Кога и как давате витамин С?

  • 14 604
  • 28
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 6 182
Давам цитруси и мултивитамини, които включват и витамин С. При настинка давам и цитросепт, който също е обогатен с витамин С.

# 16
  • Бургас
  • Мнения: 10 821
Давала съм при настинка,но рядко.И ние наблягаме на цитрусите.

# 17
  • Мнения: 6 461
Давала съм витамин "С" при настинка.
Предпочитам да давам изцеден сок от лимон,мандарина ,портокал... Peace

# 18
  • Мнения: 8 917
Давала съм течен при настинка Peace

# 19
  • Мнения: 887
Педитърката ни изписва течен вит.C само когато имаме температура.Течният е по-добър.Естествено цената не е случайна.Пък и на малко бебе не можеш да дадеш друг.

# 20
  • София
  • Мнения: 3 857
Давала съм само течен витамин С при настинка, на малко дете ме е страх да дам таблета,за да не се задави.Може би някои мами го разтварят във вода  newsm78 не зная ,но според моята педиатърка течния се приема по-бързо от организма.

# 21
  • Мнения: 46 518
... Течният е по-добър ...


Какво имаш предвид под течен?

# 22
  • Мнения: 1 294
На дете на 7 месеца не виждам как ще дадеш таблетка.Аз давам на малката само течен, профилактично, когато има някой болен в къщи.За моя радост до сега не се е налагало да я лекувамДавам й го с лъжичка.
Ако те притеснява това, че  може да се получи пренасищане на организма му с  вит.С, няма страшно.Всичко излишно специално при този витамин, отива в тоалетната Wink

# 23
  • Мнения: 344
Давам само течен витамин С профилактично или при лека настинка!

# 24
  • Мнения: 1 427
Давам течен, ако нещата вървят към настинка. До нея засега не сме стигали, може би заради вит.С-то!

# 25
  • Мнения: 1 483
давам течен профилактично,ние сме на 1 мес

# 26
  • Мнения: 2 242
На Зори давам само течен – до колкото знам по-добре се усвоява от организма (това е един от най-неустойчивите витамини), но не съм разпитвала педито.

Давам, когато е болна от вирус. Педито изрично ми забрани да правя профилактични курсове.
Вит.Ц повишавал киселинната среда на организма, което е лошо за вирусите и по-лесно се лекува грип (например). Но прекомерна употреба вдига киселинността до степен, която отделителната система на незрял още организъм трудно се справя и детето почва да отделя пикочни кристали. Поне до колкото съм запомнила обяснението на нашата педи.

# 27
  • Мнения: 6 390
давам течен профилактично,ние сме на 1 мес
а Вие не сте ли много малки за профилактично даване  Thinking

Не давам под никаква форма самотен витамин С, давам от време на време комплексни витамини - таблетки

# 28
  • Мнения: 683
Мултивитаминен сироп, когато беше болна + цитруси всеки ден.
Ампули не.
I nie taka.  Peace

Общи условия

Активация на акаунт