Има ли възмездие ???

  • 8 257
  • 50
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 131
Май няма такова нещо . А ако има случайно то никога не идва на време .

# 16
  • Мнения: 288
Няма. По-скоро доброто се наказва, а злото се поощрява според моите наблюдения. Защо става така, не ми е ясно.

# 17
  • София
  • Мнения: 2 623
Моля се да няма! Не съм толкова добър човек, че да ми се иска да има...

Ееее ти пък се изкара много лоша !
Недей така, моля те  Hug

# 18
  • Мнения: 5 622
Няма. По-скоро доброто се наказва, а злото се поощрява според моите наблюдения. Защо става така, не ми е ясно.

Няма. По-скоро доброто се наказва, а злото се поощрява според моите наблюдения. Защо става така, не ми е ясно.

Защото според Библията така трябва да е. Възмездието идвало после......

# 19
  • Мнения: 1 263
Аз съм на мнение,че има възмездие,но друг е въпросът дали то ще дойде когато и както ние го очакваме.
За повечето от лошите неща,които съм правила,дори да съм съжалявала след това и на мен са се случвали такива подобни.За добрите-също.Естественно научни доказателства,че това е възмездие,а не просто случайно стечение на обстоятелствата нямам,но като си направя една статистика ме навеждат някои мисли.Има и някои неща,които правим и след това резултатите сами си идват,но аз ги отделям от възмездието.А според вас какво включва възмездието-неща,които са резултат от наши грешни действия или то идва само от независещи от нас обстоятелства,като наказание за нещо лошо извършено от нас?
 искам да споделя една история,която за мен беше силно доказателство,че възмездието съществува,но всеки е свободен да си я тълкува както иска-познавах едно момче,на него така му вървеше всичко,че според всички беше на" върха на вълната",макар че правеше много лоши неща и хиляди бяха засегнати от неговата лошотия.Другите с мъка си изкарваха парите,повечето претърпяваха фалит в бизнеса ,а неговия процъфтяваше все повече,беше известен в целия град.Имаше такова голямо самочуствие,че никои не поздравяваше.Просперитет, само нагоре беше всичко,с което се захванеше.Наистина човек можеше да му завиди за нещата,с които разполага.Но пък и беше сигурно,че са десетки хиляди хората ,които ощетяваше и правеше нещастни години наред и със сигурност,ако беше жив още щеше да го прави.Не бях в града няколко месеца тази година,но каква ми беше изненадата като се върнах и разбрах,че преди седмица починал на място при катастрофа предизвикана от друга кола.Не се радвам,че е станало така с него,но просто се замислих доста. 
Black Diamond,kakтo писах по-нагоре споделям само мои разсъждения,но всеки е свободен да си тълкува както иска случките.

Последна редакция: сб, 13 яну 2007, 17:56 от bori7

# 20
  • Мнения: 490
Има има ...

# 21
  • Мнения: 14 490
все ние сме добрите, другите са се отнесли лошо с нас и чакаме тяхното възмездие...дали пък някой не чака възмездието върху нас за това което ние сме сторили. подкрепям мнението на ерика.

# 22
  • Мнения: 288
Аз съм на мнение,че има възмездие,но друг е въпросът дали то ще дойде когато и както ние го очакваме.
За повечето от лошите неща,които съм правила,дори да съм съжалявала след това и на мен са се случвали такива подобни.За добрите-също.Естествено научни доказателства,че това е възмездие,а не просто случайно стечение на обстоятелствата нямам,но като си направя една статистика ме навеждат някои мисли.
Искам да споделя една история,която за мен беше силно доказателство,че възмездието съществува,но всеки е свободен да си я тълкува както иска-познавах едно момче,на него така му вървеше всичко,че според всички беше на" върха на вълната",макар че правеше много лоши неща и хиляди бяха засегнати от неговата лошотия.Другите с мъка си изкарваха парите,повечето претърпяваха фалит в бизнеса ,а неговия процъфтяваше все повече,беше известен в целия град.Имаше такова голямо самочуствие,че никои не поздравяваше.Просперитет, само нагоре беше всичко,с което се захванеше.Наистина човек можеше да му завиди за нещата,с които разполага.Но пък и беше сигурно,че са десетки хиляди хората ,които ощетяваше и правеше нещастни години наред и със сигурност,ако беше жив още щеше да го прави.Не бях в града няколко месеца тази година,но каква ми беше изненадата като се върнах и разбрах,че преди седмица починал на място при катастрофа предизвикана от друга кола.Не се радвам,че е станало така с него,но просто се замислих доста. 
Бори, може това да е възмездие, но много хора, и то добри, биха си мечтали за такава смърт-на място. Така че от друга гледна точка може да излезе, че и в това му е провървяло. Simple Smile

# 23
  • Мнения: 15 219
Вярвам, че има възмездие, макар понякога да не можем да го осъзнаем ясно. Много се страхувам от това, че децата ми може да плащат за мои грехове.

# 24
  • Мнения: 4 734
Не, не мисля че има. Изрази като : " Възмездие има ", " Всичко са връща " са просто облекчителни изрази за наранената човешка душевност.

# 25
  • София
  • Мнения: 4 423
Джул, не знам дали има възмездие за лошото в този живот - аз не съм видяла някой да пострада... Confused
Знам само, че ми се иска да има възмездие за доброто - стократно да се връща на хората, които го правят! Hug

# 26
  • Мнения: 1 080
Май няма ..

# 27
  • Мнения: 495
НЕ, НЯМА  Tired

# 28
  • Мнения: 1 416
Има възмездие, да... И а доброто, и за лошото. Но все пак да не забравяме думите на Ботев, защото понякога "Господ не наказва тоз, дето мрази"...

# 29
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Със съжаление трябва да кажа "няма".

Не, не мисля че има. Изрази като : " Възмездие има ", " Всичко са връща " са просто облекчителни изрази за наранената човешка душевност.
Peace

Общи условия

Активация на акаунт