  Cryотначало ми беше годно,но диването не иска да разбере,че боли като хапе и продължава да го прави Crossing Armsговоря,обяснявам, че боли тц не иска да разбере и това си е

# 24
  • Мнения: 8 917
Що за въпрос? Shocked newsm78   Не мисля, че е нужно Stop Не съм я поступвала и не мисля да го правя. Не са ме поступвали и не се оплаквам от себе си Wink

# 25
  • Мнения: 4 668
Добре де ... темата е "кога за първи път натупахте детето си? " . Кога , а не дали сте го направили .
Защо винаги се намира някой да отговори с " Не съм го правила  " примерно ... Никой не ви пита това , има конкретен въпрос . То бива желание за трупане на брой мнения , ама ...

Не казвам , че съм съгласна с "поступването" , просто като не отговаряте на конкретния въпрос , не пишете !

Сори , отплеснах се ... Embarassed

# 26
  • Мнения: 824
Добре де ... темата е "кога за първи път натупахте детето си? " . Кога , а не дали сте го направили .
Защо винаги се намира някой да отговори с " Не съм го правила  " примерно ... Никой не ви пита това , има конкретен въпрос . То бива желание за трупане на брой мнения , ама ...

Не казвам , че съм съгласна с "поступването" , просто като не отговаряте на конкретния въпрос , не пишете !

Сори , отплеснах се ... Embarassed
A така
 newsm10

# 27
  • Мнения: 8 917
Добре де ... темата е "кога за първи път натупахте детето си? " . Кога , а не дали сте го направили .
Защо винаги се намира някой да отговори с " Не съм го правила  " примерно ... Никой не ви пита това , има конкретен въпрос . То бива желание за трупане на брой мнения , ама ...

Не казвам , че съм съгласна с "поступването" , просто като не отговаряте на конкретния въпрос , не пишете !

Сори , отплеснах се ... Embarassed
А защо винаги се намира някой, който да "разяснява" какво се пита в темата и друг, който да го подкрепя с "А,така" newsm78
Пс. бях до тук по темата. Приемам лични, ако някой има да каже нещо. Wink

# 28
Веднъж два пъти...леко шамарче, по-скоро отръщах на нейните. Беше вече почти на 2 години и реши, че трябва да ми бие шамари (от къде ли го беше видяла  Thinking ). Но установих, че по-скоро го възприе като игра, въпреки намръщената ми физиономия и продължи да ме удря. Накрая смених тактиката и вместо да и се карам и да се правя, че и отвръщам,  започнах да се преструвам, че уж плача и ме боли. Тогава тя започна да ме прегръща и да ме целува все едно се извинява ...

# 29
Темата затова е ТЕМА - хората да дискутират по-обширно по нея, иначе щеше да бъде анкета....

Общи условия

Активация на акаунт