Да се цедя ли нощем,ако бебо спи,за да не намалява кърмата?

  • 3 246
  • 53
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 753
благодаря на всички,които ме съветват

# 16
Постепенно спри да се доизцеждаш. Аз спрях упражненията с помпата още 1 месец, но това не ми попречи да кърмя до сега.

# 17
  • Мнения: 2 381
Щом пишеш, че за гърдите ти настъпва ад, значи усещаш дискомфорт.На твое място бих се изцеждала малко, докато почувствам облекчение.

# 18
  • Мнения: 1 735
Понеже виждам, че са се разписали някои хора, които меко казано говорят наизуст,без да са чели или са се запознали с някои общоизвестни факти, ти предлагам да се образоваш сама. Хем ще си по-спокойна, хем ще знаеш за какво иде реч. А ако те интересува нещо допълнително, отваряй Библиотеката на форума. Много е полезна с невероятната информация събрана в нея,плод на много труд(преводен) от страна на мамите във форума.

Изцеждане на кърмата 
Защо кърмените бебета често са „нощни птици”?
Твърде много мляко - как да се справим с препълнените гърди?
Да спим с бебето – да, не, понякога?
Заедно с бебето – трима в леглото

Успех в кърменето!  Hug

# 19
  • Мнения: 753
Благодаря много!

# 20
  • Мнения: 582
Аз няма да говоря наизуст, защото всичко съм изчела, а и вече съм минала по този път.
Според мен е абсурдно, щом детето си спи, да го слагаш насила да спи до теб и да суче. А изчеждането е безмислена манипулация в случая.
Моята бебка сама отказа нощното хранене към четвъртия месец и оттогава никога не се е будила нощем. Продължава да е до ден днешен почти изцяло на кърма !!!
Така че, Яна, спи спокойно и не му мисли за нищо!

# 21
  • Варна
  • Мнения: 237
И аз не смятам, че някой говори наизуст- просто майките тук споделят опита си.

# 22
  • В заешката дупка
  • Мнения: 4 933
Бебчето ти е достатъчно голямо и е съвсем в реда на нещатата да може да прави по-големи паузи нощем.

Смисълът на кърменето на поискване е точно този - да кърмиш когато детето ти поиска. По този начин кърмата се регулира в зависимост от неговите нужди. Няма смисъл да се изцеждаш  от страх, че кърмата ще намалее. Когато бебо има нужда от повече кърма ще ти покаже много ясно като почне да си иска по-начесто и по този начин ще си заработи допълнителното количество.
Единсвено ако чувстваш гърдите си напрегната, тогава можеш да изцедиш малко, колкото да ги облекчиш.

Наслаждавай се сега на дългите почивки, че не се знае до кога. 

Моят син почна да прави 6 часови паузи на около месец и половина - два и така до 5 месеца. В момента обикновено също прави 6 часови паузи нощем. Кърмим се още. Изгледи да се отбива скоро - никакви.  Mr. Green

Последна редакция: вт, 16 яну 2007, 12:24 от Червената Кралица

# 23
  • Мнения: 1 735
Аз няма да говоря наизуст, защото всичко съм изчела, а и вече съм минала по този път.
Според мен е абсурдно, щом детето си спи, да го слагаш насила да спи до теб и да суче. А изчеждането е безмислена манипулация в случая.
Моята бебка сама отказа нощното хранене към четвъртия месец и оттогава никога не се е будила нощем. Продължава да е до ден днешен почти изцяло на кърма !!!
Така че, Яна, спи спокойно и не му мисли за нищо!

 newsm78

Не съм чувала досега за бебе,което да не иска да се гушне в мама на топличко през нощта.
Разясни  къде е насилието, моля.

# 24
  • Мнения: 333
Привет момичета, аз съм от декемврийките и с бебчо сме още съвсем пресни и неуки в кърменето и аз почвам да се обезверявам, а много искам да кърмя. Коластрата ми дойде късно, а сега кърмата тече едвам едвам. Храня бебче на поискване, но след като през деня съм имала няколко кърмения по няколко часа в един момент капвам като круша и даваме добавка, защото той плаче и си хапе ръчичките и изобщо дава всякакви признаци на глад. Нощем правя по 2, 3 кърмения, които го унасят за половин, един час и после пак се почва - докато издържа. Не искам да го дохранвам но как е възможно когато не издържаш психически и физически на безкрайното кърмене, а бебчето ти е неспокойно? Изчела съм всико в библиотеката и по форумите и почвам да се чувствам като извънземно вече  Sad.

# 25
  • Мнения: 5 026
Ако не чувстваш напрегнати гърдите си - не се цеди Peace
Подкрепям  Peace

# 26
  • somewhere over the rainbow
  • Мнения: 3 078
И аз като повечето момичета тук не одобрявам взимането на бебето при теб, заради привикването. Да спи 2 години до мен, висейки ми на цицата, и да се чудя как да се превия...аа,не,мерси Stop Да не говорим, че често я оставям да спи при майка ми, а тя мляко в циците няма Wink  Ама всеки си знае него си,де. И наистина - цеди по малко, щом чувстваш напрежение в гърдите, но постепенно намалявай цеденето и всичко ще се регулира. Кърмата ще намалее,да,но ще отговаря на нуждите на бебо,което лично за мен е достатъчно. Друг е въпросът ако по някаква причина ти трябва повече кърма - е, тогава ще трябва да я поддържаш с цедене. Не съм прочела въпросните статии, защото не са ми необходими кърменето е далеч от теорията/,говоря от опит, колкото и малък да е. И аз съм захранила, кърмим се по 2-3 пъти сутрин и вечер и точно тогава кърма за бебка си има. Никога не съм цедила и събирала, никога не съм имала напрегнати гърди /освен в родилното/. Та с две думи - остави бебето да спи в креватчето си,колкото си иска,давай му да суче,когато иска,не му тъпчи цица,когато не иска, и остави другото на природата Peace

# 27
  • somewhere over the rainbow
  • Мнения: 3 078
detelini, щом не издържаш физически и психически /и аз не бих/, дохранвай си го малкия - пак ще порастне. Спокойствието на майката е също толкова важно за хармоничната връзка между нея и бебето, колкото и кърменето. Така,че не лишавай и него и себе си от кърменето, но си го дохранвай, за да сте доволни и двамата. Peace

# 28
  • Мнения: 313
Да споделя и моя опит по въпроса.
Когато бебо беше на 2 месеца реши, че няма нужда вече от нощтни хранения и си спинкаше. В резултат на това следващите дни бях с препълнени гърди, а по следващите с празни- преживяхме първата лактогенна криза. След нея и на бебо му стана ясно, че ако не папка през нощта няма да има за деня Laughing Сега си караме през 2-3 часа през нощта и през 2 часа през деня. Аз на твое място бих цедила към 06.00 часа и двете гърди с цел да си запазя количеството произвеждана до момента кърма и да оставя бебо да си произвежда за през деня, защото иначе може да се получи рязък спад в количеството кърма.

# 29
  • Мнения: 1 735
И аз като повечето момичета тук не одобрявам взимането на бебето при теб, заради привикването. Да спи 2 години до мен, висейки ми на цицата, и да се чудя как да се превия...аа,не,мерси Stop Да не говорим, че често я оставям да спи при майка ми, а тя мляко в циците няма Wink

На някои хора бебетата са им в тежест по дефолт май...  Wink

Ама всеки си знае него си,де. И наистина - цеди по малко, щом чувстваш напрежение в гърдите, но постепенно намалявай цеденето и всичко ще се регулира. Кърмата ще намалее,да,но ще отговаря на нуждите на бебо,което лично за мен е достатъчно. Друг е въпросът ако по някаква причина ти трябва повече кърма - е, тогава ще трябва да я поддържаш с цедене. Не съм прочела въпросните статии, защото не са ми необходими кърменето е далеч от теорията/,
говоря от опит, колкото и малък да е.

Личи си, не се обиждай.  Grinning

И аз съм захранила, кърмим се по 2-3 пъти сутрин и вечер и точно тогава кърма за бебка си има. Никога не съм цедила и събирала, никога не съм имала напрегнати гърди /освен в родилното/. Та с две думи - остави бебето да спи в креватчето си,колкото си иска,давай му да суче,когато иска,не му тъпчи цица,когато не иска, и остави другото на природата Peace

Това ми е трудно да си го представя! Как ще му натъпчеш цица, ако не я иска. Thinking
 Но всеки, който се интересува и от теории би трябвало да знае, че колкото по-често се предлага гърда(не натъпква насила), толкова повече се стимулира лактацията.А млекце винаги е добре да има в достатъчно количество(не в повече и не по-малко).


Привет момичета, аз съм от декемврийките и с бебчо сме още съвсем пресни и неуки в кърменето и аз почвам да се обезверявам, а много искам да кърмя. Коластрата ми дойде късно, а сега кърмата тече едвам едвам. Храня бебче на поискване, но след като през деня съм имала няколко кърмения по няколко часа в един момент капвам като круша и даваме добавка, защото той плаче и си хапе ръчичките и изобщо дава всякакви признаци на глад. Нощем правя по 2, 3 кърмения, които го унасят за половин, един час и после пак се почва - докато издържа. Не искам да го дохранвам но как е възможно когато не издържаш психически и физически на безкрайното кърмене, а бебчето ти е неспокойно? Изчела съм всико в библиотеката и по форумите и почвам да се чувствам като извънземно вече  Sad.

detelini, колко кърмения ти се събират на денонощие и колко пъти сменяш памперс(акане и пишане на денонощие)?

Общи условия

Активация на акаунт